Pasi Haaslahti
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1600
156 peliä
8-pallo
1600
112 peliä
9-pallo
1540
14 peliä
10-pallo
1380
22 peliä
Ura
Pelit
156
Voitto-%
49 %
76–80
Erä-%
48 %
301–324
Vire (10 viimeisintä)
VHHHHVVHHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 OMG! 1. divisioona |
2 | 50 % | 33 % | 1600 |
| 2025 OMG! 2. divisioona |
19 | 47 % | 50 % | 1592 |
| 2024 OMG! 2. divisioona |
21 | 62 % | 54 % | 1630 |
| 2023 OMG! 3. divisioona |
20 | 65 % | 58 % | 1603 |
| 2022 OMG! 3. divisioona |
14 | 57 % | 55 % | 1561 |
| 2020–21 Pub Jaska 2 I-Divisioona |
4 | 50 % | 47 % | 1515 |
| 2019–20 Härkä1 I-Divisioona |
11 | 45 % | 43 % | 1500 |
| 2018–19 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
10 | 30 % | 42 % | 1458 |
| 2017–18 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
13 | 54 % | 47 % | 1509 |
| 2016–17 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
12 | 42 % | 50 % | 1443 |
| 2015–16 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
12 | 42 % | 44 % | 1459 |
| 2014–15 Iloinen Härkä 1 Mestaruussarja |
10 | 20 % | 26 % | 1427 |
| 2013–14 Iloinen Härkä 1 Mestaruussarja |
8 | 38 % | 44 % | 1466 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 8 | 38 % | 44 % | |
| 8-pallo | 112 | 54 % | 51 % | 1600 |
| 9-pallo | 14 | 57 % | 52 % | 1540 |
| 10-pallo | 22 | 23 % | 33 % | 1380 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 08.02.24 | Heikki "Mestariampuja" Ranne PocketPapat |
1507 | 8 | 3–1 | +11.3 |
| 31.01.24 | Roni Ruohonen Pirates |
1759 | 8 | 1–3 | -10.0 |
| 24.01.24 | Jonne Rinne Höveli 1 |
1462 | 8 | 3–0 | +9.4 |
| 18.01.24 | Toni Nurmi Empty Pockets |
1341 | 8 | 3–0 | +5.7 |
| 10.01.24 | Teppo Lappalainen Semafori |
1472 | 8 | 3–1 | +10.5 |
| 13.12.23 | Ralf Brass Satama 1 |
1509 | 9 | 3–1 | +12.6 |
| 07.12.23 | Miika Kaunisto Moision Olkkari |
1536 | 8 | 1–3 | -19.1 |
| 30.11.23 | Timo Vihersaari PocketPapat |
1466 | 9 | 3–1 | +10.4 |
| 16.11.23 | Kari Hautamäki Höveli 1 |
1518 | 8 | 3–0 | +13.2 |
| 07.11.23 | Niko Karhu Empty Pockets |
1485 | 8 | 3–1 | +12.3 |
| 02.11.23 | Miikka Fälden Semafori |
1489 | 8 | 3–1 | +13.0 |
| 18.10.23 | Joona Koivisto Moision Olkkari |
1785 | 8 | 0–3 | -6.9 |
| 13.04.23 | Juha Jääskeläinen Poimari |
1592 | 9 | 3–2 | +18.2 |
| 04.04.23 | Jonne Stenlund Poimari |
1468 | 9 | 0–3 | -20.3 |
| 29.03.23 | Juha Jääskeläinen Poimari |
1611 | 8 | 3–2 | +19.0 |
| 22.03.23 | Tomi Niemi Galaxie Shooters |
1475 | 8 | 3–0 | +13.5 |
| 14.03.23 | Teemu Hietarinta Empty Pockets |
1666 | 8 | 3–0 | +22.8 |
| 01.03.23 | Jonne Stenlund Poimari |
1466 | 8 | 3–2 | +14.7 |
| 09.02.23 | Henri Toivonen Satama 1 |
1629 | 8 | 2–3 | -10.5 |
| 01.02.23 | Sami Aikio Semafori |
1481 | 8 | 1–3 | -17.9 |
| 26.01.23 | Antti Koivula Galaxie 3 |
1649 | 9 | 0–3 | -10.8 |
| 30.11.22 | Tomi Niemi Galaxie Shooters |
1490 | 8 | 3–0 | +14.7 |
| 24.11.22 | Kasper Grönroos Empty Pockets |
1537 | 9 | 3–1 | +17.7 |
| 02.11.22 | Jarno Heikkilä Proffa 2 |
1664 | 9 | 2–3 | -9.3 |
| 27.10.22 | Ari Lågas Satama 1 |
1402 | 8 | 3–0 | +11.7 |
| 06.10.22 | Marko Viitanen Eku |
1482 | 9 | 2–3 | -17.5 |
| ~11.11.20 | Rami Tulonen Aura III |
1567 | 8 | 3–2 | +19.2 |
| ~04.11.20 | Mikko Kaarela GBilis |
1592 | 8 | 1–3 | -12.2 |
| ~21.10.20 | Erkka Kettunen Grillihärkä |
1611 | 8 | 1–3 | -11.9 |
| ~14.10.20 | Jesse Aaltonen Moision Rokkari |
1589 | 8 | 3–1 | +20.0 |
| ~11.03.20 | Jens Eriksson Par Rocks |
1673 | 10 | 2–3 | -9.0 |
| ~04.03.20 | Kenneth Nyman Aura III |
1648 | 8 | 3–2 | +22.9 |
| ~26.02.20 | Jani Lehtonen Jaska2 |
1614 | 8 | 3–2 | +22.5 |
| ~12.02.20 | Ville Aholainen Härkä V |
1607 | 10 | 0–3 | -10.2 |
| ~29.01.20 | Teemu Mononen korona 1 |
1411 | 10 | 3–0 | +13.8 |
| ~15.01.20 | Tuomas Rantasalo Pocket X |
1501 | 8 | 3–2 | +18.7 |
| ~20.11.19 | Jens Eriksson Par Rocks |
1645 | 10 | 1–3 | -7.8 |
| ~06.11.19 | Jussi Salovaara Jaska2 |
1692 | 10 | 1–3 | -6.5 |
| ~30.10.19 | Pyry Hautamäki Härkä V |
1879 | 10 | 0–3 | -2.6 |
| ~16.10.19 | Miro Leino korona 1 |
1438 | 10 | 1–3 | -17.7 |
| ~02.10.19 | Jani Högmander Pocket X |
1498 | 10 | 3–2 | +17.8 |
| ~06.03.19 | Teemu Levonen Härkä V |
1658 | 8 | 0–3 | -8.0 |
| ~13.02.19 | Jouni Niemelä Pub Jaska 2 |
1569 | 8 | 2–3 | -11.9 |
| ~06.02.19 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1743 | 10 | 1–3 | -5.9 |
| ~30.01.19 | Kimmo Jaakkola Moision Olkkari |
1402 | 8 | 3–2 | +12.9 |
| ~16.01.19 | Tero Tähtinen Team Apaja |
1552 | 8 | 3–2 | +20.5 |
| ~21.11.18 | Ralf Brass Satama 1 |
1418 | 8 | 1–3 | -18.3 |
| ~14.11.18 | Santtu Haavisto Härkä V |
1363 | 8 | 1–3 | -21.6 |
| ~31.10.18 | Jouni Niemelä Pub Jaska 2 |
1502 | 10 | 2–3 | -16.2 |
| ~17.10.18 | Joni Aaltonen Moision Olkkari |
1581 | 10 | 2–3 | -13.2 |
Päivitetty 05.11.26 12:29