Tero Loimovuori
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1666
99 peliä
8-pallo
1682
86 peliä
9-pallo
1539
8 peliä · alustava
10-pallo
1468
2 peliä · alustava
Ura
Pelit
99
Voitto-%
66 %
65–34
Erä-%
58 %
222–162
Vire (10 viimeisintä)
HVHVHVHHVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Pocket X 1. divisioona |
4 | 50 % | 50 % | 1666 |
| 2025 Bar Koivu Mestaruussarja |
5 | 40 % | 35 % | 1677 |
| 2024 Galaxie 13 1. divisioona |
10 | 40 % | 44 % | 1701 |
| 2023 Bar Koivu 1. divisioona |
4 | 100 % | 75 % | 1769 |
| 2022 Bar Koivu 2 2. divisioona |
7 | 57 % | 50 % | 1729 |
| 2020–21 Bar Koivu 2 II-Divisioona |
15 | 87 % | 70 % | 1759 |
| 2019–20 Bar Koivu 2 II-Divisioona |
6 | 100 % | 86 % | 1689 |
| 2018–19 Bar Koivu 2 I-Divisioona |
12 | 67 % | 60 % | 1627 |
| 2017–18 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
3 | 33 % | 46 % | 1586 |
| 2016–17 Bar Koivu 1 I-Divisioona |
7 | 57 % | 56 % | 1597 |
| 2015–16 BK-1 II-Divisioona |
12 | 67 % | 57 % | 1592 |
| 2014–15 BK-1 III-Divisioona |
11 | 73 % | 70 % | 1545 |
| 2013–14 Koivu Mestaruussarja |
3 | 33 % | 38 % | 1483 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 3 | 33 % | 38 % | |
| 8-pallo | 86 | 69 % | 60 % | 1682 |
| 9-pallo | 8 | 62 % | 51 % | 1539 |
| 10-pallo | 2 | 0 % | 33 % | 1468 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| ~05.02.20 | Jaakko Lamminpää Empty Pockets |
1599 | 8 | 3–0 | +13.7 |
| ~22.01.20 | Iisko Toivonen Basso 3 |
1567 | 8 | 3–0 | +12.8 |
| ~15.01.20 | Alex Fagerlund Satama1 |
1500 | 8 | 3–1 | +10.4 |
| ~10.04.19 | Jesse Laine Team Apaja |
1684 | 8 | 3–2 | +19.5 |
| ~03.04.19 | Jesse Laine Team Apaja |
1671 | 8 | 1–3 | -13.7 |
| ~27.03.19 | Paavo Vaari Team Apaja |
1653 | 8 | 3–2 | +18.3 |
| ~20.03.19 | Jari Palonen Pub Jaska 2 |
1615 | 8 | 2–3 | -16.2 |
| ~13.03.19 | Tony Hellström Par Rocks |
1433 | 8 | 3–0 | +8.5 |
| ~06.02.19 | Timo Leiniö Pocket X |
1585 | 8 | 0–3 | -18.0 |
| ~30.01.19 | Ralf Brass Satama 1 |
1429 | 8 | 3–1 | +8.0 |
| ~28.11.18 | Simo Rinne Pub Jaska 2 |
1402 | 8 | 3–0 | +7.3 |
| ~14.11.18 | Joni Aaltonen Moision Olkkari |
1559 | 8 | 1–3 | -19.4 |
| ~07.11.18 | Reko Suomi Härkä V |
1633 | 8 | 3–1 | +16.8 |
| ~24.10.18 | Markku "Tonni" Mäkelä Pocket X |
1653 | 8 | 3–1 | +18.5 |
| ~17.10.18 | Karri Laisti Satama 1 |
1489 | 8 | 3–0 | +11.7 |
| ~22.11.17 | Kari Johansson Galaxie 1 |
1799 | 8 | 2–3 | -7.5 |
| ~15.11.17 | Hannu Moilanen Bilis ja Meininki |
1583 | 8 | 3–1 | +16.3 |
| ~04.10.17 | Jesse Mattila Pocket 1/2 |
1502 | 10 | 1–3 | -20.3 |
| ~08.03.17 | Kristian Mahnala Pocket - Bilis ja Meininki |
1703 | 8 | 0–3 | -11.7 |
| ~15.02.17 | Jukka Salonen GBilis United |
1489 | 8 | 3–0 | +11.2 |
| ~01.02.17 | Henrik Holmroos Pub Mänty 2 |
1469 | 8 | 3–1 | +10.8 |
| ~14.12.16 | Mika Lavi FOX 2 |
1549 | 8 | 3–1 | +14.9 |
| ~09.11.16 | Jussi Laaksonen GBilis United |
1761 | 8 | 1–3 | -8.3 |
| ~02.11.16 | Toni Ojala Basso10 |
1452 | 8 | 2–3 | -22.5 |
| ~19.10.16 | Jani Nurmio Moision Olkkari |
1465 | 8 | 3–1 | +10.4 |
| ~06.04.16 | Kari Marttila Fox 2 |
1569 | 8 | 3–2 | +15.6 |
| ~23.03.16 | Aleksi Aaltonen G-Klubi |
1591 | 8 | 3–2 | +17.4 |
| ~16.03.16 | Jonne Järvi Basso10 |
1476 | 8 | 3–1 | +12.8 |
| ~02.03.16 | Thomas Söderström Proffa 2 |
1438 | 8 | 3–0 | +11.6 |
| ~24.02.16 | Risto Kankaanpää Bar Koivu 1 |
1594 | 8 | 2–3 | -13.9 |
| ~03.02.16 | Topias Lehtovaara Surutoin |
1513 | 8 | 3–1 | +15.0 |
| ~20.01.16 | Toni Junkkarinen Basso 3 |
1500 | 8 | 3–2 | +15.1 |
| ~02.12.15 | Faton Bajzinca Basso10 |
1583 | 8 | 1–3 | -13.7 |
| ~11.11.15 | Lassi Heiskanen Bar Koivu 1 |
1562 | 8 | 0–3 | -15.4 |
| ~28.10.15 | Jyri Laakso Pub Jaska 2 |
1436 | 8 | 2–3 | -21.9 |
| ~07.10.15 | Tua Krusell Basso 3 |
1516 | 8 | 3–1 | +14.2 |
| ~30.09.15 | Jani Huhta Ekun bilis |
1417 | 8 | 3–1 | +10.4 |
| ~25.03.15 | Timo Leiniö Pocket 5 |
1475 | 8 | 0–2 | -20.1 |
| ~04.03.15 | Teukka Lehto D-klubi |
1514 | 8 | 2–0 | +14.3 |
| ~11.02.15 | Seppo Makkonen Masa Team |
1384 | 8 | 2–0 | +9.2 |
| ~28.01.15 | Kalle Raeske Old Smuggler |
1471 | 8 | 2–0 | +13.4 |
| ~10.12.14 | Jouko Turpeinen Höveli 2 |
1537 | 8 | 2–0 | +17.2 |
| ~10.12.14 | Jani Lehtonen Pocket 5 |
1490 | 8 | 2–0 | +15.8 |
| ~10.12.14 | Marko Savolainen Surutoin |
1474 | 8 | 0–2 | -17.8 |
| ~19.11.14 | Ville Heinonen Tapper´s InnTres |
1500 | 8 | 2–0 | +16.1 |
| ~05.11.14 | Timo Roivainen Masa Team |
1440 | 8 | 2–0 | +14.0 |
| ~15.10.14 | Hannu Kurttila Iloinen Härkä 3 |
1430 | 8 | 2–1 | +14.2 |
| ~08.10.14 | Jesse Huhtanen Höveli 1 |
1515 | 8 | 0–2 | -14.5 |
| ~22.01.14 | Janne Niskanen Show Time |
1450 | – | 3–2 | +15.2 |
| ~04.12.13 | Joakim Salminen Pelimies |
1471 | – | 0–3 | -16.6 |
Päivitetty 05.11.26 12:29