Jesper Jakobsson
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1646
149 peliä
8-pallo
1558
67 peliä
9-pallo
1546
13 peliä
10-pallo
1509
50 peliä
Ura
Pelit
149
Voitto-%
57 %
85–64
Erä-%
55 %
318–265
Vire (10 viimeisintä)
VHVVVHVHVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Par Rocks Mestaruussarja |
5 | 80 % | 68 % | 1646 |
| 2025 Par Rocks Mestaruussarja |
12 | 42 % | 45 % | 1585 |
| 2024 Par Rocks Mestaruussarja |
11 | 64 % | 59 % | 1606 |
| 2023 Par Rocks Mestaruussarja |
6 | 17 % | 38 % | 1555 |
| 2022 Par Rocks Mestaruussarja |
10 | 50 % | 45 % | 1598 |
| 2020–21 Par Rocks Mestaruussarja |
6 | 17 % | 42 % | 1577 |
| 2019–20 Par Rocks I-Divisioona |
7 | 57 % | 56 % | 1630 |
| 2018–19 Par Rocks I-Divisioona |
10 | 60 % | 58 % | 1604 |
| 2017–18 Par Rocks Mestaruussarja |
12 | 42 % | 48 % | 1567 |
| 2016–17 Par Rocks Mestaruussarja |
17 | 47 % | 48 % | 1577 |
| 2015–16 Par Rocks Mestaruussarja |
18 | 50 % | 53 % | 1641 |
| 2014–15 Par Rocks I-Divisioona |
16 | 75 % | 66 % | 1698 |
| 2013–14 Par Rocks II-Divisioona |
19 | 95 % | 86 % | 1695 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 19 | 95 % | 86 % | |
| 8-pallo | 67 | 52 % | 52 % | 1558 |
| 9-pallo | 13 | 62 % | 55 % | 1546 |
| 10-pallo | 50 | 48 % | 51 % | 1509 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| ~04.03.20 | Atte Paloniemi Poimari 1 |
1805 | 10 | 0–3 | -8.9 |
| ~05.02.20 | Esa "Essi" Aho Härkä V |
1531 | 8 | 3–0 | +11.7 |
| ~27.11.19 | Timo Leiniö Pocket X |
1683 | 8 | 3–0 | +19.4 |
| ~20.11.19 | Jesse Laihonen Härkä1 |
1779 | 8 | 0–3 | -9.0 |
| ~06.11.19 | Sami Ollila Aura III |
1649 | 8 | 2–3 | -15.2 |
| ~30.10.19 | Jari Palonen Jaska2 |
1638 | 8 | 3–0 | +17.1 |
| ~02.10.19 | Petri Elo GBilis |
1500 | 10 | 3–2 | +11.4 |
| ~20.03.19 | Joona Koivisto Moision Olkkari |
1815 | 10 | 1–3 | -7.5 |
| ~13.03.19 | Ahti Sinisalo Bar Koivu 2 |
1518 | 8 | 3–1 | +12.3 |
| ~27.02.19 | Jere Salminen Pocket X |
1681 | 8 | 3–1 | +20.6 |
| ~30.01.19 | Esa Järvinen HV1 |
1548 | 8 | 0–3 | -18.2 |
| ~23.01.19 | Olli-Pekka Lehtinen Pub Jaska 2 |
1560 | 8 | 3–1 | +15.0 |
| ~28.11.18 | Joni Aaltonen Moision Olkkari |
1572 | 8 | 2–3 | -17.2 |
| ~14.11.18 | Mikael Granholm Team Apaja |
1615 | 8 | 3–1 | +17.6 |
| ~07.11.18 | Timo Leiniö Pocket X |
1571 | 8 | 3–1 | +16.3 |
| ~24.10.18 | Elmo Johansson Iloinen Härkä 1 |
1481 | 8 | 3–0 | +12.8 |
| ~03.10.18 | Teemu Levonen Härkä V |
1593 | 8 | 2–3 | -14.8 |
| ~04.04.18 | Tuomas Lindberg Bilis ja Meininki |
1656 | 10 | 2–3 | -12.5 |
| ~21.03.18 | Nuno Francisco Iloinen Härkä 2 |
1699 | 10 | 0–3 | -11.2 |
| ~07.03.18 | Jesse Mattila Pocket 1/2 |
1618 | 10 | 3–0 | +18.1 |
| ~28.02.18 | Mikko Tuomi Proffa |
1511 | 10 | 2–3 | -19.7 |
| ~14.02.18 | Kari Johansson Galaxie 1 |
1835 | 8 | 1–3 | -6.5 |
| ~07.02.18 | Tuomas Lindberg Bilis ja Meininki |
1694 | 10 | 2–3 | -12.2 |
| ~31.01.18 | Tom Rantanen Höveli 1 |
1678 | 10 | 3–0 | +19.9 |
| ~29.11.17 | Henri "Möyne" Vesterinen Iloinen Härkä 2 |
1493 | 10 | 3–1 | +12.1 |
| ~15.11.17 | Hans Roine Pocket 1/2 |
1522 | 10 | 1–3 | -19.5 |
| ~01.11.17 | Niko Sjölund Galaxie 1 |
1481 | 10 | 1–3 | -22.1 |
| ~25.10.17 | Kristian Mahnala Bilis ja Meininki |
1763 | 8 | 3–2 | +23.1 |
| ~11.10.17 | Ari Niemelä Bar Koivu 1 |
1662 | 10 | 3–2 | +19.8 |
| ~22.03.17 | Tony Launilahti Iloinen Härkä 2 |
1473 | 10 | 3–0 | +11.9 |
| ~15.03.17 | Sami Vuorisalo Tapper`s Inn |
1481 | 8 | 2–3 | -20.7 |
| ~01.03.17 | Ari Heinonen Basso II |
1624 | 8 | 3–2 | +18.6 |
| ~15.02.17 | Jari Ilvonen Pocket 1 |
1403 | 10 | 3–2 | +9.3 |
| ~01.02.17 | Jussi Haapasaari Galaxie I |
1684 | 10 | 1–3 | -10.9 |
| ~25.01.17 | Ari Sinervo Team Cassu |
1584 | 10 | 2–3 | -16.1 |
| ~11.01.17 | Aki Mundolin Pub Jaska 1 |
1730 | 10 | 1–3 | -10.1 |
| ~14.12.16 | Toni Miettinen Iloinen Härkä 2 |
1553 | 10 | 2–3 | -18.8 |
| ~07.12.16 | Jesse Mattila Tapper`s Inn |
1547 | 8 | 1–3 | -19.9 |
| ~30.11.16 | Santtu Haavisto Höveli 1 |
1402 | 10 | 3–2 | +6.9 |
| ~16.11.16 | Mici Saaristo Pocket kakkonen |
1583 | 10 | 0–3 | -18.9 |
| ~09.11.16 | Jari Ilvonen Pocket 1 |
1474 | 10 | 3–1 | +9.0 |
| ~02.11.16 | Petteri Räty KARADOGS |
1527 | 10 | 3–2 | +11.6 |
| ~26.10.16 | Niko Sjölund Galaxie I |
1542 | 10 | 3–1 | +12.8 |
| ~19.10.16 | Risto Vainio Team Cassu |
1445 | 10 | 1–3 | -24.0 |
| ~12.10.16 | Olli-Pekka Lehtinen Bar Puoliaika |
1631 | 10 | 3–2 | +16.5 |
| ~05.10.16 | Petri "Tami" Tamminen Pub Jaska 1 |
1541 | 10 | 2–3 | -20.5 |
| ~23.03.16 | Anssi Gröhn BK kakkonen |
1524 | 8 | 1–3 | -22.1 |
| ~16.03.16 | Petri Lempinen Höveli1 |
1694 | 10 | 3–0 | +18.3 |
| ~02.03.16 | Torsti Haapio Galaxie Kakkonen |
1638 | 8 | 1–3 | -17.1 |
| ~17.02.16 | Kari Johansson Galaxie 1 |
1699 | 10 | 1–3 | -15.0 |
Päivitetty 05.11.26 12:29