Sami Vuorisalo
Talli
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1572
106 peliä
8-pallo
1590
55 peliä
9-pallo
1483
1 peliä · alustava
10-pallo
1455
31 peliä
Ura
Pelit
106
Voitto-%
57 %
60–46
Erä-%
53 %
227–201
Vire (10 viimeisintä)
HHVVVHHVVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Talli 1. divisioona |
1 | 0 % | 40 % | 1572 |
| 2022 Talli 2. divisioona |
1 | 0 % | 40 % | 1585 |
| 2020–21 Talli III-Divisioona |
13 | 62 % | 56 % | 1606 |
| 2019–20 Talli III-Divisioona |
11 | 64 % | 59 % | 1594 |
| 2018–19 Talli II-Divisioona |
6 | 83 % | 71 % | 1579 |
| 2017–18 Tapper`s InnTres III-Divisioona |
15 | 53 % | 49 % | 1520 |
| 2016–17 Tapper`s Inn Mestaruussarja |
9 | 22 % | 26 % | 1502 |
| 2015–16 Tapper`s Inn Mestaruussarja |
16 | 44 % | 46 % | 1542 |
| 2014–15 Tapper´s Inn Mestaruussarja |
15 | 60 % | 54 % | 1591 |
| 2013–14 Tapper`s Inn I-Divisioona |
19 | 74 % | 64 % | 1606 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 19 | 74 % | 64 % | – |
| 8-pallo | 55 | 56 % | 53 % | 1590 |
| 9-pallo | 1 | 0 % | 40 % | 1483 |
| 10-pallo | 31 | 48 % | 47 % | 1455 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 21.10.25 | Tuomas Rantasalo Pocket X |
1649 | 8 | 2–3 | -13.1 |
| 26.01.23 | Mika Malmlund Bar Koivu 2 |
1499 | 9 | 2–3 | -20.8 |
| ~03.03.21 | Kristian "Krisu" Stenroos Korona 2 |
1492 | 8 | 3–2 | +11.4 |
| ~17.02.21 | Jimi Lehto Iloinen Härkä |
1529 | 8 | 3–1 | +13.6 |
| ~10.02.21 | Tommi Peltonen Naapuri 2 |
1399 | 8 | 3–1 | +8.6 |
| ~03.02.21 | Mikko Sinisalo Proffa 2 |
1573 | 8 | 1–3 | -16.7 |
| ~27.01.21 | Toni Hannula Satama 1 |
1657 | 8 | 1–3 | -13.5 |
| ~20.01.21 | Topias Lehtovaara Taimon Krouvi |
1406 | 8 | 3–0 | +8.1 |
| ~09.12.20 | Kristian "Krisu" Stenroos Korona 2 |
1441 | 8 | 3–1 | +9.7 |
| ~25.11.20 | Jarkko Vehviläinen Naapuri 2 |
1660 | 8 | 2–3 | -13.2 |
| ~18.11.20 | Mikko Jaakola Proffa 2 |
1475 | 8 | 3–1 | +11.0 |
| ~28.10.20 | Aleksi Kojo Cotton 1 |
1550 | 8 | 0–3 | -18.5 |
| ~21.10.20 | Kristian "Krisu" Stenroos Korona 2 |
1505 | 8 | 3–1 | +12.0 |
| ~14.10.20 | Petri Lehto Iloinen Härkä |
1610 | 8 | 3–1 | +17.6 |
| ~30.09.20 | Mikko Sinisalo Proffa 2 |
1556 | 8 | 1–3 | -17.7 |
| ~11.03.20 | Reino Sirén Aura IV |
1552 | 8 | 1–3 | -18.8 |
| ~26.02.20 | Antti Koivula Galaxie 3 |
1549 | 8 | 3–2 | +13.7 |
| ~12.02.20 | Sebastian Hämäläinen Korona 2 |
1543 | 8 | 3–0 | +14.1 |
| ~29.01.20 | Teemu Laaksonen Härkä 4 |
1397 | 8 | 3–0 | +8.4 |
| ~15.01.20 | Tuomas Salonen Proffa2 |
1543 | 8 | 3–2 | +15.2 |
| ~27.11.19 | Juho Toivonen Moision olkkari3 |
1538 | 8 | 3–0 | +15.7 |
| ~20.11.19 | Tomi Niemi Aura IV |
1558 | 8 | 1–3 | -16.1 |
| ~06.11.19 | Teukka Lehto Galaxie 3 |
1403 | 8 | 3–1 | +9.5 |
| ~30.10.19 | Antton Laine Korona 2 |
1529 | 8 | 1–3 | -17.8 |
| ~16.10.19 | Petri Kalliokorpi Härkä 4 |
1447 | 8 | 2–3 | -22.3 |
| ~09.10.19 | Petri Pursiainen Satama II |
1520 | 8 | 3–1 | +13.3 |
| ~27.03.19 | Henrik Holmroos Pub Mänty |
1511 | 8 | 3–2 | +13.5 |
| ~20.03.19 | Kimmo Paldanius Fox |
1484 | 8 | 3–1 | +12.9 |
| ~13.03.19 | Mikko Sinisalo Proffa 2 |
1587 | 8 | 3–0 | +18.4 |
| ~16.01.19 | Jonne Stenlund Skipo1 |
1396 | 8 | 3–1 | +10.4 |
| ~21.11.18 | Mikko Sinisalo Proffa 2 |
1589 | 8 | 3–0 | +19.9 |
| ~03.10.18 | Miikkael "Miksu" Söderlund Skipo1 |
1508 | 8 | 2–3 | -16.5 |
| ~04.04.18 | Joni Salminen Galaxie3 |
1547 | 8 | 1–3 | -15.5 |
| ~28.03.18 | Jyri Nurmi Galaxie3 |
1607 | 8 | 3–2 | +20.1 |
| ~21.03.18 | Teppo Malmikankare Galaxie3 |
1451 | 8 | 1–3 | -19.8 |
| ~14.03.18 | Jani Gröndahl Koivu 3 |
1584 | 8 | 3–2 | +19.1 |
| ~07.03.18 | Oiva Nyman Iloinen Härkä 3 |
1369 | 8 | 3–2 | +10.0 |
| ~07.02.18 | Henri Lehtonen G 6 |
1596 | 8 | 1–3 | -12.5 |
| ~31.01.18 | Juuso Silfverhuth Iloinen Härkä 4 |
1557 | 8 | 1–3 | -14.9 |
| ~24.01.18 | Juha Iltanen Korona 2 |
1500 | 8 | 3–1 | +15.1 |
| ~17.01.18 | Saku Mäkipere Höveli 2 |
1482 | 8 | 3–0 | +15.0 |
| ~29.11.17 | Teppo Malmikankare Galaxie3 |
1477 | 8 | 3–2 | +15.5 |
| ~15.11.17 | Jouni Reinikainen Iloinen Härkä 3 |
1523 | 8 | 3–1 | +18.4 |
| ~01.11.17 | Miika Grönholm Proffa 2 |
1500 | 8 | 0–3 | -15.3 |
| ~18.10.17 | Toni Ojala Iloinen Härkä 4 |
1459 | 8 | 1–3 | -18.0 |
| ~11.10.17 | Ilkka Helajärvi Korona 2 |
1490 | 8 | 2–3 | -17.4 |
| ~04.10.17 | Jonne Piiroinen Höveli 2 |
1553 | 8 | 3–1 | +18.3 |
| ~15.03.17 | Jesper Jakobsson Par Rocks |
1586 | 8 | 3–2 | +20.7 |
| ~08.03.17 | Simo Rinne Iloinen Härkä 2 |
1432 | 10 | 3–2 | +14.4 |
| ~01.03.17 | Kai Keihola Pub Jaska 1 |
1754 | 8 | 0–3 | -5.3 |
Päivitetty 05.11.26 12:29