Henri "Möyne" Vesterinen
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1394
73 peliä
8-pallo
1392
54 peliä
9-pallo
1503
4 peliä · alustava
10-pallo
1459
7 peliä · alustava
Ura
Pelit
73
Voitto-%
34 %
25–48
Erä-%
42 %
123–172
Vire (10 viimeisintä)
HVHHHHHHHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Habby Bull 2. divisioona |
1 | 0 % | 25 % | 1394 |
| 2025 Habby Bull 1. divisioona |
6 | 17 % | 35 % | 1412 |
| 2024 Iloinen Härkä Mestaruussarja |
1 | 0 % | 25 % | 1424 |
| 2023 Iloinen Härkä 1. divisioona |
8 | 12 % | 31 % | 1435 |
| 2022 Iloinen Härkä 2. divisioona |
11 | 45 % | 48 % | 1478 |
| 2020–21 Iloinen Härkä III-Divisioona |
11 | 45 % | 47 % | 1470 |
| 2018–19 Härkä2 Mestaruussarja |
1 | 0 % | 40 % | 1446 |
| 2017–18 Iloinen Härkä 2 Mestaruussarja |
3 | 33 % | 38 % | 1461 |
| 2016–17 Iloinen Härkä 2 Mestaruussarja |
8 | 25 % | 35 % | 1474 |
| 2015–16 Iloinen Härkä 2 I-Divisioona |
7 | 71 % | 57 % | 1497 |
| 2014–15 Iloinen Härkä 2 I-Divisioona |
8 | 38 % | 41 % | 1437 |
| 2013–14 Iloinen Härkä 2 I-Divisioona |
8 | 25 % | 41 % | 1449 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 8 | 25 % | 41 % | – |
| 8-pallo | 54 | 35 % | 41 % | 1392 |
| 9-pallo | 4 | 50 % | 58 % | 1503 |
| 10-pallo | 7 | 29 % | 39 % | 1459 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 22.10.26 | Toni Nurmi Empty Pockets |
1369 | 8 | 1–3 | -18.0 |
| 27.01.26 | Arto Sipilä Fox 1 |
1542 | 8 | 3–0 | +22.6 |
| 20.01.26 | Sami Enroth Aura III |
1484 | 8 | 2–3 | -12.3 |
| 16.12.25 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1766 | 8 | 2–3 | -3.6 |
| 02.12.25 | Kristian Mahnala Moision Olkkari 1 |
1900 | 8 | 0–3 | -1.8 |
| 12.11.25 | Markku "Tonni" Mäkelä Pocket X |
1660 | 8 | 1–3 | -6.2 |
| 07.10.25 | Mikko Nissilä Fox 1 |
1564 | 8 | 0–3 | -9.9 |
| 10.10.24 | Jere Vähänikkilä Flex |
1545 | 8 | 1–3 | -11.1 |
| 20.04.24 | Roope Palmu Flex |
1550 | 8 | 0–3 | -11.3 |
| 20.04.24 | Arttu Wahlström Flex |
1754 | 8 | 0–3 | -4.8 |
| 11.04.24 | Lassi Heiskanen Bar Koivu |
1750 | 9 | 4–0 | +27.8 |
| 20.03.24 | Johannes Heinävaara Aura III |
1550 | 9 | 3–4 | -10.9 |
| 08.02.24 | Hannu Idström Korona 1 |
1459 | 8 | 1–3 | -15.6 |
| 01.02.24 | Niko Virta BullShit! |
1645 | 8 | 1–3 | -8.1 |
| 11.01.24 | Lassi Heiskanen Bar Koivu |
1773 | 8 | 0–3 | -4.6 |
| 12.10.23 | Joona Ståhlstöm Korona 1 |
1477 | 8 | 1–3 | -16.1 |
| 22.04.23 | Arttu Wahlström Flex |
1667 | 8 | 0–3 | -8.3 |
| 09.03.23 | Olli Närvälä Viskibassot |
1406 | 8 | 3–1 | +12.9 |
| 08.02.23 | Manu Randell Raision Keilis |
1551 | 9 | 1–3 | -13.1 |
| 02.02.23 | Kimmo Paldanius Fox |
1389 | 8 | 3–2 | +12.1 |
| 10.01.23 | Robin Aaltonen Viskibassot |
1635 | 8 | 0–3 | -9.5 |
| 13.12.22 | Tomi Salminen Talli |
1432 | 8 | 1–3 | -19.2 |
| 07.12.22 | Risto Kankaanpää Bar Koivu 2 |
1635 | 9 | 3–1 | +22.7 |
| 22.11.22 | Ville Tuomi Fox |
1539 | 8 | 3–1 | +19.5 |
| 27.10.22 | Markus Kanervo Talli |
1578 | 8 | 2–3 | -11.3 |
| 11.10.22 | Teppo Veikkanen Raision Keilis |
1500 | 8 | 2–3 | -15.4 |
| 06.10.22 | Joonas Helimo Fox |
1500 | 8 | 3–0 | +17.4 |
| ~03.03.21 | Make Lintula Satama 1 |
1586 | 8 | 2–3 | -11.3 |
| ~17.02.21 | Jarno Heinonen Talli |
1608 | 8 | 3–0 | +22.5 |
| ~10.02.21 | Mika Lauri Cotton 1 |
1461 | 8 | 3–2 | +16.9 |
| ~03.02.21 | Juuso Randell Taimon Krouvi |
1456 | 8 | 3–1 | +17.4 |
| ~27.01.21 | Tommi Peltonen Naapuri 2 |
1429 | 8 | 3–2 | +17.0 |
| ~09.12.20 | Ville Sarkki Satama 1 |
1548 | 8 | 1–3 | -10.3 |
| ~25.11.20 | Aleksi Kojo Cotton 1 |
1588 | 8 | 0–3 | -9.1 |
| ~18.11.20 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1738 | 8 | 0–3 | -4.7 |
| ~21.10.20 | Ari Lågas Satama 1 |
1324 | 8 | 1–3 | -21.7 |
| ~14.10.20 | Maarit Schulte Talli |
1386 | 8 | 3–0 | +13.5 |
| ~30.09.20 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1728 | 8 | 1–3 | -5.3 |
| ~07.11.18 | Mika Lindström Gbilis |
1482 | 10 | 2–3 | -15.0 |
| ~21.03.18 | Tony Hellström Par Rocks |
1390 | 8 | 1–3 | -20.1 |
| ~29.11.17 | Jesper Jakobsson Par Rocks |
1579 | 10 | 1–3 | -12.1 |
| ~11.10.17 | Iisko Toivonen Basso II |
1525 | 8 | 3–2 | +18.3 |
| ~05.04.17 | Kai Kolehmainen Basso II |
1785 | 8 | 0–3 | -4.7 |
| ~29.03.17 | Kai Kolehmainen Basso II |
1780 | 10 | 0–3 | -4.9 |
| ~15.03.17 | Jouni Niemelä Pub Jaska 1 |
1456 | 8 | 2–3 | -18.1 |
| ~01.03.17 | Joni Aaltonen Höveli 1 |
1609 | 10 | 3–2 | +21.7 |
| ~22.02.17 | Iisko Toivonen Basso II |
1565 | 10 | 3–0 | +20.7 |
| ~07.12.16 | Samppa Kemppinen Pub Jaska 1 |
1611 | 10 | 1–3 | -9.8 |
| ~23.11.16 | Jesse Huhtanen Höveli 1 |
1485 | 8 | 1–3 | -16.0 |
| ~09.11.16 | Jani Alho Pocket kakkonen |
1596 | 10 | 1–3 | -11.6 |
Päivitetty 05.11.26 12:29