Erkka Kettunen
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1697
120 peliä
8-pallo
1699
106 peliä
9-pallo
1487
1 peliä · alustava
10-pallo
1475
6 peliä · alustava
Ura
Pelit
120
Voitto-%
60 %
72–48
Erä-%
56 %
274–219
Vire (10 viimeisintä)
VVHVVVVHHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Raision Keilis 3. divisioona |
4 | 75 % | 64 % | 1697 |
| 2025 Raision Keilis 2. divisioona |
10 | 70 % | 65 % | 1682 |
| 2024 Raision Keilis 2. divisioona |
17 | 65 % | 54 % | 1656 |
| 2023 Raision Keilis 2 2. divisioona |
10 | 40 % | 40 % | 1588 |
| 2020–21 Grillihärkä I-Divisioona |
14 | 64 % | 60 % | 1648 |
| 2019–20 Härkä1 I-Divisioona |
11 | 73 % | 63 % | 1630 |
| 2018–19 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
8 | 50 % | 53 % | 1575 |
| 2017–18 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
10 | 60 % | 51 % | 1583 |
| 2016–17 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
10 | 60 % | 56 % | 1577 |
| 2015–16 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
11 | 55 % | 55 % | 1544 |
| 2014–15 Taimon Krouvi Mestaruussarja |
8 | 50 % | 53 % | 1532 |
| 2013–14 Taimon Krouvi I-Divisioona |
7 | 57 % | 57 % | 1522 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 7 | 57 % | 57 % | |
| 8-pallo | 106 | 62 % | 56 % | 1699 |
| 9-pallo | 1 | 0 % | 0 % | 1487 |
| 10-pallo | 6 | 33 % | 45 % | 1475 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| ~04.11.20 | Minh Su Tran Basso 1 |
1556 | 8 | 3–2 | +13.0 |
| ~21.10.20 | Pasi Haaslahti Pub Jaska 2 |
1520 | 8 | 3–1 | +11.9 |
| ~14.10.20 | Jaakko Ruohisto Aura III |
1691 | 8 | 1–3 | -13.0 |
| ~07.10.20 | Antti Fabre GBilis |
1585 | 8 | 1–3 | -18.6 |
| ~30.09.20 | Eetu Oksanen Poimari 1 |
1565 | 8 | 3–0 | +13.1 |
| ~11.03.20 | Tony Hellström Par Rocks |
1472 | 8 | 3–0 | +9.6 |
| ~04.03.20 | Marko Parkkola Aura III |
1581 | 8 | 2–3 | -18.7 |
| ~12.02.20 | Teemu Levonen Härkä V |
1648 | 8 | 2–3 | -16.3 |
| ~22.01.20 | Mika Malmlund GBilis |
1519 | 8 | 3–0 | +10.5 |
| ~15.01.20 | Jere Salminen Pocket X |
1672 | 8 | 1–3 | -15.4 |
| ~27.11.19 | Juha Jääskeläinen Poimari 1 |
1619 | 8 | 3–1 | +14.8 |
| ~13.11.19 | Rami Tulonen Aura III |
1548 | 8 | 3–2 | +12.2 |
| ~06.11.19 | Joni Salovaara Jaska2 |
1429 | 8 | 3–1 | +7.8 |
| ~23.10.19 | Paavo Vaari Raision Keilis |
1636 | 8 | 3–2 | +17.3 |
| ~09.10.19 | Janne Kivelä GBilis |
1574 | 8 | 3–0 | +15.1 |
| ~02.10.19 | Markku "Tonni" Mäkelä Pocket X |
1612 | 8 | 3–2 | +17.7 |
| ~27.03.19 | Karri Laisti Satama 1 |
1445 | 8 | 1–3 | -22.6 |
| ~13.03.19 | Niklas Hörkkö Satama 1 |
1609 | 8 | 3–2 | +17.3 |
| ~13.02.19 | Jussi Salovaara Pub Jaska 2 |
1679 | 8 | 2–3 | -12.1 |
| ~23.01.19 | Rami Nurmi Bar Koivu 2 |
1730 | 8 | 2–3 | -10.4 |
| ~28.11.18 | Markus Ylitalo Pocket X |
1560 | 8 | 3–1 | +14.7 |
| ~21.11.18 | Matti Simolin Satama 1 |
1544 | 8 | 3–1 | +14.6 |
| ~07.11.18 | Miikka Härö HV1 |
1472 | 8 | 3–1 | +11.9 |
| ~17.10.18 | Miika Kaunisto Moision Olkkari |
1469 | 8 | 2–3 | -21.1 |
| ~11.04.18 | Hannu Idström korona1 |
1557 | 10 | 0–3 | -18.0 |
| ~04.04.18 | Marko Kolehmainen korona1 |
1564 | 8 | 3–2 | +15.0 |
| ~21.03.18 | Atte Paloniemi Tapper`s Inn |
1702 | 8 | 2–3 | -11.3 |
| ~14.03.18 | Joni Laiho Pub Jaska 2 |
1458 | 8 | 2–3 | -23.0 |
| ~28.02.18 | Jere Salminen Pocket X |
1616 | 8 | 2–3 | -17.0 |
| ~24.01.18 | Pötkö Väisänen GBilis |
1549 | 8 | 3–2 | +12.6 |
| ~22.11.17 | Joni Laiho Pub Jaska 2 |
1468 | 8 | 3–2 | +9.6 |
| ~08.11.17 | William Karlsson Pocket X |
1584 | 8 | 3–2 | +15.3 |
| ~25.10.17 | Jani Nurmio Moision Olkkari 1 |
1472 | 8 | 3–2 | +10.8 |
| ~18.10.17 | Janne Valtonen Team Apaja |
1484 | 8 | 3–1 | +11.8 |
| ~12.04.17 | Joona Koivisto Moision Olkkari |
1674 | 8 | 0–3 | -12.2 |
| ~15.03.17 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari |
1635 | 8 | 3–2 | +19.0 |
| ~01.03.17 | Niko Heinonen Eku bilis |
1463 | 8 | 3–2 | +11.7 |
| ~08.02.17 | Jussi Laaksonen GBilis United |
1786 | 8 | 2–3 | -7.0 |
| ~11.01.17 | Janne Mickelsson Pub Mänty 2 |
1532 | 8 | 2–3 | -18.4 |
| ~14.12.16 | Tero Konstari Pocket - Bilis ja Meininki |
1568 | 8 | 3–0 | +16.0 |
| ~30.11.16 | Sami Pirhonen Cotton Pub |
1535 | 8 | 3–1 | +15.2 |
| ~16.11.16 | Kimmo Passoja Bar Koivu 1 |
1481 | 8 | 3–1 | +13.3 |
| ~26.10.16 | Kimmo Herne FOX 2 |
1488 | 8 | 1–3 | -19.2 |
| ~05.10.16 | Janne Mickelsson Pub Mänty 2 |
1512 | 8 | 3–0 | +14.5 |
| ~30.03.16 | Joni Aaltonen Aura B |
1662 | 8 | 1–3 | -11.2 |
| ~23.03.16 | Nico Vuorinen Bar Puoliaika |
1593 | 8 | 1–3 | -14.9 |
| ~16.03.16 | Tero Honko Cotton pub |
1554 | 8 | 3–1 | +16.0 |
| ~24.02.16 | Johannes Heinävaara Aura B |
1604 | 8 | 1–3 | -14.4 |
| ~17.02.16 | Jukka Lötjönen Pocket 4 |
1459 | 8 | 3–1 | +11.6 |
| ~03.02.16 | Mikael Granholm Team Cassu |
1625 | 8 | 1–3 | -13.5 |
Päivitetty 05.11.26 12:29