Janne Valtonen
Pocket 1
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1657
128 peliä
8-pallo
1671
92 peliä
9-pallo
1481
1 peliä · alustava
10-pallo
1515
15 peliä
Ura
Pelit
128
Voitto-%
62 %
79–49
Erä-%
58 %
302–221
Vire (10 viimeisintä)
VHVVVHVVVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2023 Pocket 1 Mestaruussarja |
1 | 100 % | 60 % | 1657 |
| 2022 Pocket 1 Mestaruussarja |
2 | 50 % | 50 % | 1651 |
| 2020–21 Pocket 1 Mestaruussarja |
6 | 83 % | 60 % | 1650 |
| 2019–20 Raision Keilis I-Divisioona |
12 | 58 % | 57 % | 1603 |
| 2018–19 Team Apaja I-Divisioona |
14 | 64 % | 60 % | 1618 |
| 2017–18 Team Apaja I-Divisioona |
14 | 71 % | 67 % | 1591 |
| 2016–17 Team Cassu Mestaruussarja |
21 | 33 % | 46 % | 1497 |
| 2015–16 Team Cassu I-Divisioona |
19 | 53 % | 52 % | 1617 |
| 2014–15 Team Cassu I-Divisioona |
19 | 63 % | 58 % | 1633 |
| 2013–14 Team Cassu I-Divisioona |
20 | 85 % | 67 % | 1655 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 20 | 85 % | 67 % | – |
| 8-pallo | 92 | 59 % | 57 % | 1671 |
| 9-pallo | 1 | 0 % | 20 % | 1481 |
| 10-pallo | 15 | 53 % | 54 % | 1515 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 01.02.24 | Antti Kallioinen Proffa |
1411 | 8 | 3–2 | +6.4 |
| 15.02.23 | Juho Kelhu Härkä 2 |
1620 | 9 | 1–4 | -18.2 |
| 19.01.23 | Iivo Gylden Korona 1 |
1720 | 8 | 3–0 | +19.2 |
| ~17.02.21 | Risto Kankaanpää Bar Koivu 1 |
1604 | 8 | 3–2 | +14.6 |
| ~18.11.20 | Tuomas Rantasalo Pocket X |
1493 | 8 | 3–2 | +10.2 |
| ~04.11.20 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1785 | 10 | 0–3 | -9.5 |
| ~14.10.20 | Juha Bergius Bar Koivu 1 |
1479 | 8 | 3–1 | +9.7 |
| ~07.10.20 | Paavo Laihonen Galaxie |
1500 | 8 | 3–1 | +10.9 |
| ~30.09.20 | Sami Laitervo Pocket X |
1488 | 8 | 3–1 | +10.9 |
| ~11.03.20 | Roni Snällström Poimari 1 |
1527 | 8 | 2–3 | -20.3 |
| ~04.03.20 | Hannu Idström korona 1 |
1420 | 10 | 3–0 | +7.9 |
| ~26.02.20 | Henri "Pötkö" Väisänen GBilis |
1703 | 8 | 3–2 | +20.9 |
| ~05.02.20 | Jarkko Kylander Härkä1 |
1613 | 8 | 1–3 | -15.9 |
| ~29.01.20 | Tony Hellström Par Rocks |
1432 | 8 | 0–3 | -24.4 |
| ~15.01.20 | Jussi Salovaara Jaska2 |
1691 | 8 | 2–3 | -14.1 |
| ~27.11.19 | Esa "Essi" Aho Härkä V |
1528 | 8 | 1–3 | -22.3 |
| ~13.11.19 | Erkki Purola korona 1 |
1474 | 8 | 3–0 | +8.1 |
| ~06.11.19 | Boris Parkkunen GBilis |
1664 | 8 | 3–1 | +16.8 |
| ~23.10.19 | Elmo Johansson Härkä1 |
1468 | 8 | 3–1 | +8.8 |
| ~16.10.19 | Kristian Aaltonen Par Rocks |
1535 | 8 | 3–0 | +11.9 |
| ~09.10.19 | Mikko Ollikainen Aura III |
1418 | 8 | 3–1 | +7.7 |
| ~10.04.19 | Tom Rantanen Bar Koivu 2 |
1698 | 8 | 2–3 | -13.0 |
| ~03.04.19 | Antti Toivonen Bar Koivu 2 |
1591 | 8 | 2–3 | -18.7 |
| ~27.03.19 | Ahti Sinisalo Bar Koivu 2 |
1519 | 8 | 3–0 | +10.7 |
| ~13.03.19 | Jouni Niemelä Pub Jaska 2 |
1577 | 8 | 3–1 | +13.8 |
| ~06.03.19 | Rickard Malm Par Rocks |
1439 | 8 | 3–0 | +8.5 |
| ~27.02.19 | Nico Vuorinen Moision Olkkari |
1513 | 8 | 3–1 | +11.9 |
| ~06.02.19 | Teemu Levonen Härkä V |
1689 | 8 | 3–2 | +20.7 |
| ~30.01.19 | Markus Ylitalo Pocket X |
1545 | 8 | 2–3 | -18.6 |
| ~23.01.19 | Matti Simolin Satama 1 |
1529 | 8 | 1–3 | -20.2 |
| ~16.01.19 | Niko Mäki Iloinen Härkä 1 |
1567 | 8 | 3–1 | +14.1 |
| ~28.11.18 | Tomy Salo HV1 |
1443 | 8 | 3–1 | +9.3 |
| ~07.11.18 | Nico Vuorinen Moision Olkkari |
1511 | 8 | 3–1 | +12.5 |
| ~31.10.18 | Antti Toivonen Bar Koivu 2 |
1513 | 8 | 1–3 | -20.2 |
| ~10.10.18 | Tomi Hämälainen Satama 1 |
1584 | 8 | 3–1 | +15.6 |
| ~11.04.18 | Jukka Salonen Bar Koivu2 |
1520 | 8 | 3–0 | +13.3 |
| ~04.04.18 | Juha Bergius Bar Koivu2 |
1559 | 8 | 3–0 | +15.9 |
| ~28.03.18 | Juha Bergius Bar Koivu2 |
1541 | 10 | 2–3 | -17.8 |
| ~21.03.18 | Jere Salminen Pocket X |
1614 | 8 | 1–3 | -15.1 |
| ~14.03.18 | Nina Lehtinen Cotton |
1483 | 8 | 3–0 | +11.5 |
| ~07.03.18 | Mikko Nousiainen korona1 |
1695 | 8 | 3–1 | +21.9 |
| ~07.02.18 | Joni Laiho Pub Jaska 2 |
1484 | 10 | 3–0 | +13.1 |
| ~29.11.17 | Markku "Tonni" Mäkelä Pocket X |
1658 | 8 | 3–2 | +21.8 |
| ~22.11.17 | Karita Suvanto Cotton |
1424 | 8 | 3–0 | +11.9 |
| ~15.11.17 | Hannu Idström korona1 |
1560 | 8 | 3–0 | +18.9 |
| ~08.11.17 | Miika Kyynäräinen Tapper`s Inn |
1452 | 8 | 3–0 | +14.6 |
| ~01.11.17 | Juha Vuorenpää Moision Olkkari 1 |
1310 | 8 | 3–2 | +9.0 |
| ~18.10.17 | Erkka Kettunen Iloinen Härkä 1 |
1577 | 8 | 1–3 | -11.8 |
| ~04.10.17 | Mika Malmlund GBilis |
1556 | 8 | 1–3 | -13.3 |
| ~22.03.17 | Jesse Huhtanen Höveli 1 |
1465 | 8 | 2–3 | -18.3 |
Päivitetty 05.11.26 12:29