Hannu Santaluoto
Cantina Pirate
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1476
105 peliä
8-pallo
1511
77 peliä
9-pallo
1458
11 peliä
Ura
Pelit
105
Voitto-%
48 %
50–55
Erä-%
50 %
195–194
Vire (10 viimeisintä)
VHHHVHVHVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Cantina Pirate 4. divisioona |
3 | 33 % | 47 % | 1476 |
| 2024 Cantina Pirate 5. divisioona |
6 | 50 % | 54 % | 1485 |
| 2023 Cantina Pirate 4. divisioona |
15 | 47 % | 52 % | 1491 |
| 2022 Cantina Pirate 4. divisioona |
17 | 35 % | 43 % | 1485 |
| 2019–20 Pirate IV-Divisioona |
17 | 65 % | 57 % | 1585 |
| 2017–18 Pirate 1 II-Divisioona |
6 | 83 % | 70 % | 1579 |
| 2016–17 Pirate A III-Divisioona A-lohko |
17 | 71 % | 59 % | 1532 |
| 2015–16 Pirate III-Divisioona A-lohko |
7 | 43 % | 47 % | 1376 |
| 2013–14 Pirate 2 II-Divisioona |
17 | 12 % | 24 % | 1358 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 17 | 12 % | 24 % | |
| 8-pallo | 77 | 57 % | 55 % | 1511 |
| 9-pallo | 11 | 36 % | 45 % | 1458 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| ~11.12.19 | Jere Vähänikkilä IVP |
1559 | 8 | 0–3 | -20.1 |
| ~27.11.19 | Juha Linkinen Cotton II |
1518 | 8 | 3–1 | +10.7 |
| ~20.11.19 | Miia Lausmäki Moision Olkkari 2 |
1400 | 8 | 3–1 | +6.7 |
| ~13.11.19 | Esa Kasanen Lindan Pojat |
1520 | 8 | 3–1 | +11.5 |
| ~06.11.19 | Lars Ehrnstén Phoenix |
1434 | 8 | 3–1 | +8.5 |
| ~30.10.19 | William Karlsson Höveli2 |
1521 | 8 | 3–2 | +12.5 |
| ~23.10.19 | Teijo "Tepi" Holmsten Pocket Papat |
1598 | 8 | 3–2 | +16.7 |
| ~16.10.19 | Miika Rantala Jaska 3 |
1478 | 8 | 3–2 | +11.9 |
| ~09.10.19 | Jesse Huhtanen Höveli1 |
1507 | 8 | 2–3 | -19.8 |
| ~02.10.19 | Tero Rannikko Poimari2 |
1461 | 8 | 3–2 | +10.8 |
| ~28.02.18 | Rami Tulonen AURA III |
1458 | 8 | 3–0 | +11.1 |
| ~24.01.18 | Teijo Heikkinen Eku bilis |
1504 | 8 | 1–3 | -19.8 |
| ~29.11.17 | Tony Launilahti Basso 3 |
1451 | 8 | 3–2 | +10.4 |
| ~22.11.17 | Ville Lehto FOX 2 |
1506 | 8 | 3–2 | +13.3 |
| ~08.11.17 | Pertti Vigren AURA III |
1516 | 8 | 3–0 | +14.4 |
| ~18.10.17 | Jere Vähänikkilä Ihan vaan pubi |
1576 | 8 | 3–0 | +18.0 |
| ~22.03.17 | Petteri Hagström Satama |
1641 | 8 | 1–3 | -11.6 |
| ~15.03.17 | Aleksi Vyyryläinen Ihan vaan pubi 1 |
1520 | 8 | 3–1 | +15.6 |
| ~01.03.17 | Tony Särs Skipo 2 |
1478 | 8 | 3–1 | +14.4 |
| ~22.02.17 | Pekka Kytösaho Skipo1 |
1495 | 8 | 3–1 | +15.9 |
| ~15.02.17 | Henri Lehtonen G 6 |
1540 | 8 | 3–2 | +18.8 |
| ~08.02.17 | Sami Ollila AURA III |
1556 | 8 | 3–1 | +20.4 |
| ~01.02.17 | Tomi Varjo Cottonistit |
1431 | 8 | 1–3 | -18.1 |
| ~25.01.17 | Ari Nieminen Iloinen Härkä 3 |
1527 | 8 | 3–1 | +19.2 |
| ~18.01.17 | Juuso Silfverhuth Iloinen Härkä 4 |
1475 | 8 | 3–1 | +17.6 |
| ~14.12.16 | Sami Tanner Satama |
1484 | 8 | 3–2 | +18.9 |
| ~07.12.16 | Rami Elmeranta Ihan vaan pubi 1 |
1516 | 8 | 2–3 | -12.3 |
| ~30.11.16 | Hanna Sokajärvi Pool Sisters Revival |
1513 | 8 | 0–3 | -13.0 |
| ~16.11.16 | Jonas Masalin Skipo1 |
1592 | 8 | 0–3 | -10.0 |
| ~09.11.16 | Tatu Kuusisto G 6 |
1477 | 8 | 3–1 | +17.8 |
| ~02.11.16 | Kenneth Nyman AURA III |
1533 | 8 | 3–1 | +21.1 |
| ~26.10.16 | Marko Myllymäki Cottonistit |
1500 | 8 | 3–0 | +20.6 |
| ~19.10.16 | Jorma Saari Iloinen Härkä 3 |
1479 | 8 | 3–1 | +20.6 |
| ~23.03.16 | Matti Anttalainen Pub Mänty |
1464 | 8 | 1–2 | -12.6 |
| ~10.02.16 | Laura Robertson Pool Sisters revival |
1372 | 8 | 2–0 | +16.0 |
| ~27.01.16 | Timo Roivainen Masan Baari |
1329 | 8 | 2–0 | +14.7 |
| ~09.12.15 | Heikki "Mestariampuja" Ranne Pub Mänty |
1466 | 8 | 2–0 | +21.7 |
| ~02.12.15 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 2 |
1565 | 8 | 0–2 | -7.0 |
| ~11.11.15 | Janne Vättö Bar Koivu 2 |
1543 | 8 | 0–2 | -8.0 |
| ~14.10.15 | Tomi Aaltonen Masan Baari |
1591 | 8 | 0–2 | -6.6 |
| ~19.03.14 | Joni Laine Galaxie 3 |
1553 | – | 1–2 | -8.1 |
| ~05.03.14 | Seppo Makkonen Masan Baari |
1459 | – | 1–2 | -12.4 |
| ~26.02.14 | Kristian Vikström ihan vaan Pubi |
1586 | – | 0–2 | -7.7 |
| ~19.02.14 | Sami Laaksonen D-klubi 2 |
1597 | – | 0–2 | -7.6 |
| ~12.02.14 | Markus Kallio Tapper`s InnTres |
1528 | – | 0–2 | -10.5 |
| ~05.02.14 | Kimmo Leppäkorpi Semafori |
1498 | – | 2–1 | +21.1 |
| ~29.01.14 | Johan Sjödahl Par Rocks |
1601 | – | 0–2 | -7.3 |
| ~22.01.14 | Hannu Vihervirta Texas Boys |
1488 | – | 1–2 | -12.1 |
| ~11.12.13 | Jyri Nurmi Galaxie 3 |
1484 | – | 0–2 | -12.9 |
| ~27.11.13 | Tuomo Mella-aho Masan Baari |
1502 | – | 0–2 | -12.6 |
Päivitetty 05.11.26 12:29