Markus Kallio
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1521
56 peliä
8-pallo
1388
37 peliä
9-pallo
1582
15 peliä
Ura
Pelit
56
Voitto-%
45 %
25–31
Erä-%
45 %
88–106
Vire (10 viimeisintä)
VVVHHVHHVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Piilo 5. divisioona |
2 | 100 % | 60 % | 1521 |
| 2024 Poimari II 5. divisioona |
3 | 33 % | 43 % | 1496 |
| 2023 Poimari II 5. divisioona |
10 | 80 % | 62 % | 1519 |
| 2022 Poimari 3. divisioona |
2 | 0 % | 25 % | 1381 |
| 2019–20 Talli III-Divisioona |
6 | 50 % | 48 % | 1410 |
| 2018–19 Skipo 2 IV-Divisioona |
1 | 0 % | 25 % | 1391 |
| 2017–18 Skipo 1 II-Divisioona |
4 | 25 % | 29 % | 1406 |
| 2016–17 Skipo1 III-Divisioona A-lohko |
10 | 40 % | 46 % | 1417 |
| 2015–16 Poimari III-Divisioona A-lohko |
6 | 17 % | 27 % | 1418 |
| 2014–15 Tapper´s InnTres III-Divisioona |
8 | 25 % | 28 % | 1481 |
| 2013–14 Tapper`s InnTres II-Divisioona |
4 | 75 % | 67 % | 1522 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 4 | 75 % | 67 % | – |
| 8-pallo | 37 | 30 % | 36 % | 1388 |
| 9-pallo | 15 | 73 % | 58 % | 1582 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 28.10.26 | Memma Tarvainen Parakorona |
1396 | 9 | 3–2 | +11.0 |
| 30.09.26 | Tomi Pyhäranta Höveli 2 |
1444 | 9 | 3–2 | +13.6 |
| 08.01.25 | Pekka Törnqvist Galaxie 3 |
1427 | 9 | 3–2 | +13.4 |
| 28.11.24 | Jari Koivisto Moision Olkkari 2 |
1449 | 9 | 2–3 | -18.4 |
| 09.10.24 | Anni Vartiainen Moision Olkkari 2 |
1488 | 9 | 1–3 | -17.4 |
| 20.04.24 | Lauri Randell Pulina |
1498 | 9 | 3–0 | +15.8 |
| 27.03.24 | Juha Linkinen Cantina 5 |
1621 | 9 | 2–3 | -11.2 |
| 20.03.24 | Nico Vuorinen Tuopin Bilis |
1652 | 8 | 0–3 | -10.4 |
| 06.03.24 | Hannu Roos Parakorona |
1451 | 9 | 3–2 | +13.2 |
| 24.01.24 | Hannu Moilanen Koivu 3 |
1661 | 9 | 3–2 | +23.4 |
| 07.12.23 | Marko Palmula Pulina |
1716 | 9 | 3–2 | +26.0 |
| 21.11.23 | Olli Enqvist Höveli 2 |
1505 | 9 | 3–1 | +18.8 |
| 09.11.23 | Aatu Niemelä Flex Kakkonen |
1474 | 9 | 3–1 | +18.3 |
| 12.10.23 | Jeremi "dj" Roivas Koivu 3 |
1565 | 9 | 3–0 | +23.0 |
| 05.10.23 | Juha Thamsen Pulina |
1489 | 9 | 3–2 | +20.8 |
| 16.11.22 | Kimmo Pelkonen Proffa 2 |
1441 | 8 | 1–3 | -13.9 |
| 12.10.22 | Markku Taurula Eku |
1429 | 9 | 1–3 | -15.1 |
| ~04.03.20 | Petri Lehto Härkä3 |
1601 | 8 | 2–3 | -8.3 |
| ~26.02.20 | Joni Salminen Galaxie 3 |
1490 | 8 | 0–3 | -13.3 |
| ~05.02.20 | Jani Suokas Taimon Krouvi |
1523 | 8 | 0–3 | -12.4 |
| ~29.01.20 | Julia Rautsala Härkä 4 |
1344 | 8 | 3–2 | +12.1 |
| ~22.01.20 | Erkki Lotsari Satama II |
1445 | 8 | 3–0 | +17.4 |
| ~15.01.20 | Nina Pekkarinen Proffa2 |
1564 | 8 | 3–1 | +23.4 |
| ~16.01.19 | Jan Sarell Phoenix |
1433 | 8 | 1–3 | -14.7 |
| ~07.03.18 | Teemu Hämäläinen Pirate 1 |
1506 | 8 | 0–3 | -12.0 |
| ~31.01.18 | Tomi Hämälainen Satama |
1574 | 8 | 0–3 | -9.6 |
| ~22.11.17 | Sami Ollila AURA III |
1542 | 8 | 1–3 | -11.4 |
| ~15.11.17 | Teemu Levonen Pirate 1 |
1550 | 8 | 3–1 | +21.9 |
| ~12.04.17 | Viivi Strömberg Pool Sisters Revival |
1436 | 8 | 3–0 | +17.7 |
| ~08.03.17 | Teemu Juhola AURA III |
1526 | 8 | 2–3 | -10.8 |
| ~01.02.17 | Mikko Kaarmela Satama |
1506 | 8 | 0–3 | -12.2 |
| ~25.01.17 | Jussi Nohkola Ihan vaan pubi 1 |
1523 | 8 | 2–3 | -12.0 |
| ~11.01.17 | Tero Rannikko Skipo 2 |
1472 | 8 | 3–1 | +18.6 |
| ~14.12.16 | – Iloinen Härkä 3 |
8 | luovutus | ||
| ~07.12.16 | Tomi Niemi G 6 |
1551 | 8 | 0–3 | -10.5 |
| ~23.11.16 | Sari Luusua Cottonistit |
1468 | 8 | 3–0 | +18.8 |
| ~26.10.16 | Petri Pursiainen Satama |
1409 | 8 | 0–3 | -16.7 |
| ~19.10.16 | Petri Kaukonen Ihan vaan pubi 1 |
1470 | 8 | 3–1 | +19.0 |
| ~12.10.16 | Hanna Sokajärvi Pool Sisters Revival |
1489 | 8 | 1–3 | -12.7 |
| ~16.03.16 | Jere Salminen Pocket X |
1567 | 8 | 1–2 | -9.9 |
| ~02.03.16 | Julia Rautsala Iloinen Härkä 3 |
1408 | 8 | 0–2 | -17.7 |
| ~09.12.15 | Totte Sarlin Pocket 70+ |
1446 | 8 | 1–2 | -16.7 |
| ~25.11.15 | Juha Karvinen Galaxie 3 |
1500 | 8 | 2–1 | +18.6 |
| ~04.11.15 | Teijo Ristikankare Ihan vaan pubi 69 |
1436 | 8 | 0–2 | -17.1 |
| ~14.10.15 | Timo Mikkonen Tapper`s InnTres |
1392 | 8 | 0–2 | -20.0 |
| ~25.03.15 | Esa Järvinen Höveli 1 |
1687 | 8 | 1–2 | -7.7 |
| ~18.02.15 | Lasse Tolppanen Masa Team |
1585 | 8 | 0–2 | -12.2 |
| ~28.01.15 | Joni Hongisto Pocket 5 |
1562 | 8 | 2–0 | +19.7 |
| ~03.12.14 | Toni Finnholm Ihan vaan pubi 2 |
1564 | 8 | 0–2 | -12.8 |
| ~19.11.14 | Jari Kakko BK-1 |
1511 | 8 | 0–2 | -15.9 |
Päivitetty 05.11.26 12:29