Ranking
Sarjat kauden 2026 mukaan (pelaajan viimeisin joukkue). Luokitus on koko uran ajalta (myös arkiston kaudet 2013–21). 25 alustavaa pelaajaa (alle 10 peliä) piilotettu – näytä.
| # | Pelaaja | Elo | Pelit | Voitto-% |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Sami Jokinen | 1783 | 68 | 82 % |
| 2 | Mathias Willstedt | 1768 | 70 | 71 % |
| 3 | Jussi Haapasaari | 1768 | 80 | 75 % |
| 4 | Mikko Tuomi | 1701 | 83 | 69 % |
| 5 | Martin Langford | 1661 | 32 | 72 % |
| 6 | Timo Leiniö | 1658 | 72 | 64 % |
| 7 | Aleksi Sippola | 1652 | 51 | 71 % |
| 8 | Nuno Francisco | 1627 | 46 | 74 % |
| 9 | Markus Hänninen | 1627 | 21 | 76 % |
| 10 | Lassi Heiskanen | 1619 | 27 | 67 % |
| 11 | Tommi Laine | 1612 | 35 | 63 % |
| 12 | Jesse Aaltonen | 1610 | 21 | 67 % |
| 13 | Linus Weppling | 1606 | 18 | 72 % |
| 14 | Hannu Moilanen | 1601 | 19 | 74 % |
| 15 | Vesa Nieminen | 1593 | 38 | 63 % |
| 16 | Joona Koivisto | 1591 | 13 | 77 % |
| 17 | Robin Aaltonen | 1590 | 23 | 61 % |
| 18 | Juho Kelhu | 1578 | 27 | 56 % |
| 19 | Miika Merta | 1568 | 16 | 62 % |
| 20 | Mikko Korvenala | 1566 | 38 | 50 % |
| 21 | Aki Mundolin | 1560 | 21 | 67 % |
| 22 | Henrik Holmroos | 1560 | 36 | 53 % |
| 23 | Joni Aaltonen | 1559 | 57 | 54 % |
| 24 | Ari Sinervo | 1559 | 39 | 51 % |
| 25 | Juho-Antti Uusipere | 1556 | 18 | 56 % |
| 26 | Tien "Honkki" Hoang Lam | 1550 | 44 | 61 % |
| 27 | Rami Nurmi | 1549 | 35 | 60 % |
| 28 | Jesper Jakobsson | 1546 | 13 | 62 % |
| 29 | Arto Henriksson | 1546 | 12 | 58 % |
| 30 | Kai Keihola | 1542 | 11 | 64 % |
| 31 | Riku Hautamäki | 1536 | 16 | 56 % |
| 32 | Miika Laukkanen | 1534 | 18 | 56 % |
| 33 | Pasi Mettälä | 1528 | 47 | 51 % |
| 34 | Sami Ollila | 1528 | 11 | 55 % |
| 35 | Roni Ruohonen | 1526 | 16 | 62 % |
| 36 | Henri Toivonen | 1525 | 23 | 61 % |
| 37 | Roope Vähätalo | 1521 | 25 | 56 % |
| 38 | Miro Leino | 1518 | 39 | 62 % |
| 39 | Kari Koskinen | 1517 | 13 | 54 % |
| 40 | Jesse Laihonen | 1517 | 27 | 52 % |
| 41 | Joonas Lallo | 1513 | 13 | 46 % |
| 42 | Johan Sjödahl | 1511 | 11 | 45 % |
| 43 | Jami Müller | 1511 | 22 | 45 % |
| 44 | Jukka Limo | 1508 | 11 | 45 % |
| 45 | Bryan Dela Cruz | 1505 | 10 | 50 % |
| 46 | Ville Lintula | 1492 | 21 | 48 % |
| 47 | Juha Bergius | 1492 | 12 | 42 % |
| 48 | Juho Jalo | 1491 | 38 | 42 % |
| 49 | Risto Kankaanpää | 1489 | 21 | 43 % |
| 50 | Toni Johansson | 1488 | 22 | 36 % |
| 51 | Johannes Kauhanen | 1485 | 10 | 40 % |
| 52 | Antti Kallioinen | 1475 | 10 | 30 % |
| 53 | Arto Sipilä | 1472 | 13 | 38 % |
| 54 | Roni Silvennoinen | 1466 | 13 | 31 % |
| 55 | Tomi Kangas | 1466 | 12 | 33 % |
| 56 | Eero Junnila | 1423 | 17 | 29 % |
| 57 | Ari Niemelä | 1409 | 25 | 32 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29