Eero Junnila
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1398
130 peliä
8-pallo
1384
95 peliä
9-pallo
1423
17 peliä
10-pallo
1422
14 peliä
Ura
Pelit
130
Voitto-%
25 %
32–98
Erä-%
36 %
193–340
Vire (10 viimeisintä)
HHHHVVHHHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Moision Olkkari 1 Mestaruussarja |
1 | 0 % | 0 % | 1398 |
| 2025 Moision Olkkari 1 1. divisioona |
7 | 29 % | 42 % | 1399 |
| 2024 Moision Olkkari 1 2. divisioona |
6 | 33 % | 46 % | 1385 |
| 2023 Moision Olkkari 3. divisioona |
11 | 36 % | 43 % | 1381 |
| 2022 Pocket X 1. divisioona |
5 | 20 % | 33 % | 1365 |
| 2020–21 Moision Rokkari I-Divisioona |
11 | 18 % | 30 % | 1372 |
| 2019–20 Moision Olkkari 1 Mestaruussarja |
17 | 18 % | 29 % | 1397 |
| 2018–19 Moision Olkkari I-Divisioona |
9 | 33 % | 39 % | 1397 |
| 2017–18 Moision Olkkari 1 I-Divisioona |
12 | 25 % | 38 % | 1390 |
| 2016–17 Moision Olkkari I-Divisioona |
15 | 33 % | 41 % | 1401 |
| 2015–16 Moision Olkkari 1 I-Divisioona |
10 | 30 % | 34 % | 1342 |
| 2014–15 Moision Olkkari 2 II-Divisioona |
22 | 18 % | 34 % | 1318 |
| 2013–14 Moision Olkkari I-Divisioona |
4 | 0 % | 25 % | 1442 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 4 | 0 % | 25 % | – |
| 8-pallo | 95 | 25 % | 36 % | 1384 |
| 9-pallo | 17 | 29 % | 40 % | 1423 |
| 10-pallo | 14 | 21 % | 34 % | 1422 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 22.10.26 | Johannes Kauhanen Pocket 1 |
1901 | 9 | 0–4 | -1.7 |
| 11.04.26 | Valtteri Rautio Flex |
1473 | 9 | 2–4 | -13.2 |
| 26.02.26 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1725 | 9 | 1–4 | -4.7 |
| 22.01.26 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1806 | 8 | 1–3 | -3.1 |
| 15.01.26 | Jussi Korhonen Talli |
1542 | 9 | 4–1 | +22.3 |
| 08.01.26 | Valtteri Rautio Flex |
1515 | 9 | 4–2 | +22.1 |
| 20.11.25 | Jere Peltonen Taimon Krouvi |
1578 | 9 | 2–4 | -7.9 |
| 13.11.25 | Atte Paloniemi Talli |
1941 | 9 | 2–4 | -1.3 |
| 12.04.25 | Niilo Kesälä Talli |
1538 | 9 | 2–3 | -9.8 |
| 18.12.24 | Pasi Haaslahti OMG! |
1609 | 8 | 1–3 | -7.5 |
| 21.11.24 | Niilo Kesälä Talli |
1538 | 8 | 1–3 | -10.5 |
| 07.11.24 | Tomi Vasama Taurus Iloinen Härkä |
1494 | 8 | 3–1 | +20.6 |
| 10.10.24 | Aleksi Kojo Cotton 1 |
1545 | 9 | 2–3 | -9.7 |
| 03.10.24 | Jonne Stenlund Talli |
1491 | 8 | 3–1 | +20.9 |
| 09.04.24 | Timo Vihersaari PocketPapat |
1456 | 8 | 2–3 | -13.2 |
| 04.04.24 | Joni "Pocket" Aaltonen PocketPapat |
1537 | 9 | 2–3 | -10.2 |
| 21.03.24 | Ville Sarkki Satama 1 |
1548 | 8 | 2–3 | -10.1 |
| 29.02.24 | Panikos Cleanthous Pirates |
1510 | 9 | 3–2 | +21.2 |
| 08.02.24 | Kasper Grönroos Empty Pockets |
1474 | 8 | 3–0 | +20.5 |
| 11.01.24 | Eero Vuorinen PocketPapat |
1520 | 8 | 0–3 | -10.0 |
| 07.12.23 | Jani Rautio OMG! |
1496 | 8 | 1–3 | -11.5 |
| 28.11.23 | Teemu Hietarinta Empty Pockets |
1635 | 8 | 3–1 | +26.3 |
| 23.11.23 | Pertti Vigren Semafori |
1495 | 9 | 3–2 | +22.5 |
| 09.11.23 | Kari Hautamäki Höveli 1 |
1508 | 8 | 1–3 | -9.4 |
| 03.10.23 | Pertti Vigren Semafori |
1491 | 9 | 0–3 | -10.5 |
| 16.03.23 | Henrik Holmroos Pub Mänty |
1531 | 9 | 0–4 | -9.2 |
| 10.01.23 | Esa Juvala Taimon Krouvi |
1795 | 8 | 1–3 | -2.6 |
| 06.12.22 | Joni Aaltonen Satama 2 |
1612 | 9 | 0–4 | -6.8 |
| 22.11.22 | Antti Jyrkinen Aura III |
1503 | 9 | 4–1 | +22.1 |
| 19.10.22 | Niko Virta Satama 2 |
1500 | 9 | 3–4 | -10.4 |
| ~03.03.21 | Pekka Kytösaho Poimari 1 |
1465 | 8 | 3–1 | +21.1 |
| ~17.02.21 | Joni Laiho Pub Jaska 2 |
1425 | 8 | 1–3 | -13.2 |
| ~10.02.21 | Ville Kyynäräinen Aura III |
1536 | 8 | 3–2 | +24.2 |
| ~20.01.21 | Jussi Salovaara Pirate V |
1696 | 8 | 1–3 | -3.7 |
| ~02.12.20 | Joni Laiho Pub Jaska 2 |
1468 | 8 | 2–3 | -11.0 |
| ~18.11.20 | Torsti Haapio GBilis |
1704 | 8 | 0–3 | -3.9 |
| ~11.11.20 | Erkka Kettunen Grillihärkä |
1636 | 8 | 1–3 | -5.5 |
| ~28.10.20 | Tien "Honkki" Hoang Lam Basso 1 |
1715 | 10 | 0–3 | -3.8 |
| ~21.10.20 | Juho Lehto Poimari 1 |
1563 | 8 | 1–3 | -8.2 |
| ~07.10.20 | Marko Parkkola Aura III |
1599 | 8 | 0–3 | -7.2 |
| ~30.09.20 | Petri Elo GBilis |
1464 | 8 | 1–3 | -12.9 |
| ~11.03.20 | Jussi Haapasaari Galaxie |
1738 | 10 | 1–3 | -4.0 |
| ~04.03.20 | Arto Henriksson Proffa |
1636 | 8 | 2–3 | -6.8 |
| ~12.02.20 | Henri Tähtinen Jaska 1 |
1669 | 8 | 3–2 | +26.9 |
| ~29.01.20 | Pertti Muurainen Bar Koivu 1 |
1687 | 10 | 3–2 | +27.9 |
| ~22.01.20 | Rasmus Kordelin Pocket 1 |
1527 | 10 | 0–3 | -8.9 |
| ~15.01.20 | Jari "JT" Tamminen Galaxie |
1661 | 8 | 0–3 | -4.9 |
| ~08.01.20 | Jami Müller Proffa |
1554 | 10 | 1–3 | -8.4 |
| ~11.12.19 | Iivo Gylden Härkä2 |
1657 | 10 | 3–2 | +27.4 |
| ~04.12.19 | Kai Keihola Jaska 1 |
1778 | 8 | 0–3 | -2.5 |
Päivitetty 05.11.26 12:29