Jukka Limo
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1629
105 peliä
8-pallo
1532
27 peliä
9-pallo
1508
11 peliä
10-pallo
1539
48 peliä
Ura
Pelit
105
Voitto-%
46 %
48–57
Erä-%
49 %
216–229
Vire (10 viimeisintä)
VVVHHHVHHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Proffa Mestaruussarja |
2 | 100 % | 70 % | 1629 |
| 2025 Proffa Mestaruussarja |
10 | 40 % | 48 % | 1594 |
| 2022 Proffa Mestaruussarja |
4 | 25 % | 41 % | 1584 |
| 2020–21 Proffa Mestaruussarja |
1 | 0 % | 25 % | 1589 |
| 2019–20 Proffa Mestaruussarja |
3 | 67 % | 58 % | 1601 |
| 2018–19 Proffa Mestaruussarja |
5 | 20 % | 41 % | 1575 |
| 2017–18 Proffa Mestaruussarja |
16 | 44 % | 48 % | 1594 |
| 2016–17 Proffa I-Divisioona |
10 | 70 % | 56 % | 1607 |
| 2015–16 Proffa 1 Mestaruussarja |
19 | 42 % | 48 % | 1523 |
| 2014–15 Proffa 1 Mestaruussarja |
16 | 50 % | 50 % | 1521 |
| 2013–14 Proffa 1 Mestaruussarja |
19 | 42 % | 45 % | 1468 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 19 | 42 % | 45 % | – |
| 8-pallo | 27 | 44 % | 47 % | 1532 |
| 9-pallo | 11 | 45 % | 48 % | 1508 |
| 10-pallo | 48 | 48 % | 50 % | 1539 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.10.26 | Roope Vähätalo Bar Koivu 1 |
1555 | 10 | 3–2 | +13.2 |
| 17.09.26 | Mikko Korvenala Par Rocks |
1716 | 9 | 4–1 | +21.4 |
| 11.04.26 | Kai Keihola Iloinen Härkä |
1936 | 8 | 3–0 | +28.6 |
| 11.04.26 | Ari Sinervo Iloinen Härkä |
1732 | 9 | 3–4 | -9.2 |
| 31.03.26 | Johannes Kauhanen Pocket 1 |
1857 | 8 | 2–3 | -5.4 |
| 26.03.26 | Martin Langford Pocket 1 |
1796 | 9 | 1–4 | -7.4 |
| 17.03.26 | Mikko Korvenala Par Rocks |
1740 | 9 | 4–1 | +23.5 |
| 24.02.26 | Lassi Heiskanen Bar Koivu |
1669 | 9 | 0–4 | -11.8 |
| 04.02.26 | Jr Leija Iloinen Härkä |
1479 | 9 | 1–4 | -21.2 |
| 20.01.26 | Petri Lempinen Pirate V |
1639 | 9 | 4–0 | +18.8 |
| 11.11.25 | Ville Riihimäki Galaxie 1 |
1493 | 8 | 2–3 | -20.7 |
| 30.09.25 | Eetu Fromholdt Pirate V |
1569 | 9 | 4–3 | +15.3 |
| 22.04.23 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1639 | 8 | 1–3 | -14.1 |
| 22.04.23 | Joonas Lallo Galaxie 1 |
1666 | 9 | 4–2 | +20.0 |
| 22.04.23 | Nuno Francisco Härkä 2 |
1864 | 9 | 1–4 | -5.3 |
| 22.04.23 | Nuno Francisco Härkä 2 |
1858 | 9 | 3–4 | -5.6 |
| ~28.10.20 | Ville Lintula Pocket 1 |
1673 | 10 | 1–3 | -12.7 |
| ~29.01.20 | Niki Hakala Basso1 |
1490 | 10 | 3–2 | +11.5 |
| ~11.12.19 | Rami Nurmi Bar Koivu 1 |
1724 | 10 | 3–0 | +22.8 |
| ~04.12.19 | Nuno Francisco Härkä2 |
1763 | 10 | 1–3 | -8.1 |
| ~27.03.19 | Kai Keihola Jaska1 |
1785 | 8 | 1–3 | -7.6 |
| ~20.03.19 | Nuno Francisco Härkä2 |
1746 | 10 | 2–3 | -9.4 |
| ~06.02.19 | Lassi Heiskanen Bar Koivu 1 |
1766 | 10 | 3–1 | +24.3 |
| ~21.11.18 | Jussi Haapasaari Galaxie 1 |
1723 | 10 | 2–3 | -9.7 |
| ~07.11.18 | Jimmy Wikman korona 1 |
1587 | 8 | 1–3 | -16.3 |
| ~04.04.18 | Ville Aholainen Iloinen Härkä 2 |
1548 | 10 | 3–1 | +14.6 |
| ~04.04.18 | Jarkko Kylander Iloinen Härkä 2 |
1608 | 10 | 3–0 | +18.1 |
| ~28.03.18 | Ville Aholainen Iloinen Härkä 2 |
1543 | 10 | 3–2 | +15.9 |
| ~14.03.18 | Tien "Honkki" Hoang Lam Basso II |
1606 | 10 | 1–3 | -13.9 |
| ~07.03.18 | Ville Aholainen Iloinen Härkä 2 |
1537 | 10 | 2–3 | -17.9 |
| ~28.02.18 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1651 | 10 | 2–3 | -13.2 |
| ~07.02.18 | Kai Keihola Pub Jaska 1 |
1777 | 8 | 0–3 | -8.5 |
| ~31.01.18 | Kari Johansson Galaxie 1 |
1828 | 8 | 1–3 | -7.0 |
| ~24.01.18 | Heidi Kettunen Bilis ja Meininki |
1491 | 10 | 3–0 | +11.4 |
| ~29.11.17 | Jarno Suhonen Bar Koivu 1 |
1642 | 10 | 2–3 | -14.5 |
| ~22.11.17 | Tien "Hani" Hoan Lam Basso II |
1612 | 10 | 3–2 | +16.9 |
| ~15.11.17 | Nico Vuorinen Iloinen Härkä 2 |
1558 | 10 | 3–2 | +15.1 |
| ~25.10.17 | Petri "Tami" Tamminen Pub Jaska 1 |
1645 | 10 | 1–3 | -13.5 |
| ~18.10.17 | Martin Langford Galaxie 1 |
1597 | 10 | 1–3 | -16.5 |
| ~11.10.17 | Jani Högmander Bilis ja Meininki |
1582 | 8 | 3–0 | +15.6 |
| ~04.10.17 | Joni Hautamäki Höveli 1 |
1610 | 8 | 1–3 | -15.9 |
| ~05.04.17 | Jussi Laaksonen GBilis United |
1782 | 8 | 3–2 | +24.3 |
| ~29.03.17 | Janne Kivelä GBilis United |
1576 | 8 | 1–3 | -17.1 |
| ~22.03.17 | Timo Laakso Cotton Pub |
1614 | 8 | 0–3 | -16.1 |
| ~08.03.17 | Jari Kakko GBilis United |
1751 | 8 | 3–2 | +22.8 |
| ~25.01.17 | Marko Nurmi FOX 2 |
1621 | 8 | 3–0 | +18.1 |
| ~11.01.17 | Kristian Mahnala Pocket - Bilis ja Meininki |
1691 | 8 | 3–1 | +22.0 |
| ~07.12.16 | Ari Niemelä Bar Koivu 1 |
1592 | 8 | 0–3 | -14.9 |
| ~23.11.16 | Jonne Järvi Basso10 |
1427 | 8 | 3–1 | +10.3 |
| ~19.10.16 | Marko Nurmi FOX 2 |
1614 | 8 | 3–1 | +19.4 |
Päivitetty 05.11.26 12:29