Jari "Peku" Viljanen
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1658
141 peliä
8-pallo
1649
122 peliä
9-pallo
1544
8 peliä · alustava
10-pallo
1531
11 peliä
Ura
Pelit
141
Voitto-%
62 %
88–53
Erä-%
57 %
325–246
Vire (10 viimeisintä)
HHVVHVHHVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Jams 3. divisioona |
4 | 50 % | 50 % | 1658 |
| 2025 Jams 3. divisioona |
20 | 60 % | 60 % | 1683 |
| 2024 Jams 4. divisioona |
23 | 96 % | 76 % | 1770 |
| 2023 Tarkkis 4. divisioona |
21 | 62 % | 56 % | 1601 |
| 2022 Tarkkis 4. divisioona |
14 | 64 % | 53 % | 1563 |
| 2020–21 Grillihärkä I-Divisioona |
4 | 50 % | 50 % | 1518 |
| 2019–20 Härkä1 I-Divisioona |
6 | 33 % | 38 % | 1518 |
| 2018–19 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
11 | 36 % | 44 % | 1550 |
| 2017–18 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
14 | 50 % | 56 % | 1607 |
| 2016–17 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
11 | 82 % | 63 % | 1629 |
| 2015–16 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
7 | 43 % | 47 % | 1486 |
| 2014–15 Iloinen Härkä 1 Mestaruussarja |
6 | 50 % | 46 % | 1501 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 122 | 62 % | 57 % | 1649 |
| 9-pallo | 8 | 62 % | 61 % | 1544 |
| 10-pallo | 11 | 64 % | 53 % | 1531 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 09.04.24 | Jussi Heikkonen Pub Linnunrata 1 |
1504 | 9 | 3–2 | +11.0 |
| 04.04.24 | Joonas Takala Pub Linnunrata 1 |
1492 | 8 | 0–3 | -22.4 |
| 27.03.24 | Timo Takala Pub Linnunrata 1 |
1578 | 8 | 3–2 | +13.8 |
| 21.03.24 | Janne Haltia Basso 3 |
1616 | 8 | 3–2 | +16.3 |
| 14.03.24 | Daniel Stenlund GalaX |
1451 | 8 | 3–0 | +9.6 |
| 07.03.24 | Miikkael "Miksu" Söderlund Galaxie Shooters |
1750 | 9 | 2–3 | -9.9 |
| 28.02.24 | Marko Linke Jaska |
1602 | 8 | 1–3 | -17.1 |
| 15.02.24 | Alzendi "Aziz" Abdulaziz Pub Linnunrata 1 |
1589 | 8 | 1–3 | -18.6 |
| 07.02.24 | Markku Taurula Eku |
1477 | 8 | 3–0 | +9.2 |
| 25.01.24 | Ville Rapala Cantina Pirate |
1633 | 8 | 3–0 | +16.7 |
| 05.12.23 | Kimmo Paldanius Fox |
1373 | 8 | 3–0 | +6.4 |
| 30.11.23 | Tero Närvälä Basso 3 |
1617 | 8 | 3–2 | +17.0 |
| 23.11.23 | Daniel Stenlund GalaX |
1450 | 8 | 3–1 | +10.1 |
| 16.11.23 | Niklas Elomaa Galaxie Shooters |
1639 | 8 | 3–0 | +19.3 |
| 09.11.23 | Marko Linke Jaska |
1534 | 8 | 0–3 | -18.3 |
| 02.11.23 | Jari Nieminen Pub Linnunrata 1 |
1416 | 8 | 3–0 | +9.2 |
| 26.10.23 | Teijo Heikkinen Eku |
1702 | 8 | 3–2 | +22.5 |
| 05.10.23 | Mika Lavi Fox |
1703 | 8 | 1–3 | -9.9 |
| 13.04.23 | Hannu Santaluoto Cantina Pirate |
1488 | 8 | 0–3 | -20.2 |
| 04.04.23 | Ville Rapala Cantina Pirate |
1563 | 8 | 1–3 | -17.7 |
| 30.03.23 | Ville Rapala Cantina Pirate |
1579 | 8 | 3–1 | +15.7 |
| 22.03.23 | Erkki Stockfelt PocketPapat |
1533 | 8 | 3–2 | +14.3 |
| 08.03.23 | Petri Nummi Jaska |
1533 | 8 | 3–1 | +15.0 |
| 15.02.23 | Jarmo Nieminen Iloinen Härkä 3 |
1353 | 8 | 0–3 | -25.2 |
| 09.02.23 | Miikka Kylmänen Akselintupa |
1517 | 8 | 3–1 | +13.7 |
| 26.01.23 | Heikki "Hopo" Mäkinen PocketPapat |
1650 | 8 | 3–1 | +20.6 |
| 18.01.23 | Mika Juvonen Cantina Pirate |
1392 | 8 | 3–1 | +9.7 |
| 12.01.23 | Juha Hautakorpi Jaska |
1454 | 8 | 3–1 | +12.8 |
| 15.12.22 | Tuomas Manninen Basso 3 |
1476 | 8 | 3–2 | +14.4 |
| 08.12.22 | Jussi Helkkala Iloinen Härkä 3 |
1578 | 9 | 2–3 | -13.5 |
| 30.11.22 | Arto Sipilä Akselintupa |
1554 | 8 | 3–2 | +18.2 |
| 13.10.22 | Markus Poikonen Akselintupa |
1577 | 8 | 1–3 | -13.3 |
| ~03.03.21 | Jani Lehtonen Pub Jaska 2 |
1560 | 8 | 2–3 | -14.8 |
| ~10.02.21 | Teja Kotilainen GBilis |
1531 | 8 | 3–1 | +16.7 |
| ~03.02.21 | Pekka Kytösaho Poimari 1 |
1480 | 8 | 3–2 | +15.0 |
| ~09.12.20 | Joni Salovaara Pub Jaska 2 |
1502 | 8 | 1–3 | -16.7 |
| ~26.02.20 | Joni Laiho Jaska2 |
1477 | 10 | 0–3 | -18.7 |
| ~29.01.20 | Ian Granström korona 1 |
1474 | 8 | 3–2 | +13.8 |
| ~22.01.20 | Mikko Nieminen GBilis |
1472 | 8 | 2–3 | -19.2 |
| ~15.01.20 | Jani Högmander Pocket X |
1507 | 10 | 3–2 | +15.1 |
| ~27.11.19 | Mikko Jokinen Poimari 1 |
1509 | 8 | 2–3 | -17.6 |
| ~20.11.19 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1800 | 8 | 0–3 | -6.1 |
| ~03.04.19 | Ari Lågas Satama 1 |
1336 | 10 | 3–2 | +7.5 |
| ~27.03.19 | Toni Hannula Satama 1 |
1547 | 8 | 2–3 | -16.6 |
| ~13.03.19 | Mikko Kaarmela Satama 1 |
1440 | 8 | 3–0 | +11.2 |
| ~06.03.19 | Jussi Laakso Härkä V |
1637 | 8 | 0–3 | -12.5 |
| ~13.02.19 | Jari Palonen Pub Jaska 2 |
1582 | 8 | 2–3 | -15.7 |
| ~06.02.19 | Tony Hellström Par Rocks |
1444 | 8 | 3–1 | +10.6 |
| ~30.01.19 | Joona Koivisto Moision Olkkari |
1806 | 8 | 1–3 | -6.6 |
| ~23.01.19 | Petri Haapanen Bar Koivu 2 |
1642 | 8 | 3–1 | +20.0 |
Päivitetty 05.11.26 12:29