Janne Haltia
Basso 3
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1531
149 peliä
8-pallo
1533
115 peliä
9-pallo
1524
20 peliä
10-pallo
1451
14 peliä
Ura
Pelit
149
Voitto-%
50 %
75–74
Erä-%
50 %
301–298
Vire (10 viimeisintä)
HHHHHVHVVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Basso 3 2. divisioona |
6 | 17 % | 36 % | 1531 |
| 2024 Basso 3 3. divisioona |
18 | 56 % | 51 % | 1597 |
| 2023 Basso 3 4. divisioona |
18 | 72 % | 64 % | 1585 |
| 2022 Viskibassot 2. divisioona |
11 | 45 % | 45 % | 1492 |
| 2020–21 Basso 1 I-Divisioona |
10 | 40 % | 48 % | 1490 |
| 2019–20 Basso1 Mestaruussarja |
17 | 35 % | 42 % | 1493 |
| 2018–19 Basso1 Mestaruussarja |
11 | 45 % | 49 % | 1561 |
| 2017–18 Basso II Mestaruussarja |
13 | 46 % | 43 % | 1542 |
| 2016–17 Basso II Mestaruussarja |
17 | 41 % | 44 % | 1547 |
| 2015–16 Basso 2 I-Divisioona |
14 | 71 % | 61 % | 1614 |
| 2014–15 Basso 2 II-Divisioona |
14 | 57 % | 56 % | 1530 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 115 | 52 % | 52 % | 1533 |
| 9-pallo | 20 | 55 % | 52 % | 1524 |
| 10-pallo | 14 | 29 % | 35 % | 1451 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 11.04.26 | Ilkka Leija Taurus Iloinen Härkä |
1571 | 9 | 0–4 | -14.8 |
| 26.02.26 | Ralf Brass Satama 1 |
1496 | 9 | 3–4 | -19.2 |
| 07.01.26 | Mikko Jokinen Poimari |
1712 | 8 | 2–3 | -10.0 |
| 27.11.25 | Joni Juurinen OMG! |
1470 | 8 | 1–3 | -21.6 |
| 30.10.25 | Ernest Legayada Satama 1 |
1715 | 8 | 1–3 | -11.2 |
| 01.10.25 | Juha Hautakorpi Jaska |
1487 | 8 | 3–1 | +11.1 |
| 12.04.25 | Panikos Cleanthous Pirates |
1586 | 9 | 2–3 | -17.3 |
| 03.04.25 | Jani Juutinen Empty Pockets |
1644 | 9 | 3–2 | +18.2 |
| 27.03.25 | Jani Juutinen Empty Pockets |
1664 | 9 | 3–1 | +20.0 |
| 18.03.25 | Jukka-Pekka Sillanpää Proffa 2 |
1525 | 9 | 2–3 | -19.2 |
| 11.03.25 | Mikko Sinisalo Proffa 2 |
1670 | 9 | 1–3 | -13.2 |
| 06.03.25 | Lassi Hujanen Proffa 2 |
1570 | 9 | 3–1 | +14.9 |
| 11.02.25 | Miikkael "Miksu" Söderlund GalaX |
1707 | 9 | 3–0 | +22.0 |
| 05.02.25 | Petri Lempinen Höveli 1 |
1682 | 8 | 0–3 | -11.6 |
| 23.01.25 | Henri Lehtonen Semafori |
1501 | 9 | 2–3 | -20.6 |
| 16.01.25 | Riku Hautamäki Pirates |
1508 | 8 | 0–3 | -21.2 |
| 17.12.24 | Lauri Salmi Empty Pockets |
1404 | 8 | 3–1 | +7.2 |
| 21.11.24 | Pertti Vigren Semafori |
1486 | 9 | 3–2 | +10.6 |
| 14.11.24 | Roni Ruohonen Pirates |
1775 | 9 | 3–2 | +24.0 |
| 06.11.24 | Kristian Roth Proffa 2 |
1531 | 9 | 3–2 | +14.3 |
| 09.10.24 | Antti Nummelin Jaska |
1522 | 9 | 2–3 | -19.0 |
| 02.10.24 | Juho Nieminen Semafori |
1502 | 9 | 3–2 | +12.7 |
| 26.09.24 | Ilkka Yliportimo Pirates |
1465 | 9 | 1–3 | -21.8 |
| 17.09.24 | Kristian Roth Proffa 2 |
1500 | 8 | 3–1 | +12.2 |
| 20.04.24 | Miika Koivikko Fox |
1619 | 9 | 1–3 | -15.1 |
| 21.03.24 | Jari "Peku" Viljanen Tarkkis |
1609 | 8 | 2–3 | -16.3 |
| 13.03.24 | Tapio Rivasto Cantina Pirate |
1531 | 9 | 3–1 | +12.7 |
| 06.03.24 | Ville Tuomi Fox |
1533 | 8 | 3–0 | +13.4 |
| 14.02.24 | Roope Vähätalo GalaX |
1589 | 8 | 2–3 | -16.8 |
| 06.02.24 | Miikkael "Miksu" Söderlund Galaxie Shooters |
1726 | 8 | 1–3 | -11.2 |
| 01.02.24 | Juha Hautakorpi Jaska |
1481 | 8 | 3–1 | +10.4 |
| 25.01.24 | Timo Takala Pub Linnunrata 1 |
1503 | 8 | 3–0 | +11.8 |
| 07.12.23 | Heikki Vihervirta Eku |
1466 | 8 | 2–3 | -22.6 |
| 30.11.23 | Tuomo Lehto Tarkkis |
1506 | 8 | 3–1 | +11.5 |
| 21.11.23 | Hannu Santaluoto Cantina Pirate |
1508 | 8 | 3–2 | +12.1 |
| 16.11.23 | Mikko Nissilä Fox |
1611 | 8 | 3–1 | +17.6 |
| 09.11.23 | Nico "Hauttis" Hautamäki Phoenix |
1477 | 8 | 3–1 | +12.0 |
| 01.11.23 | Anton "Anza" Koivisto GalaX |
1457 | 8 | 3–2 | +11.7 |
| 26.10.23 | Rami Elmeranta Galaxie Shooters |
1593 | 8 | 3–0 | +18.6 |
| 18.10.23 | Jyri Laakso Jaska |
1310 | 8 | 3–0 | +7.1 |
| 12.10.23 | Jarimo Roivas Pub Linnunrata 1 |
1533 | 8 | 3–1 | +17.0 |
| 04.10.23 | Jouko Heikkinen Eku |
1558 | 8 | 3–1 | +19.0 |
| 06.04.23 | Miika Laukkanen Bar Koivu 2 |
1601 | 9 | 3–2 | +21.8 |
| 29.03.23 | Rami Nurmi Bar Koivu 2 |
1605 | 8 | 2–3 | -10.5 |
| 21.03.23 | Valtteri Kulmala Raision Keilis |
1430 | 8 | 1–3 | -19.2 |
| 02.03.23 | Riku Hautamäki Höveli 1 |
1451 | 8 | 0–3 | -19.1 |
| 01.02.23 | Ari Niemelä Bar Koivu 2 |
1550 | 8 | 1–3 | -15.2 |
| 18.01.23 | Esa Kovanen Fox |
1483 | 9 | 3–0 | +14.3 |
| 10.01.23 | Jimi Lehto Iloinen Härkä |
1522 | 8 | 1–3 | -16.7 |
| 30.11.22 | Tommi Peltonen Talli |
1355 | 8 | 3–2 | +8.7 |
Päivitetty 05.11.26 12:29