Joni Aaltonen
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1679
214 peliä
8-pallo
1657
93 peliä
9-pallo
1559
57 peliä
10-pallo
1506
63 peliä
Ura
Pelit
214
Voitto-%
53 %
113–101
Erä-%
51 %
456–440
Vire (10 viimeisintä)
HVVVHVVHVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Moision Olkkari 1 Mestaruussarja |
4 | 75 % | 61 % | 1679 |
| 2025 Moision Olkkari 1 1. divisioona |
14 | 50 % | 50 % | 1661 |
| 2024 Moision Olkkari 1 2. divisioona |
21 | 67 % | 62 % | 1675 |
| 2023 BullShit! 1. divisioona |
13 | 62 % | 53 % | 1626 |
| 2022 Satama 2 1. divisioona |
21 | 52 % | 48 % | 1563 |
| 2020–21 Grillihärkä I-Divisioona |
17 | 53 % | 54 % | 1566 |
| 2019–20 Moision Olkkari 1 Mestaruussarja |
19 | 32 % | 40 % | 1493 |
| 2018–19 Moision Olkkari I-Divisioona |
15 | 40 % | 43 % | 1511 |
| 2017–18 Höveli 1 Mestaruussarja |
20 | 45 % | 44 % | 1552 |
| 2016–17 Höveli 1 Mestaruussarja |
22 | 36 % | 43 % | 1512 |
| 2015–16 Moision Olkkari 2 III-Divisioona A-lohko |
33 | 79 % | 73 % | 1671 |
| 2014–15 Moision Olkkari 2 II-Divisioona |
14 | 36 % | 39 % | 1476 |
| 2013–14 Jalokolo I-Divisioona |
1 | 100 % | 100 % | 1516 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 1 | 100 % | 100 % | |
| 8-pallo | 93 | 57 % | 54 % | 1657 |
| 9-pallo | 57 | 54 % | 50 % | 1559 |
| 10-pallo | 63 | 44 % | 47 % | 1506 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| ~11.03.15 | Tommi Peltonen Tapper´s InnToo |
1533 | 8 | 2–3 | -14.7 |
| ~04.03.15 | Jyri Laakso Pub Jaska 2 |
1512 | 8 | 3–1 | +17.2 |
| ~25.02.15 | Santeri Nieminen Galaxie 3 |
1553 | 8 | 3–2 | +19.9 |
| ~18.02.15 | Mikko Kalliomäki Basso 10 |
1415 | 8 | 3–1 | +14.3 |
| ~11.02.15 | Juho Jalo Basso 2 |
1522 | 8 | 0–3 | -13.4 |
| ~04.02.15 | Lauri Salmi Pocket 3 |
1560 | 8 | 3–2 | +21.1 |
| ~07.01.15 | Miika Kaunisto Moision Olkkari 1 |
1586 | 8 | 2–3 | -10.2 |
| ~10.12.14 | Marko Nurmi Fox 2 |
1552 | 8 | 0–3 | -12.2 |
| ~03.12.14 | Henri Laaksonen Tapper´s InnToo |
1476 | 8 | 2–3 | -16.3 |
| ~26.11.14 | Jyri Laakso Pub Jaska 2 |
1491 | 8 | 0–3 | -16.4 |
| ~19.11.14 | Santeri Nieminen Galaxie 3 |
1498 | 8 | 0–3 | -16.8 |
| ~12.11.14 | Sami Laitinen Basso 10 |
1529 | 8 | 3–2 | +17.4 |
| ~05.11.14 | Ari Heinonen Basso 2 |
1502 | 8 | 0–3 | -16.7 |
| ~23.10.13 | Janne Kokkoniemi Moision Olkkari |
1500 | – | 3–0 | +16.0 |
Päivitetty 05.11.26 12:29