Tommi Peltonen
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1401
123 peliä
8-pallo
1337
100 peliä
9-pallo
1524
11 peliä
10-pallo
1483
1 peliä · alustava
Ura
Pelit
123
Voitto-%
38 %
47–76
Erä-%
44 %
220–277
Vire (10 viimeisintä)
HHHHHVHVHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Semafori 3. divisioona |
3 | 0 % | 36 % | 1401 |
| 2025 Semafori 3. divisioona |
11 | 45 % | 41 % | 1426 |
| 2024 Talli 2. divisioona |
1 | 0 % | 40 % | 1397 |
| 2023 Talli 2. divisioona |
5 | 40 % | 40 % | 1407 |
| 2022 Talli 2. divisioona |
10 | 30 % | 41 % | 1394 |
| 2020–21 Naapuri 2 III-Divisioona |
13 | 8 % | 28 % | 1376 |
| 2019–20 Naapuri 2 II-Divisioona |
11 | 64 % | 57 % | 1518 |
| 2018–19 Talli II-Divisioona |
9 | 44 % | 47 % | 1447 |
| 2017–18 Tapper`s Inn I-Divisioona |
10 | 20 % | 36 % | 1411 |
| 2016–17 Tapper`s InnTres II-Divisioona |
14 | 29 % | 44 % | 1447 |
| 2015–16 Tapper`s InnToo I-Divisioona |
9 | 33 % | 41 % | 1522 |
| 2014–15 Tapper´s InnToo II-Divisioona |
16 | 62 % | 56 % | 1580 |
| 2013–14 Tapper`s InnToo I-Divisioona |
11 | 55 % | 52 % | 1521 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 11 | 55 % | 52 % | – |
| 8-pallo | 100 | 35 % | 43 % | 1337 |
| 9-pallo | 11 | 55 % | 50 % | 1524 |
| 10-pallo | 1 | 0 % | 25 % | 1483 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 21.10.26 | Manu Randell Raision Keilis |
1661 | 8 | 1–3 | -6.0 |
| 07.10.26 | Kimmo Paldanius O'bass |
1546 | 8 | 2–3 | -10.3 |
| 16.09.26 | Aatu Niemelä Cantina Pirate |
1578 | 8 | 2–3 | -9.4 |
| 18.03.26 | Santeri Kallio Korona 2 |
1505 | 8 | 0–3 | -13.0 |
| 11.12.25 | Henrik Arnell Cotton 1 |
1429 | 9 | 1–3 | -17.3 |
| 04.12.25 | Samuli Siimes Bar Koivu 3 |
1683 | 9 | 3–0 | +25.9 |
| 20.11.25 | Reko Suomi Höveli 1 |
1476 | 8 | 0–3 | -14.6 |
| 12.11.25 | Lassi Hujanen Proffa 2 |
1587 | 9 | 3–0 | +23.1 |
| 22.10.25 | Lauri Kauppinen Cotton 1 |
1455 | 9 | 0–3 | -15.2 |
| 16.10.25 | Kristian Ahonen Bar Koivu 3 |
1494 | 8 | 3–2 | +19.5 |
| 09.10.25 | Janne Virtanen Korona 2 |
1472 | 8 | 0–3 | -14.2 |
| 02.10.25 | Reko Suomi Höveli 1 |
1496 | 8 | 3–2 | +19.8 |
| 25.09.25 | Mikko Jaakola Proffa 2 |
1470 | 9 | 3–1 | +19.5 |
| 16.09.25 | Jonne Vilja Empty Pockets |
1726 | 8 | 0–3 | -4.2 |
| 25.09.24 | Ville Sarkki Satama 1 |
1533 | 8 | 2–3 | -10.5 |
| 14.03.24 | Sami Pirhonen Cotton 1 |
1459 | 8 | 0–3 | -14.3 |
| 14.02.24 | Valtteri Kulmala Raision Keilis 2 |
1464 | 8 | 2–3 | -14.7 |
| 07.02.24 | Jesse Saajala Korona 2 |
1629 | 9 | 3–1 | +24.9 |
| 30.11.23 | Janne Mickelsson Korona 2 |
1586 | 9 | 3–2 | +24.3 |
| 19.10.23 | Paavo Vaari Raision Keilis 2 |
1619 | 8 | 0–3 | -6.9 |
| 22.04.23 | Tero Loimovuori Bar Koivu 2 |
1725 | 8 | 0–3 | -4.2 |
| 22.04.23 | Janne Järvelä Flex |
1594 | 9 | 3–1 | +25.0 |
| 22.04.23 | Arttu Wahlström Flex |
1662 | 8 | 1–3 | -5.2 |
| 23.03.23 | Vesa Katajamäki Bar Koivu 2 |
1388 | 8 | 3–0 | +17.2 |
| 08.03.23 | Teijo Kivelä Fox |
1441 | 8 | 3–0 | +20.5 |
| 16.02.23 | Sami Nurmela Höveli 1 |
1606 | 9 | 0–3 | -5.9 |
| 30.11.22 | Janne Haltia Viskibassot |
1528 | 8 | 2–3 | -8.7 |
| 09.11.22 | Mikael Granholm Raision Keilis |
1646 | 8 | 2–3 | -5.2 |
| 02.11.22 | Marko Nurmi Fox |
1683 | 9 | 0–3 | -4.4 |
| 20.10.22 | Tony Launilahti Höveli 1 |
1498 | 9 | 1–3 | -10.6 |
| ~03.03.21 | Juuso Randell Taimon Krouvi |
1421 | 8 | 1–3 | -14.6 |
| ~10.02.21 | Sami Vuorisalo Talli |
1572 | 8 | 1–3 | -8.6 |
| ~03.02.21 | Sami Pirhonen Cotton 1 |
1479 | 8 | 0–3 | -12.9 |
| ~27.01.21 | Henri "Möyne" Vesterinen Iloinen Härkä |
1408 | 8 | 2–3 | -17.0 |
| ~13.01.21 | Tuomas Salonen Proffa 2 |
1585 | 8 | 2–3 | -9.6 |
| ~02.12.20 | Ville Sarkki Satama 1 |
1535 | 8 | 0–3 | -12.2 |
| ~18.11.20 | Mika Lauri Cotton 1 |
1474 | 8 | 1–3 | -15.6 |
| ~11.11.20 | Ville Aholainen Iloinen Härkä |
1599 | 8 | 0–3 | -10.6 |
| ~28.10.20 | Ville Hiltunen Proffa 2 |
1426 | 8 | 1–3 | -19.2 |
| ~21.10.20 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1739 | 8 | 0–3 | -6.5 |
| ~14.10.20 | Ralf Brass Satama 1 |
1387 | 8 | 2–3 | -22.0 |
| ~07.10.20 | Miikkael "Miksu" Söderlund Talli |
1707 | 8 | 1–3 | -8.6 |
| ~30.09.20 | Ville-veikko Koivusalo Cotton 1 |
1500 | 8 | 3–0 | +15.2 |
| ~11.03.20 | Arto Mustikkamaa Bar Koivu 2 |
1499 | 8 | 3–0 | +15.9 |
| ~26.02.20 | Harry Vihervirta Eku bilis |
1574 | 8 | 1–3 | -13.3 |
| ~12.02.20 | Ville-pekka Manner Basso 3 |
1483 | 8 | 3–1 | +15.2 |
| ~15.01.20 | Santeri Hyppönen Empty Pockets |
1556 | 8 | 3–2 | +19.4 |
| ~27.11.19 | Mikko Nissilä Mr fox |
1620 | 8 | 3–2 | +23.0 |
| ~13.11.19 | Mikko Kaarmela Satama1 |
1392 | 8 | 3–0 | +13.6 |
| ~30.10.19 | Kari Koskinen Basso 3 |
1477 | 8 | 0–3 | -15.2 |
Päivitetty 05.11.26 12:29