Joni Aaltonen
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1666
214 peliä
8-pallo
1706
93 peliä
9-pallo
1597
57 peliä
10-pallo
1502
63 peliä
Ura
Pelit
214
Voitto-%
53 %
113–101
Erä-%
51 %
456–440
Vire (10 viimeisintä)
HVVVHVVHVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Moision Olkkari 1 Mestaruussarja |
4 | 75 % | 61 % | 1666 |
| 2025 Moision Olkkari 1 1. divisioona |
14 | 50 % | 50 % | 1665 |
| 2024 Moision Olkkari 1 2. divisioona |
21 | 67 % | 62 % | 1664 |
| 2023 BullShit! 1. divisioona |
13 | 62 % | 53 % | 1657 |
| 2022 Satama 2 1. divisioona |
21 | 52 % | 48 % | 1650 |
| 2020–21 Grillihärkä I-Divisioona |
17 | 53 % | 54 % | 1644 |
| 2019–20 Moision Olkkari 1 Mestaruussarja |
19 | 32 % | 40 % | 1638 |
| 2018–19 Moision Olkkari I-Divisioona |
15 | 40 % | 43 % | 1633 |
| 2017–18 Höveli 1 Mestaruussarja |
20 | 45 % | 44 % | 1634 |
| 2016–17 Höveli 1 Mestaruussarja |
22 | 36 % | 43 % | 1633 |
| 2015–16 Moision Olkkari 2 III-Divisioona A-lohko |
33 | 79 % | 73 % | 1635 |
| 2014–15 Moision Olkkari 2 II-Divisioona |
14 | 36 % | 39 % | ~1623 |
| 2013–14 Jalokolo I-Divisioona |
1 | 100 % | 100 % | ~1618 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 1 | 100 % | 100 % | |
| 8-pallo | 93 | 57 % | 54 % | 1706 |
| 9-pallo | 57 | 54 % | 50 % | 1597 |
| 10-pallo | 63 | 44 % | 47 % | 1502 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 03.11.26 | Lassi Heiskanen Bar Koivu 1 |
1805 | 9 | 2–4 | 28 % |
| 15.10.26 | Antti Kallioinen Proffa |
1535 | 9 | 4–1 | 72 % |
| 08.10.26 | Kari Koskinen Basso 3 |
1505 | 9 | 4–2 | 72 % |
| 17.09.26 | Hannu Moilanen Bar Koivu 1 |
1648 | 9 | 4–2 | 50 % |
| 24.03.26 | Timo Leiniö Pocket X |
1724 | 9 | 1–4 | 37 % |
| 12.02.26 | Marko Kolehmainen Fox 1 |
1607 | 9 | 4–3 | 53 % |
| 05.02.26 | Sami Laaksonen Habby Bull |
1652 | 8 | 3–1 | 49 % |
| 27.01.26 | Jan Salminen Pocket X |
1570 | 9 | 1–4 | 69 % |
| 22.01.26 | Jere Peltonen Taimon Krouvi |
1645 | 9 | 4–2 | 55 % |
| 08.01.26 | Pasi Mettälä Flex |
1720 | 9 | 2–4 | 36 % |
| 11.12.25 | Niklas Hörkkö Fox 1 |
1717 | 9 | 4–0 | 40 % |
| 20.11.25 | Esa Juvala Taimon Krouvi |
1747 | 9 | 0–4 | 31 % |
| 13.11.25 | Jarno Heinonen Talli |
1571 | 9 | 4–2 | 65 % |
| 06.11.25 | Pasi Mettälä Flex |
1721 | 8 | 3–0 | 33 % |
| 30.10.25 | Sami Enroth Aura III |
~1502 | 9 | 4–0 | 79 % |
| 16.10.25 | Jesse Strömberg Habby Bull |
1593 | 9 | 1–4 | 64 % |
| 02.10.25 | Jani Suokas Taimon Krouvi |
1617 | 9 | 2–4 | 60 % |
| 18.09.25 | Ville Aholainen Flex |
1670 | 9 | 3–4 | 45 % |
| 12.04.25 | Tomi Salminen Talli |
1703 | 9 | 2–3 | 47 % |
| 12.04.25 | Jussi Korhonen Talli |
1544 | 8 | 3–0 | 63 % |
| 02.04.25 | Sami Vanne Raision Keilis |
1534 | 9 | 3–1 | 70 % |
| 27.03.25 | Paavo Vaari Raision Keilis |
1669 | 9 | 3–1 | 44 % |
| 27.02.25 | Antti Välilä OMG! |
1658 | 9 | 3–1 | 53 % |
| 12.02.25 | Tony Jaekel Fox |
1584 | 8 | 3–0 | 53 % |
| 05.02.25 | Ralf Brass Satama 1 |
1446 | 9 | 3–1 | 76 % |
| 30.01.25 | Mika Lauri Cotton 1 |
1367 | 8 | 3–0 | 83 % |
| 16.01.25 | Jenna Lehto Raision Keilis |
1330 | 9 | 3–0 | 84 % |
| 12.12.24 | Tony Jaekel Fox |
1585 | 8 | 2–3 | 53 % |
| 04.12.24 | Joni Louhela Satama 1 |
1660 | 9 | 3–1 | 34 % |
| 28.11.24 | Lauri Kauppinen Cotton 1 |
1472 | 9 | 3–1 | 73 % |
| 21.11.24 | Atte Paloniemi Talli |
1883 | 8 | 2–3 | 16 % |
| 13.11.24 | Valtteri Kulmala Raision Keilis |
1360 | 8 | 3–0 | 77 % |
| 07.11.24 | Heikki Vainikka Taurus Iloinen Härkä |
1586 | 9 | 1–3 | 56 % |
| 31.10.24 | Antti Välilä OMG! |
1655 | 9 | 1–3 | 58 % |
| 23.10.24 | Arto Sipilä Fox |
1543 | 9 | 3–2 | 60 % |
| 16.10.24 | Tomi Hämälainen Satama 1 |
1633 | 8 | 3–2 | 45 % |
| 10.10.24 | Henrik Arnell Cotton 1 |
1471 | 9 | 1–3 | 76 % |
| 26.09.24 | Jaakko Numminen Raision Keilis |
1402 | 9 | 0–3 | 83 % |
| 17.09.24 | Jari Saarinen Taurus Iloinen Härkä |
1431 | 8 | 3–0 | 81 % |
| 20.04.24 | Johannes Heinävaara Aura III |
1623 | 9 | 4–3 | 54 % |
| 20.04.24 | Aleksi Sippola Iloinen Härkä |
1812 | 9 | 1–4 | 24 % |
| 07.03.24 | Timo Leiniö Pocket X |
1704 | 9 | 4–3 | 50 % |
| 27.02.24 | Esa Oksa Korona 1 |
1672 | 9 | 2–4 | 38 % |
| 01.02.24 | Vesa Nieminen Iloinen Härkä |
1710 | 9 | 1–4 | 40 % |
| 18.01.24 | Joni Laiho Flex |
1455 | 9 | 4–2 | 77 % |
| 14.12.23 | Esa Oksa Korona 1 |
1673 | 9 | 2–4 | 38 % |
| 30.11.23 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1746 | 9 | 4–3 | 37 % |
| 23.11.23 | Henri Tähtinen Iloinen Härkä |
1676 | 8 | 3–1 | 44 % |
| 16.11.23 | Lassi Heiskanen Bar Koivu |
1816 | 9 | 4–1 | 13 % |
| 09.11.23 | Santtu Penttilä Flex |
1743 | 9 | 4–1 | 21 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29