Juho Lehto
Poimari II
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1505
96 peliä
8-pallo
1526
69 peliä
9-pallo
1516
8 peliä · alustava
10-pallo
1471
2 peliä · alustava
Ura
Pelit
96
Voitto-%
60 %
58–38
Erä-%
56 %
213–168
Vire (10 viimeisintä)
HHHHHHVHHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2024 Poimari II 5. divisioona |
11 | 27 % | 42 % | 1505 |
| 2023 Poimari II 5. divisioona |
13 | 85 % | 65 % | 1633 |
| 2020–21 Poimari 1 I-Divisioona |
2 | 50 % | 56 % | 1556 |
| 2019–20 Poimari2 IV-Divisioona |
10 | 60 % | 61 % | 1563 |
| 2018–19 Skipo 2 IV-Divisioona |
8 | 50 % | 57 % | 1569 |
| 2017–18 Skipo 1 II-Divisioona |
7 | 57 % | 56 % | 1601 |
| 2016–17 Skipo1 III-Divisioona A-lohko |
10 | 80 % | 67 % | 1626 |
| 2015–16 Poimari III-Divisioona A-lohko |
5 | 80 % | 67 % | 1576 |
| 2014–15 Tapper´s Inn Mestaruussarja |
13 | 38 % | 38 % | 1535 |
| 2013–14 Tapper`s Inn I-Divisioona |
17 | 71 % | 61 % | 1589 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 17 | 71 % | 61 % | – |
| 8-pallo | 69 | 59 % | 56 % | 1526 |
| 9-pallo | 8 | 62 % | 53 % | 1516 |
| 10-pallo | 2 | 0 % | 33 % | 1471 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 12.04.25 | Janne Kivimäki Cantina Pirate |
1469 | 8 | 2–3 | -18.5 |
| 12.04.25 | Marcus Frimodig Cantina Pirate |
1583 | 8 | 1–3 | -13.9 |
| 26.03.25 | Lauri Randell Pulina |
1535 | 8 | 2–3 | -16.9 |
| 25.02.25 | Janne Kivimäki Cantina Pirate |
1397 | 9 | 2–3 | -23.7 |
| 04.02.25 | Valtteri Rautio Flex Kakkonen |
1592 | 8 | 2–3 | -16.1 |
| 08.01.25 | Simo Hattara Galaxie 3 |
1548 | 8 | 2–3 | -19.0 |
| 28.11.24 | Martin Markkanen Moision Olkkari 2 |
1495 | 9 | 3–1 | +11.2 |
| 13.11.24 | Antti Pietola Pulina |
1375 | 9 | 0–3 | -26.0 |
| 07.11.24 | Simo Hattara Galaxie 3 |
1500 | 9 | 1–3 | -22.5 |
| 15.10.24 | Niko Salonen Flex Kakkonen |
1464 | 9 | 3–2 | +8.4 |
| 09.10.24 | Jani Hyyryläinen Moision Olkkari 2 |
1484 | 9 | 3–2 | +9.5 |
| 20.04.24 | Antti Pietola Pulina |
1407 | 8 | 3–1 | +7.1 |
| 20.04.24 | Vesa Sjöblom Tuopin Bilis |
1586 | 8 | 1–3 | -18.7 |
| 20.04.24 | Mika Tuominen Tuopin Bilis |
1521 | 8 | 3–1 | +11.0 |
| 10.04.24 | Petteri Viitanen Cantina 5 |
1472 | 8 | 3–1 | +9.4 |
| 04.04.24 | Jesper Häyrinen Cantina 5 |
1477 | 8 | 3–2 | +10.0 |
| 27.03.24 | Lauri "Lape" Koski Cantina 5 |
1560 | 8 | 3–1 | +14.2 |
| 13.03.24 | Olli Enqvist Höveli 2 |
1458 | 8 | 1–3 | -23.1 |
| 06.03.24 | Juha Tasanko Parakorona |
1454 | 8 | 3–1 | +9.1 |
| 28.02.24 | Kimi Skog Flex Kakkonen |
1498 | 9 | 3–0 | +11.3 |
| 07.12.23 | Mikko Vairinen Pulina |
1479 | 8 | 3–1 | +11.0 |
| 15.11.23 | Hannu Roos Parakorona |
1500 | 9 | 3–2 | +12.4 |
| 17.10.23 | Reino Oikelmus Heppari |
1426 | 8 | 3–1 | +9.7 |
| 05.10.23 | Mika Miikkulainen Pulina |
1508 | 8 | 3–2 | +13.8 |
| ~04.11.20 | Marko Parkkola Aura III |
1592 | 8 | 2–3 | -15.0 |
| ~21.10.20 | Eero Junnila Moision Rokkari |
1376 | 8 | 3–1 | +8.2 |
| ~26.02.20 | Heikki "Mestariampuja" Ranne Pocket Papat |
1535 | 8 | 1–3 | -18.1 |
| ~12.02.20 | Riku Salminen Phoenix |
1570 | 8 | 0–3 | -17.3 |
| ~29.01.20 | Timo Mikkonen Cotton II |
1433 | 8 | 3–1 | +9.3 |
| ~22.01.20 | Pasi Silver Moision Olkkari 2 |
1442 | 8 | 3–0 | +10.0 |
| ~08.01.20 | Timo Ahokari Lindan Pojat |
1449 | 8 | 2–3 | -22.6 |
| ~01.01.20 | Jari Ruuska Pirate |
1515 | 8 | 3–0 | +12.6 |
| ~11.12.19 | Kai Laine Höveli1 |
1651 | 8 | 1–3 | -13.8 |
| ~20.11.19 | Rikhard Sanaksenaho Pocket Papat |
1500 | 8 | 3–1 | +11.9 |
| ~23.10.19 | Jani Koivu Moision Olkkari 2 |
1415 | 8 | 3–0 | +8.9 |
| ~02.10.19 | Fuat Ekinci Pirate |
1500 | 8 | 3–0 | +12.9 |
| ~03.04.19 | Adeb Mouedi Höveli 2 |
1542 | 8 | 2–3 | -18.1 |
| ~27.03.19 | Esa Immonen Höveli 2 |
1479 | 8 | 3–0 | +11.7 |
| ~20.03.19 | Joni Hautamäki Ripidomi |
1628 | 8 | 2–3 | -14.3 |
| ~06.03.19 | Eero Vuorinen Pocket Papat |
1546 | 8 | 2–3 | -18.8 |
| ~13.02.19 | Marko Koskinen Moision Olkkari 2 |
1430 | 8 | 3–2 | +8.8 |
| ~28.11.18 | Riku Hautamäki Ripidomi |
1491 | 8 | 2–3 | -21.8 |
| ~07.11.18 | Dani Linna Naapuri pubi |
1447 | 8 | 3–0 | +8.9 |
| ~03.10.18 | Jan Sarell Phoenix |
1500 | 8 | 3–1 | +11.5 |
| ~28.03.18 | Niklas Hörkkö Satama |
1620 | 8 | 1–3 | -15.9 |
| ~21.03.18 | Toni Kallio Pub Mänty |
1563 | 8 | 2–3 | -19.3 |
| ~14.03.18 | Mikael Karjalainen AURA III |
1452 | 8 | 3–0 | +8.5 |
| ~14.02.18 | Rami Elmeranta Ihan vaan pubi |
1507 | 8 | 0–3 | -22.2 |
| ~17.01.18 | Ville Tuomi FOX 2 |
1478 | 8 | 3–2 | +9.0 |
| ~08.11.17 | Toni Nurmi Empty pockets |
1346 | 8 | 3–1 | +5.1 |
Päivitetty 05.11.26 12:29