Jukka-Pekka Sillanpää
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1541
89 peliä
8-pallo
1555
71 peliä
9-pallo
1494
5 peliä · alustava
Ura
Pelit
89
Voitto-%
56 %
50–39
Erä-%
54 %
187–158
Vire (10 viimeisintä)
VHVHVVHHVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Proffa 2 2. divisioona |
2 | 50 % | 56 % | 1541 |
| 2025 Proffa 2 3. divisioona |
6 | 50 % | 48 % | 1540 |
| 2024 Proffa 2 3. divisioona |
8 | 38 % | 42 % | 1544 |
| 2023 Proffa 2 2. divisioona |
6 | 0 % | 25 % | 1566 |
| 2022 Proffa 2 3. divisioona |
8 | 88 % | 75 % | 1663 |
| 2020–21 Proffa 2 III-Divisioona |
5 | 60 % | 56 % | 1601 |
| 2019–20 Proffa2 III-Divisioona |
5 | 60 % | 47 % | 1595 |
| 2018–19 Proffa 2 II-Divisioona |
7 | 57 % | 54 % | 1601 |
| 2017–18 Proffa 2 III-Divisioona |
4 | 75 % | 65 % | 1598 |
| 2016–17 Proffa I-Divisioona |
7 | 57 % | 59 % | 1583 |
| 2015–16 Proffa 2 II-Divisioona |
12 | 75 % | 66 % | 1596 |
| 2014–15 Proffa 2 I-Divisioona |
6 | 50 % | 55 % | 1513 |
| 2013–14 Proffa 2 I-Divisioona |
13 | 54 % | 52 % | 1513 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 13 | 54 % | 52 % | – |
| 8-pallo | 71 | 58 % | 55 % | 1555 |
| 9-pallo | 5 | 40 % | 45 % | 1494 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 08.10.26 | Mikko Heikniemi Cotton 1 |
1500 | 8 | 3–0 | +14.8 |
| 29.09.26 | Jani Juutinen Empty Pockets |
1597 | 9 | 2–4 | -13.4 |
| 25.02.26 | Riku Muuriaisniemi Bar Koivu 3 |
1478 | 8 | 3–0 | +13.8 |
| 05.02.26 | Kasper Grönroos Empty Pockets |
1535 | 9 | 1–3 | -16.3 |
| 12.11.25 | Joonas Grönberg Semafori |
1542 | 8 | 3–2 | +16.8 |
| 23.10.25 | Kari Hautamäki Höveli 1 |
1394 | 8 | 3–2 | +10.6 |
| 09.10.25 | Aleksi Kojo Cotton 1 |
1537 | 8 | 1–3 | -15.7 |
| 25.09.25 | Kalle Uro Semafori |
1610 | 8 | 1–3 | -13.0 |
| 18.03.25 | Janne Haltia Basso 3 |
1595 | 9 | 3–2 | +19.2 |
| 06.03.25 | Robin Aaltonen Basso 3 |
1652 | 8 | 1–3 | -10.8 |
| 07.01.25 | Robin Aaltonen Basso 3 |
1642 | 8 | 2–3 | -11.7 |
| 19.12.24 | Petri Lempinen Höveli 1 |
1671 | 8 | 0–3 | -11.0 |
| 03.12.24 | Henri Lehtonen Semafori |
1542 | 8 | 3–2 | +16.0 |
| 13.11.24 | Toni Nurmi Empty Pockets |
1399 | 8 | 3–0 | +10.2 |
| 22.10.24 | Petri Nummi Jaska |
1627 | 8 | 2–3 | -12.3 |
| 17.10.24 | Kalle Karhunen Semafori |
1448 | 8 | 0–3 | -21.2 |
| 29.02.24 | Antti Koivula Galaxie 3 |
1643 | 9 | 1–3 | -13.1 |
| 30.01.24 | Markus Kanervo Talli |
1631 | 8 | 1–3 | -14.3 |
| 18.01.24 | Ilkka Helajärvi Korona 2 |
1510 | 8 | 1–3 | -20.6 |
| 13.12.23 | Torsti Haapio Galaxie 3 |
1859 | 8 | 1–3 | -6.5 |
| 23.11.23 | Markus Kanervo Talli |
1586 | 8 | 1–3 | -18.4 |
| 08.11.23 | Ilkka Helajärvi Korona 2 |
1462 | 8 | 1–3 | -24.3 |
| 22.04.23 | Kristian "Krisu" Stenroos Korona 2 |
1477 | 9 | 3–0 | +8.5 |
| 12.04.23 | Ville Sarkki Satama 1 |
1509 | 8 | 3–0 | +10.1 |
| 28.03.23 | Ralf Brass Satama 1 |
1503 | 8 | 3–1 | +10.2 |
| 21.03.23 | Ilkka Helajärvi Korona 2 |
1516 | 8 | 3–1 | +11.2 |
| 16.02.23 | Antti Välilä OMG! |
1564 | 8 | 3–0 | +14.0 |
| 31.01.23 | Henri Toivonen Satama 1 |
1648 | 8 | 3–1 | +18.6 |
| 02.11.22 | Antti Välilä OMG! |
1496 | 8 | 0–3 | -21.1 |
| 27.10.22 | Petri Elo Galaxie Shooters |
1468 | 8 | 3–1 | +10.1 |
| ~20.01.21 | Roope Palmu Iloinen Härkä |
1552 | 8 | 3–2 | +14.4 |
| ~13.01.21 | Joonas Grönberg Naapuri 2 |
1440 | 8 | 0–3 | -23.3 |
| ~02.12.20 | Esa Juvala Taimon Krouvi |
1790 | 8 | 1–3 | -8.7 |
| ~11.11.20 | Kari Roth Korona 2 |
1461 | 8 | 3–0 | +9.6 |
| ~14.10.20 | Markus Hänninen Taimon Krouvi |
1556 | 8 | 3–0 | +14.2 |
| ~11.03.20 | Mirka Kivikkö Härkä 4 |
1373 | 8 | 3–1 | +7.2 |
| ~05.02.20 | Niklas Elomaa Aura IV |
1516 | 8 | 0–3 | -20.2 |
| ~27.11.19 | Jani Suokas Taimon Krouvi |
1561 | 8 | 3–1 | +14.5 |
| ~06.11.19 | Kristian "Krisu" Stenroos Korona 2 |
1490 | 8 | 3–2 | +11.9 |
| ~02.10.19 | Jussi Korhonen Talli |
1535 | 8 | 0–3 | -19.0 |
| ~03.04.19 | Henrik Arnell cotton pub |
1468 | 8 | 3–1 | +10.6 |
| ~13.03.19 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1670 | 8 | 2–3 | -13.0 |
| ~27.02.19 | Mirka Kivikko Iloinen Härkä 4 |
1435 | 8 | 3–0 | +9.2 |
| ~14.11.18 | Janina Rosten G6 |
1578 | 8 | 3–2 | +16.0 |
| ~24.10.18 | Jan Rantanen Pub Mänty |
1475 | 8 | 3–1 | +11.9 |
| ~17.10.18 | Johannes Heinävaara Aura III |
1605 | 8 | 1–3 | -14.9 |
| ~03.10.18 | Mika Lavi Fox |
1575 | 8 | 0–3 | -17.1 |
| ~21.03.18 | Ari Nieminen Iloinen Härkä 3 |
1534 | 8 | 3–0 | +13.7 |
| ~14.02.18 | Juha Mäkelä Tapper`s InnTres |
1325 | 8 | 3–2 | +6.1 |
| ~08.11.17 | Jan Rantanen G 6 |
1502 | 8 | 3–1 | +13.1 |
Päivitetty 05.11.26 12:29