Joonas Grönberg
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1489
155 peliä
8-pallo
1388
111 peliä
9-pallo
1576
29 peliä
Ura
Pelit
155
Voitto-%
41 %
63–92
Erä-%
43 %
259–342
Vire (10 viimeisintä)
VHHVVHVVHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Semafori 3. divisioona |
5 | 60 % | 54 % | 1489 |
| 2025 Semafori 3. divisioona |
20 | 40 % | 42 % | 1467 |
| 2024 Talli 2. divisioona |
2 | 0 % | 25 % | 1509 |
| 2023 Talli 2. divisioona |
9 | 67 % | 54 % | 1533 |
| 2022 Talli 2. divisioona |
11 | 45 % | 50 % | 1482 |
| 2020–21 Naapuri 2 III-Divisioona |
14 | 29 % | 45 % | 1454 |
| 2019–20 Naapuri 2 II-Divisioona |
15 | 33 % | 39 % | 1474 |
| 2018–19 Talli II-Divisioona |
11 | 45 % | 43 % | 1494 |
| 2017–18 Tapper`s InnTres III-Divisioona |
15 | 47 % | 47 % | 1485 |
| 2016–17 Tapper`s InnTres II-Divisioona |
17 | 47 % | 49 % | 1504 |
| 2015–16 Tapper`s InnTres III-Divisioona A-lohko |
13 | 69 % | 58 % | 1486 |
| 2014–15 Tapper´s InnToo II-Divisioona |
8 | 12 % | 18 % | 1336 |
| 2013–14 Tapper`s InnToo I-Divisioona |
15 | 13 % | 23 % | 1370 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 15 | 13 % | 23 % | |
| 8-pallo | 111 | 38 % | 42 % | 1388 |
| 9-pallo | 29 | 66 % | 57 % | 1576 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 03.11.26 | Aatu Niemelä Cantina Pirate |
1624 | 8 | 3–2 | +22.8 |
| 21.10.26 | Mikael Granholm Raision Keilis |
1568 | 8 | 2–3 | -12.0 |
| 07.10.26 | Samuli Malka O'bass |
1527 | 8 | 2–3 | -14.4 |
| 23.09.26 | Mika Lehtimäki Pub Jaska |
1362 | 9 | 3–2 | +10.7 |
| 16.09.26 | Ville Virtanen Cantina Pirate |
1434 | 9 | 3–1 | +14.5 |
| 18.03.26 | Mathias Okko Korona 2 |
1466 | 9 | 0–3 | -16.9 |
| 12.03.26 | Joona Ståhlstöm Korona 2 |
1464 | 9 | 3–1 | +15.8 |
| 04.03.26 | Toni Kallio Korona 2 |
1715 | 9 | 3–2 | +26.5 |
| 12.02.26 | Henrik Arnell Cotton 1 |
1520 | 9 | 0–3 | -13.0 |
| 29.01.26 | Juha Jokinen Korona 2 |
1429 | 9 | 2–3 | -18.0 |
| 22.01.26 | Pasi Höök Höveli 1 |
1391 | 9 | 3–1 | +12.8 |
| 14.01.26 | Kristian Roth Proffa 2 |
1454 | 9 | 0–3 | -17.1 |
| 07.01.26 | Kasper Grönroos Empty Pockets |
1530 | 9 | 2–3 | -14.2 |
| 17.12.25 | Jari "Peku" Viljanen Jams |
1737 | 8 | 1–3 | -6.4 |
| 11.12.25 | Jarno Suhonen Cotton 1 |
1706 | 8 | 0–3 | -7.7 |
| 26.11.25 | Joona Ståhlstöm Korona 2 |
1439 | 8 | 0–3 | -19.9 |
| 12.11.25 | Jukka-Pekka Sillanpää Proffa 2 |
1526 | 8 | 2–3 | -16.8 |
| 04.11.25 | Niko Karhu Empty Pockets |
1488 | 9 | 3–0 | +14.1 |
| 30.10.25 | Teemu Tuparinne Jams |
1480 | 9 | 3–1 | +14.5 |
| 22.10.25 | Jarno Suhonen Cotton 1 |
1670 | 8 | 0–3 | -9.6 |
| 16.10.25 | Riku Muuriaisniemi Bar Koivu 3 |
1456 | 8 | 1–3 | -19.9 |
| 09.10.25 | Toni Kallio Korona 2 |
1580 | 9 | 0–3 | -15.0 |
| 02.10.25 | Sami Nurmela Höveli 1 |
1593 | 9 | 3–0 | +18.4 |
| 25.09.25 | Kimmo Pelkonen Proffa 2 |
1521 | 8 | 3–2 | +15.9 |
| 16.09.25 | Jaakko Koivula Empty Pockets |
1482 | 9 | 3–1 | +14.8 |
| 23.10.24 | Erkka Kettunen Raision Keilis |
1570 | 8 | 1–3 | -13.9 |
| 25.09.24 | Tomi Hämälainen Satama 1 |
1668 | 8 | 1–3 | -10.1 |
| 20.04.24 | Sami Vanne Raision Keilis 2 |
1494 | 8 | 3–2 | +14.9 |
| 02.04.24 | Mikko Andersson Cotton 1 |
1453 | 8 | 1–3 | -19.8 |
| 14.02.24 | Erkka Kettunen Raision Keilis 2 |
1656 | 9 | 3–0 | +22.1 |
| 30.01.24 | Mikko Jaakola Proffa 2 |
1472 | 9 | 3–2 | +14.7 |
| 23.01.24 | Antti Koivula Galaxie 3 |
1623 | 8 | 0–3 | -11.1 |
| 30.11.23 | Ilkka Helajärvi Korona 2 |
1473 | 8 | 2–3 | -18.6 |
| 23.11.23 | Jaakko Heino Proffa 2 |
1504 | 9 | 3–2 | +15.5 |
| 09.11.23 | Lauri Kauppinen Cotton 1 |
1462 | 9 | 3–1 | +14.2 |
| 19.10.23 | Manu Randell Raision Keilis 2 |
1546 | 9 | 3–2 | +18.9 |
| 22.04.23 | Joni Laiho Flex |
1429 | 9 | 3–1 | +14.2 |
| 22.04.23 | Jouni Niemelä Flex |
1604 | 9 | 2–3 | -10.5 |
| 11.04.23 | – Raision Keilis |
9 | luovutus | ||
| 23.03.23 | Lassi Heiskanen Bar Koivu 2 |
1779 | 9 | 0–3 | -4.9 |
| 08.03.23 | Kim Lundahn Fox |
1445 | 9 | 3–1 | +14.9 |
| 16.02.23 | Kai Laine Höveli 1 |
1641 | 9 | 3–0 | +24.2 |
| 18.01.23 | Paavo Vaari Raision Keilis |
1641 | 8 | 1–3 | -8.1 |
| 13.12.22 | Vesa Nieminen Iloinen Härkä |
1589 | 9 | 1–3 | -10.4 |
| 30.11.22 | Olli Närvälä Viskibassot |
1452 | 9 | 3–1 | +16.2 |
| 16.11.22 | Antti Toivonen Bar Koivu 2 |
1685 | 8 | 1–3 | -6.7 |
| 02.11.22 | Pekka Lindholm Fox |
1513 | 9 | 2–3 | -13.9 |
| 20.10.22 | Olli Kyynäräinen Höveli 1 |
1406 | 9 | 3–1 | +13.8 |
| ~03.03.21 | Toni Ahlvik Taimon Krouvi |
1622 | 8 | 0–3 | -9.1 |
| ~17.02.21 | Tomi Hämälainen Satama 1 |
1617 | 8 | 0–3 | -9.7 |
Päivitetty 05.11.26 12:29