Sami Laaksonen
Habby Bull
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1637
97 peliä
8-pallo
1640
75 peliä
9-pallo
1483
1 peliä · alustava
10-pallo
1493
9 peliä · alustava
Ura
Pelit
97
Voitto-%
56 %
54–43
Erä-%
54 %
193–164
Vire (10 viimeisintä)
HVVHVHVHHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Habby Bull 1. divisioona |
9 | 44 % | 46 % | 1637 |
| 2024 Iloinen Härkä Mestaruussarja |
5 | 40 % | 48 % | 1660 |
| 2023 Iloinen Härkä 1. divisioona |
12 | 67 % | 55 % | 1666 |
| 2022 Iloinen Härkä 2. divisioona |
11 | 45 % | 46 % | 1594 |
| 2020–21 Härkä 2 Mestaruussarja |
8 | 62 % | 57 % | 1596 |
| 2019–20 Härkä2 Mestaruussarja |
2 | 100 % | 75 % | 1554 |
| 2018–19 Härkä2 Mestaruussarja |
5 | 60 % | 57 % | 1537 |
| 2017–18 Iloinen Härkä 2 Mestaruussarja |
4 | 50 % | 62 % | 1506 |
| 2016–17 Iloinen Härkä 2 Mestaruussarja |
5 | 40 % | 50 % | 1497 |
| 2015–16 Iloinen Härkä 2 I-Divisioona |
14 | 36 % | 45 % | 1499 |
| 2014–15 Iloinen Härkä 2 I-Divisioona |
10 | 70 % | 61 % | 1602 |
| 2013–14 D-klubi 2 II-Divisioona |
12 | 75 % | 74 % | 1568 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 12 | 75 % | 74 % | |
| 8-pallo | 75 | 55 % | 53 % | 1640 |
| 9-pallo | 1 | 0 % | 33 % | 1483 |
| 10-pallo | 9 | 44 % | 54 % | 1493 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| ~07.11.18 | Mika Malmlund Gbilis |
1528 | 8 | 3–2 | +16.7 |
| ~31.10.18 | Marko Kolehmainen korona 1 |
1584 | 10 | 3–1 | +20.2 |
| ~03.10.18 | Antti Heilakka Bilis ja Meininki |
1537 | 8 | 2–3 | -14.6 |
| ~14.02.18 | Heidi Kettunen Bilis ja Meininki |
1480 | 10 | 2–3 | -18.1 |
| ~07.02.18 | Joni Aaltonen Höveli 1 |
1547 | 8 | 3–0 | +17.9 |
| ~08.11.17 | Kari Johansson Galaxie 1 |
1784 | 8 | 2–3 | -5.5 |
| ~25.10.17 | Teemu Mononen Höveli 1 |
1472 | 10 | 3–0 | +14.8 |
| ~22.02.17 | Ari Heinonen Basso II |
1613 | 10 | 1–3 | -11.4 |
| ~09.11.16 | Mici Saaristo Pocket kakkonen |
1569 | 10 | 1–3 | -13.9 |
| ~19.10.16 | Martin Langford Galaxie I |
1531 | 10 | 2–3 | -16.4 |
| ~12.10.16 | Mikael Granholm Team Cassu |
1624 | 8 | 3–1 | +20.7 |
| ~05.10.16 | Lauri Linden Bar Puoliaika |
1580 | 10 | 3–0 | +19.7 |
| ~30.03.16 | Toni Miettinen Bar Puoliaika |
1508 | 8 | 0–3 | -16.3 |
| ~16.03.16 | Markus Kanervo Tapper`s InnToo |
1431 | 8 | 2–3 | -20.7 |
| ~02.03.16 | Johannes Heinävaara Aura B |
1618 | 8 | 1–3 | -12.8 |
| ~24.02.16 | Kristian Mahnala Pocket 4 |
1638 | 8 | 1–3 | -12.5 |
| ~17.02.16 | Juha Vuorenpää Moision Olkkari 1 |
1287 | 8 | 1–3 | -27.2 |
| ~10.02.16 | Paavo Vaari Team Cassu |
1718 | 8 | 2–3 | -10.7 |
| ~27.01.16 | Jani Lehtonen Iloinen Härkä 1 |
1464 | 8 | 1–3 | -22.8 |
| ~25.11.15 | Lauri Kauppinen Cotton pub |
1552 | 8 | 3–0 | +13.4 |
| ~11.11.15 | Kai Kolehmainen Basso 2 |
1698 | 8 | 3–1 | +20.9 |
| ~04.11.15 | Marko Parkkola Aura B |
1517 | 8 | 1–3 | -20.1 |
| ~28.10.15 | Eetu Fromholdt Pocket 4 |
1587 | 8 | 1–3 | -17.7 |
| ~21.10.15 | Juha Vuorenpää Moision Olkkari 1 |
1303 | 8 | 3–1 | +4.4 |
| ~07.10.15 | Marko Jalonen Bar Puoliaika |
1464 | 8 | 3–1 | +9.6 |
| ~30.09.15 | Jarkko Kylander Iloinen Härkä 1 |
1452 | 8 | 3–0 | +9.5 |
| ~08.04.15 | Petteri Hagström Satama |
1549 | 8 | 1–3 | -19.3 |
| ~01.04.15 | Tomi Kurki Satama |
1484 | 8 | 3–2 | +10.4 |
| ~04.03.15 | Pete Pursiainen Satama |
1533 | 8 | 3–0 | +13.1 |
| ~18.02.15 | Thomas Söderström Proffa 2 |
1457 | 8 | 3–0 | +10.3 |
| ~10.12.14 | Jan Aalto Pocket 4 |
1489 | 8 | 3–1 | +12.1 |
| ~03.12.14 | Juuso Raita Galaxie kakkonen |
1442 | 8 | 3–1 | +10.6 |
| ~19.11.14 | Raimo Virtanen Pub Pietro |
1485 | 8 | 3–0 | +13.0 |
| ~12.11.14 | Kimmo Pelkonen Proffa 2 |
1465 | 8 | 3–1 | +12.7 |
| ~05.11.14 | Jesper Jakobsson Par Rocks |
1679 | 8 | 0–3 | -10.3 |
| ~29.10.14 | Tuomo Lehto Fox 1 |
1506 | 8 | 0–3 | -18.8 |
| ~05.03.14 | Joni Laine Galaxie 3 |
1517 | – | 1–2 | -19.2 |
| ~26.02.14 | Tuomo Mella-aho Masan Baari |
1572 | – | 1–2 | -17.5 |
| ~19.02.14 | Hannu Santaluoto Pirate 2 |
1394 | – | 2–0 | +7.6 |
| ~12.02.14 | Janne Rantanen Semafori |
1597 | – | 2–0 | +16.8 |
| ~29.01.14 | Jari Saari Iloinen Härkä 3 |
1500 | – | 2–1 | +13.0 |
| ~11.12.13 | Dennis Hellström Par Rocks |
1487 | – | 0–2 | -20.5 |
| ~04.12.13 | Saul Peltola Pub Jaska 2 |
1530 | – | 2–0 | +14.0 |
| ~27.11.13 | Santeri Alanko Galaxie 3 |
1501 | – | 2–0 | +13.3 |
| ~20.11.13 | Tomi Niemi Masan Baari |
1525 | – | 2–0 | +15.1 |
| ~06.11.13 | Ville Kyynäräinen Semafori |
1517 | – | 2–0 | +15.4 |
| ~30.10.13 | Olli Kilpiä Texas Boys |
1470 | – | 2–0 | +13.9 |
| ~09.10.13 | Teijo Ristikankare ihan vaan Pubi |
1500 | – | 2–0 | +16.0 |
Päivitetty 05.11.26 12:29