Tom Rantanen
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1511
156 peliä
8-pallo
1544
129 peliä
9-pallo
1456
10 peliä
10-pallo
1528
17 peliä
Ura
Pelit
156
Voitto-%
62 %
97–59
Erä-%
57 %
327–247
Vire (10 viimeisintä)
HHHHHHHHHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Pub Jaska 3. divisioona |
2 | 0 % | 33 % | 1511 |
| 2025 Korona 1 Mestaruussarja |
5 | 0 % | 23 % | 1545 |
| 2024 Korona 1 1. divisioona |
12 | 42 % | 44 % | 1604 |
| 2023 Korona 1 1. divisioona |
12 | 42 % | 46 % | 1639 |
| 2022 Korona 1 Mestaruussarja |
7 | 29 % | 44 % | 1688 |
| 2020–21 Korona 1 II-Divisioona |
16 | 75 % | 67 % | 1734 |
| 2019–20 Männyn Profeetat II-Divisioona |
13 | 69 % | 67 % | 1708 |
| 2018–19 Bar Koivu 2 I-Divisioona |
12 | 75 % | 58 % | 1711 |
| 2017–18 Höveli 1 Mestaruussarja |
16 | 50 % | 49 % | 1641 |
| 2016–17 Pocket X II-Divisioona |
23 | 70 % | 62 % | 1672 |
| 2015–16 Bar Korona 1 III-Divisioona A-lohko |
19 | 84 % | 76 % | 1695 |
| 2014–15 Surutoin III-Divisioona |
19 | 79 % | 72 % | 1636 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 129 | 66 % | 60 % | 1544 |
| 9-pallo | 10 | 30 % | 40 % | 1456 |
| 10-pallo | 17 | 53 % | 49 % | 1528 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| ~21.10.20 | Jarno Suhonen Bar Koivu 2 |
1688 | 8 | 1–3 | -17.3 |
| ~14.10.20 | Mika Lavi Mr Fox |
1685 | 8 | 3–1 | +15.2 |
| ~07.10.20 | Mikko Nousiainen Korona 1 |
1722 | 8 | 1–3 | -15.8 |
| ~30.09.20 | Jonne Vilja Empty Pockets |
1571 | 8 | 3–1 | +10.0 |
| ~11.03.20 | Iisko Toivonen Basso 3 |
1599 | 8 | 3–0 | +11.6 |
| ~04.03.20 | Teemu Hietarinta Empty Pockets |
1591 | 8 | 2–3 | -21.6 |
| ~26.02.20 | Mika Lavi Mr fox |
1678 | 8 | 2–3 | -18.6 |
| ~12.02.20 | Jarno Suhonen Bar Koivu 2 |
1659 | 8 | 3–2 | +13.1 |
| ~05.02.20 | Ari Lågas Satama1 |
1315 | 8 | 3–0 | +2.8 |
| ~27.11.19 | Toni Finnholm Cotton |
1682 | 8 | 3–0 | +14.9 |
| ~20.11.19 | Robin Aaltonen Basso 3 |
1559 | 8 | 2–3 | -23.2 |
| ~06.11.19 | Marko Nurmi Mr fox |
1672 | 8 | 0–3 | -19.5 |
| ~30.10.19 | Ahti Sinisalo Bar Koivu 2 |
1469 | 8 | 3–1 | +5.5 |
| ~23.10.19 | Toni Hannula Satama1 |
1592 | 8 | 3–0 | +9.8 |
| ~16.10.19 | Juhani Myllyniemi Eku bilis |
1573 | 8 | 3–0 | +9.5 |
| ~09.10.19 | Pertti Vigren Naapuri 2 |
1471 | 8 | 3–0 | +6.3 |
| ~02.10.19 | Tuomo Lehto MysteryPocket |
1480 | 8 | 3–1 | +6.7 |
| ~10.04.19 | Janne Valtonen Team Apaja |
1631 | 8 | 3–2 | +13.0 |
| ~27.03.19 | Jesse Laine Team Apaja |
1652 | 10 | 1–3 | -19.0 |
| ~20.03.19 | Jussi Salovaara Pub Jaska 2 |
1693 | 10 | 3–0 | +15.6 |
| ~13.03.19 | Jens Eriksson Par Rocks |
1659 | 8 | 3–2 | +14.7 |
| ~30.01.19 | Toni Hannula Satama 1 |
1550 | 10 | 3–2 | +10.5 |
| ~16.01.19 | Jesse Huhtanen HV1 |
1534 | 8 | 3–2 | +10.2 |
| ~21.11.18 | Johan Sjödahl Par Rocks |
1553 | 8 | 3–1 | +11.5 |
| ~14.11.18 | Joona Koivisto Moision Olkkari |
1789 | 10 | 0–3 | -10.5 |
| ~07.11.18 | Pyry Hautamäki Härkä V |
1824 | 10 | 2–3 | -9.5 |
| ~17.10.18 | Nico Vuorinen Satama 1 |
1536 | 10 | 3–1 | +10.4 |
| ~10.10.18 | Janne Niskanen Iloinen Härkä 1 |
1441 | 10 | 3–1 | +7.2 |
| ~03.10.18 | Petri Lempinen HV1 |
1634 | 10 | 3–2 | +15.7 |
| ~04.04.18 | Sami Laitinen Basso II |
1631 | 10 | 1–3 | -17.2 |
| ~04.04.18 | Markus Fyhr Basso II |
1694 | 8 | 3–0 | +18.5 |
| ~28.03.18 | Tien "Honkki" Hoang Lam Basso II |
1641 | 8 | 2–3 | -16.7 |
| ~21.03.18 | Tommi Laine Galaxie 1 |
1697 | 10 | 3–2 | +18.7 |
| ~14.03.18 | Jani Högmander Bilis ja Meininki |
1550 | 8 | 3–0 | +12.6 |
| ~14.02.18 | Minh Su Tran Basso II |
1552 | 8 | 0–3 | -20.2 |
| ~07.02.18 | Nuno Francisco Iloinen Härkä 2 |
1720 | 10 | 0–3 | -13.2 |
| ~31.01.18 | Jesper Jakobsson Par Rocks |
1591 | 10 | 0–3 | -19.9 |
| ~24.01.18 | Johannes Kauhanen Pocket 1/2 |
1891 | 8 | 0–3 | -7.5 |
| ~17.01.18 | Jami Müller Proffa |
1613 | 10 | 2–3 | -20.2 |
| ~29.11.17 | Niko Sjölund Galaxie 1 |
1524 | 10 | 3–1 | +8.6 |
| ~15.11.17 | Janne Järvelä Pub Jaska 1 |
1524 | 8 | 3–1 | +8.9 |
| ~08.11.17 | Janne Tolonen Bar Koivu 1 |
1574 | 8 | 3–0 | +11.4 |
| ~01.11.17 | Tien "Hani" Hoan Lam Basso II |
1607 | 10 | 1–3 | -20.1 |
| ~18.10.17 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1666 | 10 | 3–2 | +15.3 |
| ~11.10.17 | Niko Mäkelä Pocket 1/2 |
1522 | 10 | 3–1 | +9.5 |
| ~12.04.17 | Jonne Vilja Empty pockets |
1527 | 8 | 3–1 | +10.1 |
| ~05.04.17 | Niko Karhu Empty pockets |
1489 | 8 | 3–1 | +9.0 |
| ~29.03.17 | Jesse Laine Empty pockets |
1517 | 8 | 0–3 | -22.8 |
| ~15.03.17 | Juha Maanpää Ihan vaan pubi 2 |
1452 | 8 | 3–1 | +7.1 |
| ~08.03.17 | Jouni Kostamo Galaxie 3 |
1473 | 8 | 3–0 | +8.1 |
Päivitetty 05.11.26 12:29