Ranking
Sarjat kauden 2026 mukaan (pelaajan viimeisin joukkue). Luokitus on koko uran ajalta (myös arkiston kaudet 2013–21). 2 alustavaa pelaajaa (alle 10 peliä) piilotettu – näytä.
| # | Pelaaja | Elo | Pelit | Voitto-% |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Sami Jokinen | 1995 | 161 | 85 % |
| 2 | Sami Aaltonen | 1924 | 80 | 78 % |
| 3 | Mathias Willstedt | 1919 | 185 | 69 % |
| 4 | Jussi Haapasaari | 1916 | 242 | 69 % |
| 5 | Johannes Kauhanen | 1903 | 143 | 83 % |
| 6 | Kai Keihola | 1868 | 158 | 79 % |
| 7 | Markus Hänninen | 1845 | 90 | 70 % |
| 8 | Mikko Tuomi | 1830 | 147 | 63 % |
| 9 | Sami Ollila | 1829 | 126 | 65 % |
| 10 | Tommi Laine | 1820 | 223 | 63 % |
| 11 | Martin Langford | 1812 | 158 | 64 % |
| 12 | Kristian Mahnala | 1807 | 227 | 75 % |
| 13 | Joona Koivisto | 1805 | 128 | 77 % |
| 14 | Aki Mundolin | 1803 | 251 | 70 % |
| 15 | Nuno Francisco | 1800 | 197 | 69 % |
| 16 | Jari "JT" Tamminen | 1787 | 180 | 58 % |
| 17 | Pertti Muurainen | 1776 | 68 | 69 % |
| 18 | Jarno Suhonen | 1776 | 157 | 65 % |
| 19 | Juho-Antti Uusipere | 1774 | 153 | 69 % |
| 20 | Tomi Kangas | 1752 | 139 | 66 % |
| 21 | Joonas Lallo | 1742 | 135 | 49 % |
| 22 | Henrik Holmroos | 1741 | 137 | 50 % |
| 23 | Arto Henriksson | 1740 | 181 | 60 % |
| 24 | Jesse Laihonen | 1732 | 218 | 63 % |
| 25 | Aleksi Sippola | 1732 | 68 | 69 % |
| 26 | Jesse Aaltonen | 1728 | 212 | 61 % |
| 27 | Timo Leiniö | 1727 | 229 | 59 % |
| 28 | Lassi Heiskanen | 1724 | 194 | 68 % |
| 29 | Mikael Haapaniemi | 1722 | 21 | 81 % |
| 30 | Robin Aaltonen | 1717 | 137 | 62 % |
| 31 | Mikko Korvenala | 1715 | 51 | 53 % |
| 32 | Ari Sinervo | 1714 | 113 | 65 % |
| 33 | Jesse Mattila | 1710 | 141 | 54 % |
| 34 | Marko Linke | 1709 | 65 | 74 % |
| 35 | Torsti Haapio | 1700 | 144 | 72 % |
| 36 | Johan Sjödahl | 1686 | 166 | 56 % |
| 37 | Vesa Nieminen | 1684 | 68 | 57 % |
| 38 | Henri Toivonen | 1682 | 100 | 62 % |
| 39 | Joni Aaltonen | 1679 | 214 | 53 % |
| 40 | Juho Kelhu | 1678 | 176 | 59 % |
| 41 | Miika Merta | 1675 | 92 | 50 % |
| 42 | Tony Silvan | 1670 | 100 | 53 % |
| 43 | Xhavit Matoshi | 1669 | 65 | 46 % |
| 44 | Roni Ruohonen | 1668 | 122 | 72 % |
| 45 | Tien "Honkki" Hoang Lam | 1657 | 179 | 59 % |
| 46 | Jani Korhonen | 1654 | 82 | 67 % |
| 47 | Jesper Jakobsson | 1646 | 149 | 57 % |
| 48 | Linus Weppling | 1644 | 27 | 67 % |
| 49 | Hannu Moilanen | 1636 | 126 | 60 % |
| 50 | Jami Müller | 1633 | 87 | 48 % |
| 51 | Pasi Mettälä | 1633 | 115 | 58 % |
| 52 | Jukka Limo | 1629 | 105 | 46 % |
| 53 | Risto Kankaanpää | 1625 | 181 | 48 % |
| 54 | Riku Hautamäki | 1618 | 102 | 51 % |
| 55 | Miika Laukkanen | 1613 | 54 | 50 % |
| 56 | Petteri Forsström | 1610 | 119 | 52 % |
| 57 | Bryan Dela Cruz | 1610 | 17 | 59 % |
| 58 | Jarkko Kylander | 1608 | 89 | 53 % |
| 59 | Rami Nurmi | 1607 | 149 | 66 % |
| 60 | Roni Silvennoinen | 1599 | 95 | 46 % |
| 61 | Niko Mäki | 1596 | 100 | 50 % |
| 62 | Ville Lintula | 1594 | 80 | 55 % |
| 63 | Juho Jalo | 1581 | 105 | 53 % |
| 64 | Roope Vähätalo | 1563 | 43 | 53 % |
| 65 | Sebastian Jokinen | 1551 | 12 | 50 % |
| 66 | Miro Leino | 1546 | 74 | 53 % |
| 67 | Toni Johansson | 1539 | 38 | 34 % |
| 68 | Kari Koskinen | 1527 | 56 | 46 % |
| 69 | Arto Sipilä | 1517 | 63 | 51 % |
| 70 | Matti Simolin | 1517 | 69 | 45 % |
| 71 | Juha Bergius | 1504 | 132 | 39 % |
| 72 | Tomi Aho | 1476 | 51 | 47 % |
| 73 | Ari Niemelä | 1476 | 191 | 44 % |
| 74 | Ville Riihimäki | 1453 | 30 | 33 % |
| 75 | Antti Kallioinen | 1453 | 133 | 39 % |
| 76 | Mats Lindström | 1445 | 59 | 24 % |
| 77 | Jesper Lindström | 1427 | 28 | 18 % |
| 78 | Tero Konstari | 1423 | 74 | 36 % |
| 79 | Eero Junnila | 1398 | 130 | 25 % |
| 80 | Tony Hellström | 1396 | 132 | 26 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29