Niko Mäki
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1596
100 peliä
8-pallo
1542
65 peliä
9-pallo
1519
8 peliä · alustava
10-pallo
1545
17 peliä
Ura
Pelit
100
Voitto-%
50 %
50–50
Erä-%
49 %
204–213
Vire (10 viimeisintä)
VHHHVVHVHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Proffa Mestaruussarja |
1 | 100 % | 80 % | 1596 |
| 2025 Proffa Mestaruussarja |
10 | 30 % | 39 % | 1574 |
| 2024 Proffa Mestaruussarja |
6 | 33 % | 35 % | 1624 |
| 2020–21 Grillihärkä I-Divisioona |
1 | 100 % | 60 % | 1658 |
| 2019–20 Härkä1 I-Divisioona |
11 | 73 % | 59 % | 1642 |
| 2018–19 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
12 | 67 % | 56 % | 1573 |
| 2017–18 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
11 | 36 % | 48 % | 1524 |
| 2016–17 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
14 | 64 % | 53 % | 1580 |
| 2015–16 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
11 | 36 % | 48 % | 1486 |
| 2014–15 Iloinen Härkä 1 Mestaruussarja |
13 | 46 % | 47 % | 1509 |
| 2013–14 Iloinen Härkä 1 Mestaruussarja |
10 | 40 % | 44 % | 1484 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 10 | 40 % | 44 % | – |
| 8-pallo | 65 | 49 % | 48 % | 1542 |
| 9-pallo | 8 | 50 % | 48 % | 1519 |
| 10-pallo | 17 | 59 % | 55 % | 1545 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 29.09.26 | Torsti Haapio Galaxie 1 |
1716 | 9 | 4–1 | +22.2 |
| 11.04.26 | Pertti Muurainen Iloinen Härkä |
1787 | 8 | 0–3 | -7.5 |
| 20.01.26 | Ville Rapala Pirate V |
1580 | 8 | 2–3 | -16.9 |
| 16.12.25 | Lassi Heiskanen Bar Koivu |
1641 | 9 | 2–4 | -14.7 |
| 09.12.25 | Tony Hellström Par Rocks |
1426 | 8 | 3–2 | +8.4 |
| 27.11.25 | Jani Toivanen Korona 1 |
1525 | 9 | 4–3 | +12.9 |
| 20.11.25 | Petri Lempinen Pirate V |
1633 | 9 | 1–4 | -14.8 |
| 06.11.25 | Sami Jokinen Pocket 1 |
2041 | 9 | 4–2 | +29.9 |
| 22.10.25 | Mikko Korvenala Par Rocks |
1704 | 9 | 2–4 | -10.8 |
| 09.10.25 | Iivo Gylden Korona 1 |
1728 | 8 | 0–3 | -10.3 |
| 30.09.25 | Marianne Rusi Pirate V |
1365 | 8 | 2–3 | -26.1 |
| 23.01.25 | Pasi Mettälä Flex |
1751 | 9 | 0–4 | -10.9 |
| 17.12.24 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1778 | 8 | 0–3 | -10.1 |
| 05.12.24 | Niko Virta Iloinen Härkä |
1627 | 9 | 4–1 | +15.9 |
| 19.11.24 | Jere Vähänikkilä Flex |
1515 | 8 | 3–1 | +11.4 |
| 17.10.24 | Henri Toivonen Iloinen Härkä |
1691 | 8 | 1–3 | -13.2 |
| 24.09.24 | Marianne Rusi Pirate V |
1357 | 8 | 0–3 | -27.2 |
| ~30.09.20 | Timo Sipilä Poimari 1 |
1639 | 8 | 3–2 | +15.9 |
| ~11.03.20 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1785 | 8 | 1–3 | -10.2 |
| ~04.03.20 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1718 | 8 | 2–3 | -13.6 |
| ~26.02.20 | Joni Salovaara Jaska2 |
1455 | 8 | 3–2 | +7.6 |
| ~05.02.20 | Paavo Vaari Raision Keilis |
1668 | 8 | 3–2 | +17.2 |
| ~22.01.20 | Boris Parkkunen GBilis |
1650 | 8 | 3–2 | +17.2 |
| ~20.11.19 | Tony Hellström Par Rocks |
1438 | 8 | 0–3 | -24.7 |
| ~13.11.19 | Sami Ollila Aura III |
1665 | 8 | 3–2 | +17.5 |
| ~06.11.19 | Eetu Fromholdt Jaska2 |
1500 | 8 | 3–1 | +10.7 |
| ~30.10.19 | Teemu Hämäläinen Härkä V |
1511 | 8 | 3–1 | +11.6 |
| ~16.10.19 | Juha Mehtälä korona 1 |
1775 | 8 | 3–0 | +24.0 |
| ~09.10.19 | Mika Lindström GBilis |
1485 | 10 | 3–0 | +12.0 |
| ~27.03.19 | Ari Lågas Satama 1 |
1343 | 10 | 3–2 | +6.9 |
| ~06.03.19 | Esa "Essi" Aho Härkä V |
1507 | 10 | 2–3 | -19.6 |
| ~27.02.19 | Miika Merta HV1 |
1531 | 10 | 3–2 | +14.1 |
| ~06.02.19 | Mats Lindström Par Rocks |
1485 | 8 | 1–3 | -20.8 |
| ~30.01.19 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari |
1620 | 8 | 3–2 | +18.1 |
| ~23.01.19 | Joakim Salminen Bar Koivu 2 |
1677 | 10 | 3–1 | +21.5 |
| ~16.01.19 | Janne Valtonen Team Apaja |
1609 | 8 | 1–3 | -14.1 |
| ~28.11.18 | Jenna Jokinen Pocket X |
1531 | 8 | 3–2 | +15.1 |
| ~21.11.18 | Ari Lågas Satama 1 |
1368 | 10 | 3–0 | +8.6 |
| ~14.11.18 | Esa "Essi" Aho Härkä V |
1525 | 8 | 3–1 | +15.9 |
| ~07.11.18 | Miika Merta HV1 |
1568 | 8 | 0–3 | -14.8 |
| ~17.10.18 | Toni Miettinen Moision Olkkari |
1573 | 8 | 3–0 | +18.3 |
| ~11.04.18 | Juha Mehtälä korona1 |
1837 | 8 | 2–3 | -4.6 |
| ~14.03.18 | Marko Poikolainen Pub Jaska 2 |
1590 | 8 | 1–3 | -13.8 |
| ~07.03.18 | Jukka Salonen Bar Koivu2 |
1546 | 8 | 3–1 | +17.0 |
| ~07.02.18 | Juha Hirvonen Moision Olkkari 1 |
1521 | 8 | 2–3 | -16.9 |
| ~31.01.18 | Sami Vanne Team Apaja |
1498 | 8 | 0–3 | -18.9 |
| ~22.11.17 | Jussi Salovaara Pub Jaska 2 |
1545 | 8 | 0–3 | -17.5 |
| ~15.11.17 | Teemu Santonen Bar Koivu2 |
1457 | 8 | 1–3 | -22.3 |
| ~08.11.17 | Timo Leiniö Pocket X |
1587 | 8 | 2–3 | -17.4 |
| ~25.10.17 | Kimmo Jaakkola Moision Olkkari 1 |
1402 | 8 | 3–0 | +7.4 |
Päivitetty 05.11.26 12:29