Make Lintula
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1536
75 peliä
8-pallo
1535
55 peliä
9-pallo
1560
11 peliä
Ura
Pelit
75
Voitto-%
60 %
45–30
Erä-%
56 %
159–126
Vire (10 viimeisintä)
HHVHHVVVHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Satama 2 4. divisioona |
3 | 33 % | 42 % | 1536 |
| 2024 Tuopin Bilis 4. divisioona |
12 | 58 % | 52 % | 1564 |
| 2023 Tuopin Bilis 5. divisioona |
6 | 67 % | 60 % | 1596 |
| 2020–21 Satama 1 III-Divisioona |
10 | 60 % | 54 % | 1597 |
| 2019–20 Satama II III-Divisioona |
6 | 67 % | 70 % | 1617 |
| 2017–18 Iloinen Härkä 4 III-Divisioona |
9 | 67 % | 54 % | 1613 |
| 2016–17 Satama III-Divisioona A-lohko |
7 | 86 % | 80 % | 1605 |
| 2015–16 Satama 2 III-Divisioona A-lohko |
9 | 67 % | 58 % | 1552 |
| 2014–15 Satama I-Divisioona |
4 | 100 % | 67 % | 1486 |
| 2013–14 Satama Mestaruussarja |
9 | 11 % | 34 % | 1408 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 9 | 11 % | 34 % | – |
| 8-pallo | 55 | 65 % | 59 % | 1535 |
| 9-pallo | 11 | 73 % | 61 % | 1560 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.26 | Jere Lehtilä Galaxie Shooters |
1492 | 8 | 2–3 | -18.8 |
| 14.10.26 | Henry Mäkilä Pulina |
1411 | 8 | 0–3 | -23.1 |
| 16.09.26 | Niko Fromholdt Basso 4 |
1510 | 8 | 3–1 | +13.5 |
| 09.04.25 | Ahti Sinisalo Bar Koivu 3 |
1557 | 8 | 0–3 | -17.1 |
| 26.02.25 | Tuomas Karmisto Galaxie Shooters |
1400 | 9 | 0–3 | -24.5 |
| 11.02.25 | Teemu Tanninen Pub Linnunrata 1 |
1401 | 9 | 3–1 | +7.8 |
| 05.02.25 | Toni Pajunen Phoenix |
1421 | 9 | 3–0 | +8.8 |
| 29.01.25 | Tommi Eräpuro Eku |
1465 | 9 | 3–1 | +10.9 |
| 09.01.25 | Teemu Loponen Jams |
1517 | 9 | 2–3 | -19.7 |
| 11.12.24 | Jarimo Roivas Pub Linnunrata 1 |
1666 | 8 | 0–3 | -13.5 |
| 04.12.24 | Sanna Saarinen Phoenix |
1270 | 9 | 3–2 | +4.0 |
| 21.11.24 | Samuli Siimes Bar Koivu 3 |
1535 | 9 | 3–1 | +13.3 |
| 06.11.24 | Teemu Loponen Jams |
1501 | 9 | 3–2 | +12.3 |
| 30.10.24 | Janne Ruohonen Galaxie Shooters |
1445 | 8 | 1–3 | -22.9 |
| 16.10.24 | Petri Mäkilä Phoenix |
1436 | 8 | 3–0 | +9.1 |
| 19.09.24 | – Jams |
9 | luovutus | ||
| 15.02.24 | Jasper Kujala Cantina 5 |
1514 | 9 | 2–3 | -20.6 |
| 31.01.24 | Juha Tasanko Parakorona |
1439 | 8 | 3–0 | +8.8 |
| 05.12.23 | Jussi Helkkala Iloinen Härkä 3 |
1517 | 9 | 3–0 | +12.5 |
| 14.11.23 | Samuli Siimes Koivu 3 |
1454 | 8 | 1–3 | -23.0 |
| 08.11.23 | Mikko Vairinen Pulina |
1472 | 8 | 3–2 | +10.0 |
| 10.10.23 | Maria Säteri Flex Kakkonen |
1482 | 9 | 3–2 | +10.9 |
| ~03.03.21 | Henri "Möyne" Vesterinen Iloinen Härkä |
1482 | 8 | 3–2 | +11.3 |
| ~03.02.21 | Kristian "Krisu" Stenroos Korona 2 |
1452 | 8 | 1–3 | -22.8 |
| ~13.01.21 | Toni Ahlvik Taimon Krouvi |
1599 | 8 | 1–3 | -17.2 |
| ~09.12.20 | Jimi Lehto Iloinen Härkä |
1561 | 8 | 3–1 | +13.7 |
| ~02.12.20 | Joonas Grönberg Naapuri 2 |
1454 | 8 | 3–1 | +9.5 |
| ~18.11.20 | Vili Sjöroos Korona 2 |
1481 | 8 | 1–3 | -22.3 |
| ~11.11.20 | Maarit Schulte Talli |
1352 | 8 | 3–0 | +5.7 |
| ~28.10.20 | Jani Suokas Taimon Krouvi |
1562 | 8 | 0–3 | -19.5 |
| ~14.10.20 | Joonas Grönberg Naapuri 2 |
1479 | 8 | 3–2 | +9.5 |
| ~07.10.20 | Lassi Hujanen Proffa 2 |
1539 | 8 | 3–0 | +12.5 |
| ~04.03.20 | Mikko Jaakola Proffa2 |
1470 | 8 | 2–3 | -23.3 |
| ~26.02.20 | Juho Toivonen Moision olkkari3 |
1567 | 8 | 3–0 | +13.3 |
| ~12.02.20 | Sami Soiluva Aura IV |
1489 | 8 | 3–0 | +10.4 |
| ~22.01.20 | Jussi Korhonen Talli |
1526 | 8 | 3–1 | +12.5 |
| ~20.11.19 | Antton Laine Korona 2 |
1547 | 8 | 2–3 | -19.5 |
| ~16.10.19 | Maarit Schulte Talli |
1481 | 8 | 3–0 | +10.2 |
| ~04.04.18 | Peter Rosenback Höveli 2 |
1343 | 8 | 3–1 | +5.7 |
| ~28.03.18 | Tomy Salo Höveli 2 |
1520 | 8 | 3–1 | +12.6 |
| ~07.03.18 | Antti Kallioinen Proffa 2 |
1566 | 8 | 0–3 | -18.1 |
| ~28.02.18 | Teppo Malmikankare Galaxie3 |
1463 | 8 | 3–2 | +9.9 |
| ~14.02.18 | Henri Lehtonen G 6 |
1609 | 8 | 3–0 | +17.0 |
| ~17.01.18 | Ilkka Helajärvi Korona 2 |
1453 | 8 | 1–3 | -22.7 |
| ~15.11.17 | Nina Pekkarinen Proffa 2 |
1527 | 8 | 0–3 | -20.6 |
| ~01.11.17 | Riku Mattila G 6 |
1537 | 8 | 3–2 | +12.4 |
| ~04.10.17 | Ilkka Helajärvi Korona 2 |
1501 | 8 | 3–1 | +11.3 |
| ~01.03.17 | Petri Lehto Iloinen Härkä 3 |
1520 | 8 | 2–3 | -20.7 |
| ~22.02.17 | Jussi Nohkola Ihan vaan pubi 1 |
1526 | 8 | 3–1 | +12.0 |
| ~15.02.17 | Hanna Sokajärvi Pool Sisters Revival |
1547 | 8 | 3–1 | +13.5 |
Päivitetty 05.11.26 12:29