Janne Järvelä
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1672
141 peliä
8-pallo
1668
103 peliä
9-pallo
1489
3 peliä · alustava
10-pallo
1431
17 peliä
Ura
Pelit
141
Voitto-%
50 %
70–71
Erä-%
51 %
289–278
Vire (10 viimeisintä)
HVVVVVVVVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Flex Pub 5. divisioona |
5 | 80 % | 81 % | 1672 |
| 2025 Flex 2 5. divisioona |
9 | 78 % | 62 % | 1663 |
| 2024 Flex Mestaruussarja |
4 | 50 % | 50 % | 1609 |
| 2023 Flex 1. divisioona |
5 | 80 % | 67 % | 1620 |
| 2022 Flex 2. divisioona |
11 | 36 % | 44 % | 1569 |
| 2020–21 Jaska 1 Mestaruussarja |
6 | 100 % | 75 % | 1599 |
| 2019–20 Jaska 1 Mestaruussarja |
15 | 33 % | 40 % | 1515 |
| 2018–19 Jaska1 Mestaruussarja |
12 | 42 % | 48 % | 1517 |
| 2017–18 Pub Jaska 1 Mestaruussarja |
7 | 29 % | 43 % | 1510 |
| 2016–17 Pub Jaska 1 Mestaruussarja |
10 | 50 % | 54 % | 1524 |
| 2015–16 Pub Jaska 1 Mestaruussarja |
24 | 50 % | 51 % | 1486 |
| 2014–15 Pub Jaska 1 Mestaruussarja |
15 | 20 % | 37 % | 1420 |
| 2013–14 Pub Jaska 1 Mestaruussarja |
18 | 61 % | 56 % | 1540 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 18 | 61 % | 56 % | |
| 8-pallo | 103 | 52 % | 53 % | 1668 |
| 9-pallo | 3 | 33 % | 36 % | 1489 |
| 10-pallo | 17 | 24 % | 36 % | 1431 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| ~27.11.19 | Arto Henriksson Proffa |
1613 | 8 | 3–0 | +20.5 |
| ~06.11.19 | Lassi Heiskanen Bar Koivu 1 |
1761 | 8 | 0–3 | -6.4 |
| ~30.10.19 | Juho Kelhu Härkä2 |
1638 | 8 | 2–3 | -11.2 |
| ~09.10.19 | Petteri Forsström Proffa |
1631 | 8 | 3–1 | +21.4 |
| ~02.10.19 | Martin Langford Galaxie |
1680 | 10 | 2–3 | -9.0 |
| ~03.04.19 | Petteri Forsström Proffa |
1640 | 8 | 3–0 | +22.3 |
| ~20.03.19 | Minh Su Tran Basso1 |
1598 | 8 | 1–3 | -11.9 |
| ~13.03.19 | Ari Niemelä Bar Koivu 1 |
1504 | 10 | 3–2 | +16.6 |
| ~06.02.19 | Juho Kelhu Härkä2 |
1687 | 8 | 2–3 | -8.1 |
| ~23.01.19 | Mika Malmlund Gbilis |
1517 | 8 | 3–2 | +17.7 |
| ~16.01.19 | Jesse Järveläinen korona 1 |
1488 | 8 | 3–1 | +17.1 |
| ~28.11.18 | Tien "Hani" Hoan Lam Basso1 |
1645 | 8 | 1–3 | -8.7 |
| ~21.11.18 | Risto Kankaanpää Bar Koivu 1 |
1497 | 8 | 2–3 | -15.6 |
| ~14.11.18 | Rasmus Kordelin Pocket 1 |
1563 | 8 | 1–3 | -13.2 |
| ~07.11.18 | Jani Högmander Bilis ja Meininki |
1509 | 8 | 2–3 | -16.4 |
| ~31.10.18 | Petteri Forsström Proffa |
1594 | 8 | 3–0 | +20.4 |
| ~10.10.18 | Pötkö Väisänen Gbilis |
1569 | 8 | 0–3 | -13.3 |
| ~21.03.18 | Antti Heilakka Bilis ja Meininki |
1556 | 8 | 3–0 | +18.9 |
| ~14.03.18 | Jens Eriksson Par Rocks |
1609 | 8 | 3–2 | +22.1 |
| ~07.03.18 | Jesse Huhtanen Höveli 1 |
1501 | 8 | 2–3 | -15.3 |
| ~14.02.18 | Lassi Heiskanen Bar Koivu 1 |
1796 | 8 | 1–3 | -4.7 |
| ~07.02.18 | Mikko Tuomi Proffa |
1494 | 8 | 2–3 | -16.5 |
| ~29.11.17 | Kristian Mahnala Bilis ja Meininki |
1681 | 8 | 1–3 | -8.9 |
| ~15.11.17 | Tom Rantanen Höveli 1 |
1688 | 8 | 1–3 | -8.9 |
| ~05.04.17 | Petri Lempinen Höveli 1 |
1710 | 8 | 2–3 | -8.4 |
| ~15.03.17 | Nuno Francisco Iloinen Härkä 2 |
1661 | 10 | 0–3 | -10.8 |
| ~01.03.17 | Miikkael "Miksu" Söderlund Tapper`s Inn |
1590 | 8 | 3–0 | +19.0 |
| ~15.02.17 | Jesse Huhtanen Höveli 1 |
1477 | 8 | 3–1 | +14.5 |
| ~08.02.17 | Paavo Vaari Team Cassu |
1600 | 8 | 3–1 | +21.0 |
| ~18.01.17 | Aku Nordblom Pocket kakkonen |
1751 | 10 | 1–3 | -5.9 |
| ~11.01.17 | Tony Hellström Par Rocks |
1445 | 8 | 3–0 | +14.4 |
| ~07.12.16 | Hannu Pekkanen Iloinen Härkä 2 |
1708 | 10 | 2–3 | -7.0 |
| ~23.11.16 | Mikko Jokinen Tapper`s Inn |
1522 | 8 | 2–3 | -15.1 |
| ~02.11.16 | Risto Vainio Team Cassu |
1486 | 8 | 3–2 | +16.0 |
| ~13.04.16 | Petteri Forsström Proffa 1 |
1549 | 8 | 3–0 | +19.8 |
| ~06.04.16 | Tero Konstari Proffa 1 |
1546 | 8 | 1–3 | -12.9 |
| ~30.03.16 | Roni Silvennoinen Proffa 1 |
1550 | 8 | 3–2 | +20.1 |
| ~16.03.16 | Niko Hörkkö Tapper`s Inn |
1425 | 8 | 1–3 | -18.4 |
| ~09.03.16 | Johan Sjödahl Par Rocks |
1547 | 8 | 0–3 | -13.4 |
| ~02.03.16 | Jari "JT" Tamminen Pocket 1/2 |
1579 | 8 | 0–3 | -12.6 |
| ~24.02.16 | Tomi Salminen BK kakkonen |
1450 | 8 | 3–1 | +14.2 |
| ~17.02.16 | Joni Hautamäki Höveli1 |
1635 | 8 | 1–3 | -10.0 |
| ~10.02.16 | Johannes Kauhanen Karadogs |
1818 | 8 | 1–3 | -4.5 |
| ~03.02.16 | Torsti Haapio Galaxie Kakkonen |
1607 | 8 | 2–3 | -11.9 |
| ~27.01.16 | Minh Su Tran Pelimies |
1506 | 8 | 3–2 | +16.3 |
| ~20.01.16 | Martin Langford Galaxie 1 |
1513 | 8 | 1–3 | -16.1 |
| ~13.01.16 | Jukka Limo Proffa 1 |
1539 | 8 | 3–0 | +17.9 |
| ~09.12.15 | Ralf Brass Satama 1 |
1429 | 8 | 3–0 | +13.5 |
| ~02.12.15 | Mikko Jokinen Tapper`s Inn |
1408 | 8 | 2–3 | -20.3 |
| ~25.11.15 | Dennis Hellström Par Rocks |
1473 | 8 | 3–2 | +15.3 |
Päivitetty 05.11.26 12:29