Janne Valtonen
Pocket 1
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1657
128 peliä
8-pallo
1671
92 peliä
9-pallo
1481
1 peliä · alustava
10-pallo
1515
15 peliä
Ura
Pelit
128
Voitto-%
62 %
79–49
Erä-%
58 %
302–221
Vire (10 viimeisintä)
VHVVVHVVVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2023 Pocket 1 Mestaruussarja |
1 | 100 % | 60 % | 1657 |
| 2022 Pocket 1 Mestaruussarja |
2 | 50 % | 50 % | 1651 |
| 2020–21 Pocket 1 Mestaruussarja |
6 | 83 % | 60 % | 1650 |
| 2019–20 Raision Keilis I-Divisioona |
12 | 58 % | 57 % | 1603 |
| 2018–19 Team Apaja I-Divisioona |
14 | 64 % | 60 % | 1618 |
| 2017–18 Team Apaja I-Divisioona |
14 | 71 % | 67 % | 1591 |
| 2016–17 Team Cassu Mestaruussarja |
21 | 33 % | 46 % | 1497 |
| 2015–16 Team Cassu I-Divisioona |
19 | 53 % | 52 % | 1617 |
| 2014–15 Team Cassu I-Divisioona |
19 | 63 % | 58 % | 1633 |
| 2013–14 Team Cassu I-Divisioona |
20 | 85 % | 67 % | 1655 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 20 | 85 % | 67 % | |
| 8-pallo | 92 | 59 % | 57 % | 1671 |
| 9-pallo | 1 | 0 % | 20 % | 1481 |
| 10-pallo | 15 | 53 % | 54 % | 1515 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| ~10.12.14 | Pete Pursiainen Satama |
1545 | 8 | 3–0 | +11.9 |
| ~03.12.14 | Risto Kankaanpää Pub Pietro |
1503 | 8 | 2–3 | -22.7 |
| ~26.11.14 | Harri Moisala Proffa 2 |
1362 | 8 | 3–2 | +5.0 |
| ~19.11.14 | Johan Sjödahl Par Rocks |
1702 | 8 | 3–2 | +19.1 |
| ~12.11.14 | Jerry Tuominen Fox 1 |
1486 | 8 | 3–2 | +10.0 |
| ~05.11.14 | Eetu Fromholdt Pocket 4 |
1514 | 8 | 3–0 | +11.6 |
| ~22.10.14 | Nico Vuorinen Iloinen Härkä 2 |
1528 | 8 | 1–3 | -20.7 |
| ~15.10.14 | Santeri Alanko Galaxie kakkonen |
1511 | 8 | 1–3 | -22.3 |
| ~12.03.14 | Miika Kaunisto Moision Olkkari |
1517 | – | 3–0 | +10.3 |
| ~05.03.14 | Marko Jalonen Taimon Krouvi |
1555 | – | 3–1 | +12.5 |
| ~26.02.14 | Joona Jussila Jalokolo |
1472 | – | 3–0 | +9.4 |
| ~19.02.14 | Kari Marttila Fox I |
1594 | – | 3–0 | +15.4 |
| ~12.02.14 | Harri Moisala Proffa 2 |
1431 | – | 3–2 | +8.8 |
| ~05.02.14 | Henri Laaksonen Tapper`s InnToo |
1437 | – | 2–3 | -23.8 |
| ~29.01.14 | Jari Metsätähti Iloinen Härkä 2 |
1533 | – | 3–2 | +12.5 |
| ~22.01.14 | Ville Aholainen Galaxie 2 |
1474 | – | 3–1 | +10.5 |
| ~15.01.14 | Markus Kanervo Tapper`s Inn |
1531 | – | 3–2 | +13.5 |
| ~08.01.14 | Markus Poikonen Pirate 1 |
1469 | – | 1–3 | -22.1 |
| ~04.12.13 | Janne Kokkoniemi Moision Olkkari |
1469 | – | 3–0 | +10.3 |
| ~27.11.13 | Kalle Linden Taimon Krouvi |
1498 | – | 3–1 | +12.0 |
| ~20.11.13 | Tony Launilahti Jalokolo |
1554 | – | 3–2 | +15.3 |
| ~13.11.13 | Juho Kelhu Fox I |
1545 | – | 3–1 | +15.5 |
| ~06.11.13 | Antti Kallioinen Proffa 2 |
1498 | – | 3–2 | +14.0 |
| ~30.10.13 | Joonas Grönberg Tapper`s InnToo |
1469 | – | 3–1 | +13.3 |
| ~23.10.13 | Henri "Möyne" Vesterinen Iloinen Härkä 2 |
1485 | – | 3–1 | +14.7 |
| ~16.10.13 | Ville Aholainen Galaxie 2 |
1468 | – | 2–3 | -18.9 |
| ~09.10.13 | Markus Kanervo Tapper`s Inn |
1516 | – | 3–2 | +16.0 |
| ~02.10.13 | Jesse Jansson Pirate 1 |
1500 | – | 3–0 | +16.0 |
Päivitetty 05.11.26 12:29