Aapo Sukava
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1337
43 peliä
8-pallo
1356
37 peliä
9-pallo
1467
6 peliä · alustava
Ura
Pelit
43
Voitto-%
30 %
13–30
Erä-%
38 %
61–100
Vire (10 viimeisintä)
HHHHHHVHHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Parakorona 5. divisioona |
2 | 0 % | 33 % | 1337 |
| 2025 Parakorona 5. divisioona |
6 | 17 % | 29 % | 1365 |
| 2024 Parakorona 6. divisioona |
10 | 50 % | 51 % | 1412 |
| 2022 Pub Mänty 1. divisioona |
2 | 50 % | 38 % | 1389 |
| 2020–21 Pub Mänty II-Divisioona |
3 | 33 % | 36 % | 1381 |
| 2018–19 Pub Mänty II-Divisioona |
3 | 33 % | 38 % | 1386 |
| 2017–18 Pub Mänty II-Divisioona |
1 | 0 % | 25 % | 1400 |
| 2016–17 Pub Mänty 2 I-Divisioona |
5 | 20 % | 38 % | 1409 |
| 2015–16 Surutoin II-Divisioona |
4 | 25 % | 31 % | 1447 |
| 2014–15 Surutoin III-Divisioona |
7 | 29 % | 33 % | 1466 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 37 | 30 % | 37 % | 1356 |
| 9-pallo | 6 | 33 % | 44 % | 1467 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 13.10.26 | Kari Kuttila Par Rocks 2 |
1333 | 9 | 2–3 | -17.0 |
| 29.09.26 | Jari Saari Tuopin Bilis 2 |
1463 | 8 | 1–3 | -11.6 |
| 06.01.26 | Sofia Fagerholm Par Rocks 2 |
1421 | 9 | 1–3 | -14.1 |
| 11.11.25 | Ahmet Baysal Höveli 2 |
1453 | 8 | 1–3 | -13.2 |
| 30.10.25 | Susanna Skog Flex 2 |
1399 | 8 | 0–3 | -16.5 |
| 15.10.25 | Martin Markkanen Moision Olkkari 2 |
1528 | 8 | 0–3 | -11.2 |
| 02.10.25 | Veeti Nieminen Linnunpönttö |
1500 | 9 | 3–2 | +20.5 |
| 16.09.25 | Matthias Juan Meyn Par Rocks 2 |
1500 | 8 | 2–3 | -12.0 |
| 19.03.25 | Deniz Uzunkodalak Cantina 5 |
1466 | 8 | 0–3 | -14.2 |
| 12.03.25 | Mika "Lepa" Lehtinen Cantina 5 |
1351 | 8 | 3–1 | +13.2 |
| 06.03.25 | Petteri Viitanen Cantina 5 |
1506 | 8 | 1–3 | -12.3 |
| 26.02.25 | Erkki Lotsari Iloinen Härkä 3 |
1319 | 8 | 3–0 | +11.8 |
| 04.02.25 | Jarkko Saari Höveli 2 |
1409 | 8 | 3–1 | +16.6 |
| 28.01.25 | Milla Aaltonen O'bass |
1508 | 9 | 1–3 | -11.5 |
| 22.01.25 | Deniz Uzunkodalak Cantina 5 |
1488 | 9 | 3–0 | +20.5 |
| 10.12.24 | Reino Oikelmus Heppari |
1428 | 8 | 3–1 | +18.7 |
| 27.11.24 | Ville Tuomi O'bass |
1583 | 9 | 1–3 | -7.5 |
| 15.10.24 | Jonne Rinne Höveli 2 |
1462 | 8 | 1–3 | -12.7 |
| 29.11.22 | Tien Hoa Lam Basson pelimiehet |
1461 | 8 | 3–2 | +20.1 |
| 24.11.22 | Sami Harjula Cotton 1 |
1473 | 8 | 0–3 | -11.8 |
| ~17.02.21 | Erik Wihervuori Raision Keilis |
1478 | 8 | 1–3 | -12.2 |
| ~27.01.21 | Roni Ruohonen Basso 3 |
1580 | 8 | 3–1 | +24.7 |
| ~20.01.21 | Kimmo Takkunen Bar Koivu 2 |
1341 | 8 | 0–3 | -18.1 |
| ~20.03.19 | Toni Nurmi Empty Pockets |
1373 | 8 | 2–3 | -17.4 |
| ~28.11.18 | Toni Nurmi Empty Pockets |
1376 | 8 | 3–2 | +15.5 |
| ~24.10.18 | Tero Nummila Proffa 2 |
1485 | 8 | 0–3 | -12.2 |
| ~04.10.17 | Jere Vähänikkilä Ihan vaan pubi |
1587 | 8 | 1–3 | -8.4 |
| ~22.03.17 | Miika Kaunisto Moision Olkkari |
1570 | 8 | 1–3 | -9.4 |
| ~11.01.17 | Janne Niskanen Iloinen Härkä 1 |
1420 | 8 | 2–3 | -16.7 |
| ~30.11.16 | Kari Koskinen Basso 3 |
1490 | 8 | 1–3 | -14.1 |
| ~23.11.16 | Harri Heikkilä FOX 2 |
1400 | 8 | 3–1 | +14.4 |
| ~02.11.16 | Tero Honko Cotton Pub |
1523 | 8 | 1–3 | -12.6 |
| ~17.02.16 | Anni Puikkonen Basso 3 |
1500 | 8 | 0–3 | -14.3 |
| ~13.01.16 | Nina Pekkarinen Proffa 2 |
1568 | 8 | 1–3 | -11.7 |
| ~04.11.15 | Ilir Durmishaj Basso 3 |
1647 | 8 | 1–3 | -8.9 |
| ~07.10.15 | Niko Järvinen Fox 2 |
1473 | 8 | 3–2 | +16.3 |
| ~08.04.15 | Toni Junkkarinen Basso 3 |
1486 | 8 | 2–1 | +17.7 |
| ~11.03.15 | Jere Salminen Pocket 5 |
1459 | 8 | 0–2 | -16.3 |
| ~04.03.15 | Esa Immonen Höveli 2 |
1536 | 8 | 2–1 | +20.1 |
| ~26.11.14 | Janne Nieminen Höveli 2 |
1540 | 8 | 1–2 | -12.2 |
| ~22.10.14 | Miikka Raittila Semafori |
1504 | 8 | 0–2 | -14.5 |
| ~08.10.14 | Petteri Räty D-klubi |
1535 | 8 | 1–2 | -13.7 |
| ~08.10.14 | Tomi Aho Basso 3 |
1518 | 8 | 0–2 | -15.2 |
Päivitetty 05.11.26 12:29