Mikko Jokinen
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1719
205 peliä
8-pallo
1714
150 peliä
9-pallo
1573
24 peliä
10-pallo
1484
15 peliä
Ura
Pelit
205
Voitto-%
52 %
106–99
Erä-%
50 %
426–430
Vire (10 viimeisintä)
HHVVVVVHVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Poimari 2. divisioona |
3 | 33 % | 42 % | 1719 |
| 2025 Poimari 2. divisioona |
22 | 73 % | 60 % | 1763 |
| 2024 Poimari 1. divisioona |
15 | 53 % | 49 % | 1674 |
| 2023 Poimari 2. divisioona |
18 | 61 % | 52 % | 1683 |
| 2022 Poimari 3. divisioona |
23 | 61 % | 56 % | 1607 |
| 2020–21 Poimari 1 I-Divisioona |
12 | 33 % | 39 % | 1545 |
| 2019–20 Poimari 1 I-Divisioona |
15 | 67 % | 56 % | 1618 |
| 2018–19 Skipo1 II-Divisioona |
18 | 44 % | 47 % | 1506 |
| 2017–18 Skipo 1 II-Divisioona |
15 | 47 % | 50 % | 1494 |
| 2016–17 Tapper`s Inn Mestaruussarja |
15 | 47 % | 49 % | 1458 |
| 2015–16 Tapper`s Inn Mestaruussarja |
19 | 32 % | 36 % | 1454 |
| 2014–15 Tapper´s Inn Mestaruussarja |
14 | 43 % | 47 % | 1480 |
| 2013–14 Tapper`s Inn I-Divisioona |
16 | 50 % | 48 % | 1500 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 16 | 50 % | 48 % | |
| 8-pallo | 150 | 51 % | 50 % | 1714 |
| 9-pallo | 24 | 62 % | 54 % | 1573 |
| 10-pallo | 15 | 47 % | 46 % | 1484 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 11.01.24 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1632 | 8 | 3–1 | +15.9 |
| 13.12.23 | Paavo Vaari Raision Keilis 2 |
1602 | 9 | 3–2 | +15.2 |
| 06.12.23 | Markus Poikonen Korona 2 |
1593 | 8 | 3–1 | +15.6 |
| 22.11.23 | Torsti Haapio Galaxie 3 |
1849 | 8 | 2–3 | -6.4 |
| 16.11.23 | Mikko Andersson Cotton 1 |
1463 | 8 | 3–1 | +10.0 |
| 18.10.23 | Toni Kallio Korona 2 |
1579 | 8 | 1–3 | -17.7 |
| 11.10.23 | Mikko Sinisalo Proffa 2 |
1593 | 8 | 3–2 | +15.6 |
| 04.10.23 | Torsti Haapio Galaxie 3 |
1854 | 8 | 0–3 | -6.2 |
| 22.04.23 | Torsti Haapio Galaxie 3 |
1847 | 8 | 0–3 | -6.6 |
| 22.04.23 | Torsti Haapio Galaxie 3 |
1840 | 8 | 1–3 | -7.1 |
| 22.04.23 | Antton Laine Korona 2 |
1626 | 9 | 3–2 | +17.0 |
| 22.04.23 | Petteri Räty Korona 2 |
1668 | 8 | 1–3 | -13.7 |
| 13.04.23 | Jani Lehtonen OMG! |
1640 | 8 | 3–0 | +17.8 |
| 04.04.23 | Jouni Tammi OMG! |
1527 | 8 | 3–1 | +13.3 |
| 21.03.23 | Jaakko Lamminpää Empty Pockets |
1627 | 8 | 0–3 | -14.8 |
| 07.03.23 | Teemu Passoja Proffa 2 |
1474 | 8 | 2–3 | -22.5 |
| 01.03.23 | Jani Lehtonen OMG! |
1651 | 8 | 2–3 | -15.5 |
| 16.02.23 | Sami Gyalog Satama 1 |
1423 | 8 | 3–0 | +7.4 |
| 08.02.23 | Kalle Karhunen Semafori |
1493 | 9 | 3–1 | +10.3 |
| 02.02.23 | Torsti Haapio Galaxie 3 |
1788 | 8 | 2–3 | -9.2 |
| 25.01.23 | Mika Hiekkamäki Eku |
1466 | 8 | 3–1 | +9.3 |
| 07.12.22 | Reino Sirén Galaxie Shooters |
1512 | 8 | 3–1 | +11.6 |
| 30.11.22 | Jaakko Lamminpää Empty Pockets |
1581 | 8 | 2–3 | -18.2 |
| 23.11.22 | Ilkka Helajärvi Korona 2 |
1431 | 8 | 3–1 | +8.0 |
| 16.11.22 | Jarno Heikkilä Proffa 2 |
1686 | 9 | 3–1 | +19.9 |
| 10.11.22 | Jouni Tammi OMG! |
1474 | 8 | 3–2 | +10.9 |
| 02.11.22 | Toni Hannula Satama 1 |
1680 | 8 | 3–2 | +21.0 |
| 27.10.22 | Henri Lehtonen Semafori |
1537 | 8 | 3–2 | +15.2 |
| 19.10.22 | Jarimo Roivas Galaxie 3 |
1461 | 9 | 3–1 | +12.4 |
| 12.10.22 | Marko Viitanen Eku |
1500 | 8 | 2–3 | -18.7 |
| 05.10.22 | Reino Sirén Galaxie Shooters |
1510 | 8 | 3–1 | +14.4 |
| ~17.02.21 | Janne Haltia Basso 1 |
1469 | 8 | 1–3 | -20.3 |
| ~10.02.21 | Jussi Laakso Pirate V |
1573 | 8 | 2–3 | -16.4 |
| ~03.02.21 | Miika Merta Grillihärkä |
1451 | 8 | 3–0 | +10.7 |
| ~27.01.21 | Mika Malmlund GBilis |
1556 | 8 | 3–1 | +16.0 |
| ~20.01.21 | Johannes Heinävaara Aura III |
1536 | 8 | 0–3 | -17.7 |
| ~13.01.21 | Joni Laiho Pub Jaska 2 |
1465 | 8 | 3–2 | +11.7 |
| ~25.11.20 | Tuomas Lindberg Pirate V |
1687 | 8 | 0–3 | -10.9 |
| ~11.11.20 | Torsti Haapio GBilis |
1693 | 8 | 0–3 | -11.1 |
| ~04.11.20 | Johannes Heinävaara Aura III |
1548 | 8 | 2–3 | -18.5 |
| ~21.10.20 | Juha Vuorenpää Moision Rokkari |
1331 | 8 | 3–0 | +5.7 |
| ~14.10.20 | Tien "Honkki" Hoang Lam Basso 1 |
1692 | 8 | 0–3 | -12.2 |
| ~30.09.20 | Jesse Laihonen Grillihärkä |
1758 | 8 | 0–3 | -9.9 |
| ~11.03.20 | Sami Vanne Raision Keilis |
1499 | 8 | 3–1 | +11.2 |
| ~04.03.20 | Rickard Malm Par Rocks |
1484 | 8 | 3–0 | +11.0 |
| ~26.02.20 | Mikko Nousiainen korona 1 |
1718 | 8 | 3–2 | +22.3 |
| ~12.02.20 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1723 | 8 | 0–3 | -9.9 |
| ~29.01.20 | Jussi Salovaara Jaska2 |
1688 | 8 | 3–1 | +21.6 |
| ~22.01.20 | Timo Leiniö Pocket X |
1653 | 10 | 3–2 | +21.0 |
| ~15.01.20 | Teemu Hämäläinen Härkä V |
1491 | 8 | 3–1 | +14.4 |
Päivitetty 05.11.26 12:29