Mikko Jokinen
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1642
205 peliä
8-pallo
1650
150 peliä
9-pallo
~1614
24 peliä
10-pallo
~1457
15 peliä
Ura
Pelit
205
Voitto-%
52 %
106–99
Erä-%
50 %
426–430
Vire (10 viimeisintä)
HHVVVVVHVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Poimari 2. divisioona |
3 | 33 % | 42 % | 1642 |
| 2025 Poimari 2. divisioona |
22 | 73 % | 60 % | 1643 |
| 2024 Poimari 1. divisioona |
15 | 53 % | 49 % | 1638 |
| 2023 Poimari 2. divisioona |
18 | 61 % | 52 % | 1633 |
| 2022 Poimari 3. divisioona |
23 | 61 % | 56 % | 1625 |
| 2020–21 Poimari 1 I-Divisioona |
12 | 33 % | 39 % | 1609 |
| 2019–20 Poimari 1 I-Divisioona |
15 | 67 % | 56 % | 1605 |
| 2018–19 Skipo1 II-Divisioona |
18 | 44 % | 47 % | 1597 |
| 2017–18 Skipo 1 II-Divisioona |
15 | 47 % | 50 % | 1591 |
| 2016–17 Tapper`s Inn Mestaruussarja |
15 | 47 % | 49 % | 1585 |
| 2015–16 Tapper`s Inn Mestaruussarja |
19 | 32 % | 36 % | 1580 |
| 2014–15 Tapper´s Inn Mestaruussarja |
14 | 43 % | 47 % | 1576 |
| 2013–14 Tapper`s Inn I-Divisioona |
16 | 50 % | 48 % | ~1572 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 16 | 50 % | 48 % | |
| 8-pallo | 150 | 51 % | 50 % | 1650 |
| 9-pallo | 24 | 62 % | 54 % | ~1614 |
| 10-pallo | 15 | 47 % | 46 % | ~1457 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 07.10.26 | Tero Kangasjärvi Korona 2 |
~1494 | 8 | 1–3 | 79 % |
| 23.09.26 | Petteri Räty Habby Bull |
1713 | 9 | 1–4 | 47 % |
| 16.09.26 | Mikko Andersson Cotton 1 |
1395 | 8 | 3–0 | 80 % |
| 11.04.26 | Markus Ylitalo Satama 1 |
1699 | 8 | 3–1 | 41 % |
| 11.04.26 | Ninni Heikkilä Satama 1 |
1434 | 8 | 3–0 | 72 % |
| 11.04.26 | Ninni Heikkilä Satama 1 |
1434 | 8 | 3–0 | 72 % |
| 01.04.26 | Tien "Honkki" Hoang Lam Basso 3 |
1719 | 9 | 4–2 | 30 % |
| 26.03.26 | Roni Ruohonen Basso 3 |
1665 | 8 | 0–3 | 46 % |
| 17.03.26 | Jani Lehtonen OMG! |
1604 | 8 | 3–0 | 51 % |
| 11.03.26 | Jani Lehtonen OMG! |
1604 | 8 | 3–1 | 50 % |
| 04.03.26 | Pasi Haaslahti OMG! |
1577 | 8 | 3–1 | 55 % |
| 25.02.26 | Juha Hautakorpi Jaska |
1347 | 8 | 3–1 | 84 % |
| 04.02.26 | Pasi Haaslahti OMG! |
1577 | 8 | 3–1 | 54 % |
| 29.01.26 | Markus Ylitalo Satama 1 |
1699 | 8 | 0–3 | 41 % |
| 21.01.26 | Paavo Vaari Raision Keilis |
1666 | 9 | 2–4 | 45 % |
| 14.01.26 | Ilkka Yliportimo Pirates |
1554 | 9 | 2–4 | 63 % |
| 07.01.26 | Janne Haltia Basso 3 |
1562 | 8 | 3–2 | 58 % |
| 17.12.25 | Timo Huhta Jaska |
1523 | 9 | 4–2 | 65 % |
| 09.12.25 | Ilkka Leija Taurus Iloinen Härkä |
~1592 | 9 | 4–1 | 69 % |
| 03.12.25 | Antti Välilä OMG! |
1665 | 9 | 4–1 | 43 % |
| 12.11.25 | Jukka Virtanen Pirates |
1297 | 8 | 3–1 | 83 % |
| 04.11.25 | Tien "Honkki" Hoang Lam Basso 3 |
1722 | 9 | 1–4 | 30 % |
| 22.10.25 | Marko "Tikko" Hietikko Taurus Iloinen Härkä |
1563 | 8 | 3–2 | 68 % |
| 08.10.25 | Ernest Legayada Satama 1 |
1757 | 8 | 0–3 | 40 % |
| 01.10.25 | Paavo Vaari Raision Keilis |
1666 | 8 | 3–1 | 41 % |
| 19.03.25 | Marko Viitanen Galaxie 13 |
1599 | 9 | 4–2 | 55 % |
| 12.03.25 | Roope Vähätalo Galaxie 13 |
1605 | 9 | 4–1 | 48 % |
| 04.03.25 | Aku Nordblom Galaxie 13 |
1988 | 9 | 2–4 | 7 % |
| 06.02.25 | Antton Laine Korona 1 |
1581 | 8 | 0–3 | 60 % |
| 30.01.25 | Jarno Suhonen Bar Koivu |
1691 | 8 | 3–1 | 43 % |
| 15.01.25 | Niko Laakso Aura III |
~1591 | 9 | 0–4 | 72 % |
| 09.01.25 | Mika Nguyen Pocket X |
1497 | 8 | 0–3 | 66 % |
| 12.12.24 | Marko Viitanen Galaxie 13 |
1598 | 9 | 4–2 | 58 % |
| 05.12.24 | Jarkko Vehviläinen Korona 1 |
1581 | 9 | 4–1 | 50 % |
| 27.11.24 | Risto Kankaanpää Bar Koivu |
1627 | 9 | 4–2 | 48 % |
| 14.11.24 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1750 | 9 | 4–3 | 23 % |
| 24.10.24 | Torsti Haapio Galaxie 13 |
1797 | 8 | 1–3 | 20 % |
| 16.10.24 | Jan Rantanen Korona 1 |
1356 | 8 | 3–1 | 79 % |
| 25.09.24 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1750 | 9 | 0–4 | 30 % |
| 19.09.24 | Timo Leiniö Pocket X |
1713 | 9 | 3–4 | 46 % |
| 20.04.24 | Torsti Haapio Galaxie 3 |
1803 | 8 | 3–1 | 17 % |
| 20.04.24 | Jussi Laaksonen Galaxie 3 |
1688 | 8 | 2–3 | 35 % |
| 20.04.24 | Mikael Granholm Raision Keilis 2 |
1635 | 8 | 3–2 | 39 % |
| 20.04.24 | Mikael Granholm Raision Keilis 2 |
1635 | 8 | 3–2 | 39 % |
| 20.03.24 | Mikko Andersson Cotton 1 |
1409 | 8 | 3–2 | 72 % |
| 06.03.24 | Markus Kanervo Talli |
1584 | 8 | 2–3 | 48 % |
| 13.02.24 | Toni Kallio Korona 2 |
1592 | 8 | 3–2 | 53 % |
| 08.02.24 | Mikko Sinisalo Proffa 2 |
1612 | 9 | 2–3 | 54 % |
| 01.02.24 | Torsti Haapio Galaxie 3 |
1806 | 8 | 1–3 | 19 % |
| 24.01.24 | Henrik Arnell Cotton 1 |
1466 | 8 | 3–2 | 74 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29