Iivo Gylden
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1728
98 peliä
8-pallo
1653
34 peliä
9-pallo
1571
14 peliä
10-pallo
1590
35 peliä
Ura
Pelit
98
Voitto-%
63 %
62–36
Erä-%
60 %
251–169
Vire (10 viimeisintä)
VHVHVVVHVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Satama 1 1. divisioona |
1 | 100 % | 100 % | 1728 |
| 2025 Korona 1 Mestaruussarja |
2 | 50 % | 60 % | 1712 |
| 2024 Korona 1 1. divisioona |
9 | 67 % | 56 % | 1728 |
| 2023 Korona 1 1. divisioona |
8 | 62 % | 67 % | 1707 |
| 2022 Korona 1 Mestaruussarja |
10 | 50 % | 51 % | 1721 |
| 2020–21 Mr Fox II-Divisioona |
6 | 83 % | 65 % | 1745 |
| 2019–20 Härkä2 Mestaruussarja |
12 | 75 % | 63 % | 1715 |
| 2018–19 Härkä2 Mestaruussarja |
13 | 77 % | 65 % | 1664 |
| 2016–17 Pocket 1 Mestaruussarja |
10 | 50 % | 60 % | 1544 |
| 2014–15 Pocket 2 Mestaruussarja |
12 | 50 % | 54 % | 1533 |
| 2013–14 Pocket Bar 2 Mestaruussarja |
15 | 60 % | 57 % | 1543 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 15 | 60 % | 57 % | |
| 8-pallo | 34 | 68 % | 61 % | 1653 |
| 9-pallo | 14 | 64 % | 59 % | 1571 |
| 10-pallo | 35 | 60 % | 59 % | 1590 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 22.10.26 | Antti Välilä OMG! |
1718 | 9 | 4–0 | +16.3 |
| 27.11.25 | Antti Kallioinen Proffa |
1448 | 9 | 3–4 | -26.9 |
| 09.10.25 | Niko Mäki Proffa |
1598 | 8 | 3–0 | +10.3 |
| 12.04.25 | Marko Viitanen Galaxie 13 |
1663 | 8 | 1–3 | -19.9 |
| 12.04.25 | Tero Loimovuori Galaxie 13 |
1716 | 8 | 3–2 | +15.2 |
| 12.04.25 | Marko Viitanen Galaxie 13 |
1652 | 9 | 4–3 | +12.9 |
| 12.04.25 | Mikko Nieminen Galaxie 13 |
1639 | 9 | 4–0 | +12.9 |
| 09.04.25 | Timo Leiniö Pocket X |
1720 | 9 | 0–4 | -16.1 |
| 01.04.25 | Mika Nguyen Pocket X |
1500 | 9 | 4–1 | +7.2 |
| 26.03.25 | Jan Salminen Pocket X |
1489 | 9 | 4–2 | +7.1 |
| 19.03.25 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1813 | 9 | 4–2 | +21.6 |
| 05.03.25 | Rami Tulonen Aura III |
1634 | 8 | 1–3 | -19.3 |
| 10.04.24 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1729 | 9 | 3–4 | -15.7 |
| 03.04.24 | Rami Tulonen Aura III |
1568 | 8 | 2–3 | -23.5 |
| 27.03.24 | Antti Jyrkinen Aura III |
1511 | 9 | 4–0 | +6.8 |
| 21.03.24 | Joni Laiho Flex |
1456 | 8 | 3–0 | +5.4 |
| 27.02.24 | Jani Korhonen BullShit! |
1737 | 8 | 2–3 | -16.6 |
| 15.02.24 | Kenneth Nyman Aura III |
1575 | 9 | 4–2 | +8.9 |
| 09.11.23 | Tuomas Rantasalo Pocket X |
1598 | 8 | 3–0 | +10.2 |
| 05.10.23 | Jarno Suhonen Bar Koivu |
1603 | 8 | 3–0 | +10.8 |
| 06.04.23 | Mikko Tuomi Proffa |
1811 | 9 | 4–2 | +20.9 |
| 30.03.23 | Tony Silvan Proffa |
1646 | 8 | 3–2 | +14.2 |
| 14.02.23 | Martin Langford Galaxie 1 |
1718 | 8 | 2–3 | -15.2 |
| 19.01.23 | Janne Valtonen Pocket 1 |
1650 | 8 | 0–3 | -19.2 |
| 08.12.22 | Nuno Francisco Härkä 2 |
1852 | 8 | 1–3 | -10.6 |
| 01.11.22 | Nuno Francisco Härkä 2 |
1829 | 9 | 3–4 | -12.1 |
| 27.10.22 | Tony Hellström Par Rocks |
1394 | 8 | 3–1 | +3.9 |
| 18.10.22 | Antti Kallioinen Proffa |
1543 | 8 | 3–0 | +8.1 |
| 13.10.22 | Veli-Pekka Heinonen Pocket 1 |
1592 | 9 | 2–4 | -23.0 |
| 06.10.22 | Paavo Laihonen Galaxie 1 |
1558 | 8 | 3–1 | +8.1 |
| ~27.01.21 | Janne Tolonen Bar Koivu 2 |
1512 | 8 | 3–0 | +6.8 |
| ~09.12.20 | Mikael Granholm Raision Keilis |
1596 | 8 | 3–0 | +10.2 |
| ~25.11.20 | Jaakko Lamminpää Empty Pockets |
1536 | 8 | 3–2 | +8.2 |
| ~11.11.20 | Tero Loimovuori Bar Koivu 2 |
1704 | 8 | 2–3 | -17.5 |
| ~14.10.20 | Olli-Pekka Virho Korona 1 |
1559 | 8 | 3–2 | +8.7 |
| ~30.09.20 | Jouko Heikkinen Eku |
1670 | 8 | 3–2 | +13.9 |
| ~11.03.20 | Janne Haltia Basso1 |
1500 | 8 | 3–0 | +7.5 |
| ~04.03.20 | Santtu Penttilä Jaska 1 |
1612 | 8 | 3–1 | +12.2 |
| ~05.02.20 | Jari "JT" Tamminen Galaxie |
1652 | 8 | 3–2 | +14.7 |
| ~29.01.20 | Sami Jokinen Pocket 1 |
1902 | 8 | 3–2 | +25.8 |
| ~15.01.20 | Kari Sinisalo Basso1 |
1407 | 10 | 3–2 | +6.4 |
| ~08.01.20 | Petri "Tami" Tamminen Jaska 1 |
1682 | 10 | 3–2 | +18.4 |
| ~11.12.19 | Eero Junnila Moision Olkkari 1 |
1347 | 10 | 2–3 | -27.4 |
| ~27.11.19 | Joonas Lallo Galaxie |
1600 | 10 | 2–3 | -19.5 |
| ~13.11.19 | Jani Jokiniemi Bar Koivu 1 |
1467 | 10 | 2–3 | -25.4 |
| ~23.10.19 | Eero Junnila Moision Olkkari 1 |
1374 | 10 | 3–1 | +4.3 |
| ~09.10.19 | Jussi Haapasaari Galaxie |
1714 | 10 | 3–0 | +17.5 |
| ~02.10.19 | Saku Tuominen Pocket 1 |
1669 | 10 | 3–0 | +16.2 |
| ~20.03.19 | Antti Kallioinen Proffa |
1552 | 8 | 3–0 | +11.5 |
| ~13.03.19 | Pertti Muurainen Basso1 |
1647 | 10 | 3–1 | +16.5 |
Päivitetty 05.11.26 12:29