Mikko Andersson
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1357
127 peliä
8-pallo
1355
110 peliä
9-pallo
1487
3 peliä · alustava
Ura
Pelit
127
Voitto-%
43 %
55–72
Erä-%
46 %
210–251
Vire (10 viimeisintä)
HHHHHHHHHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Cotton 1 2. divisioona |
2 | 0 % | 0 % | 1357 |
| 2025 Cotton 1 3. divisioona |
5 | 0 % | 25 % | 1371 |
| 2024 Cotton 1 2. divisioona |
9 | 22 % | 39 % | 1429 |
| 2023 Cotton 1 2. divisioona |
11 | 27 % | 39 % | 1465 |
| 2022 Cotton 1 1. divisioona |
6 | 33 % | 38 % | 1496 |
| 2020–21 Cotton 1 III-Divisioona |
4 | 50 % | 47 % | 1521 |
| 2019–20 Cotton II-Divisioona |
6 | 50 % | 46 % | 1523 |
| 2018–19 cotton pub II-Divisioona |
14 | 43 % | 47 % | 1511 |
| 2017–18 Cotton I-Divisioona |
18 | 39 % | 45 % | 1523 |
| 2016–17 Korona 1 II-Divisioona |
10 | 80 % | 65 % | 1581 |
| 2015–16 Bar Korona 1 III-Divisioona A-lohko |
13 | 46 % | 48 % | 1507 |
| 2014–15 Ihan vaan pubi 2 III-Divisioona |
15 | 60 % | 55 % | 1543 |
| 2013–14 Texas Boys II-Divisioona |
14 | 50 % | 49 % | 1500 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 14 | 50 % | 49 % | |
| 8-pallo | 110 | 43 % | 45 % | 1355 |
| 9-pallo | 3 | 33 % | 41 % | 1487 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 22.10.26 | Oula Tuomi Tuopin Bilis |
1496 | 8 | 0–3 | -10.3 |
| 16.09.26 | Mikko Jokinen Poimari |
1763 | 8 | 0–3 | -3.0 |
| 11.04.26 | Lauri Salmi Empty Pockets |
1465 | 8 | 0–3 | -12.3 |
| 09.04.26 | Toni Kallio Korona 2 |
1707 | 8 | 2–3 | -4.4 |
| 05.02.26 | Antton Laine Korona 2 |
1547 | 8 | 2–3 | -9.5 |
| 30.10.25 | Lauri Salmi Empty Pockets |
1422 | 8 | 1–3 | -15.6 |
| 16.10.25 | Hanna Iivonen Korona 2 |
1413 | 8 | 0–3 | -16.7 |
| 30.01.25 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1608 | 8 | 2–3 | -8.7 |
| 18.12.24 | Erkka Kettunen Raision Keilis |
1604 | 8 | 0–3 | -9.2 |
| 28.11.24 | Miika Kaunisto Moision Olkkari 1 |
1520 | 8 | 2–3 | -13.3 |
| 20.11.24 | Ninni Heikkilä Satama 1 |
1533 | 8 | 3–2 | +20.2 |
| 07.11.24 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1685 | 8 | 2–3 | -6.5 |
| 31.10.24 | Ville Virtanen Raision Keilis |
1478 | 8 | 0–3 | -15.2 |
| 17.10.24 | Joni Juurinen OMG! |
1500 | 8 | 3–2 | +18.6 |
| 25.09.24 | Jarek Szymecki Fox |
1510 | 8 | 2–3 | -13.6 |
| 19.09.24 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1648 | 8 | 2–3 | -8.3 |
| 09.04.24 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1657 | 8 | 1–3 | -8.3 |
| 02.04.24 | Joonas Grönberg Talli |
1538 | 8 | 3–1 | +19.8 |
| 20.03.24 | Mikko Jokinen Poimari |
1630 | 8 | 2–3 | -8.8 |
| 14.02.24 | Tuomas Salonen Proffa 2 |
1596 | 8 | 1–3 | -10.5 |
| 18.01.24 | Oskari Kirjonen Talli |
1399 | 8 | 3–1 | +13.3 |
| 11.01.24 | Eero Kanerva Raision Keilis 2 |
1494 | 8 | 3–2 | +18.4 |
| 07.12.23 | Tuomas Salonen Proffa 2 |
1547 | 8 | 1–3 | -11.8 |
| 16.11.23 | Mikko Jokinen Poimari |
1599 | 8 | 1–3 | -10.0 |
| 09.11.23 | Jonne Stenlund Talli |
1546 | 8 | 1–3 | -12.8 |
| 26.10.23 | Markus Poikonen Korona 2 |
1562 | 8 | 1–3 | -12.7 |
| 18.10.23 | Jarno Heikkilä Proffa 2 |
1690 | 9 | 1–3 | -7.9 |
| 07.03.23 | Khanh Hoang Basson pelimiehet |
1454 | 8 | 3–2 | +14.8 |
| 02.03.23 | Toni Miettinen Satama 2 |
1545 | 9 | 4–3 | +19.8 |
| 19.01.23 | Jesse "pappa" Aaltonen Taimon Krouvi |
1479 | 9 | 2–4 | -15.9 |
| 24.11.22 | Henrik Holmroos Pub Mänty |
1530 | 8 | 0–3 | -14.2 |
| 27.10.22 | Jarek Szymecki Satama 2 |
1500 | 8 | 0–3 | -16.4 |
| 19.10.22 | Eetu Fromholdt Pirate V |
1593 | 8 | 2–3 | -12.7 |
| ~27.01.21 | Jani Suokas Taimon Krouvi |
1555 | 8 | 0–3 | -15.1 |
| ~13.01.21 | Jani Hallikas Talli |
1469 | 8 | 3–2 | +13.6 |
| ~18.11.20 | Joonas Grönberg Naapuri 2 |
1474 | 8 | 3–1 | +14.5 |
| ~21.10.20 | Nina Pekkarinen Proffa 2 |
1548 | 8 | 2–3 | -14.9 |
| ~11.03.20 | Teemu Hietarinta Empty Pockets |
1613 | 8 | 0–3 | -12.5 |
| ~12.02.20 | Nico Vuorinen Satama1 |
1591 | 8 | 2–3 | -14.1 |
| ~27.11.19 | Veli-Pekka Heinonen Männyn Profeetat |
1622 | 8 | 3–2 | +20.2 |
| ~30.10.19 | Matti Simolin Satama1 |
1515 | 8 | 3–1 | +16.1 |
| ~16.10.19 | Tommi Peltonen Naapuri 2 |
1455 | 8 | 3–1 | +14.0 |
| ~02.10.19 | Robin Aaltonen Basso 3 |
1595 | 8 | 0–3 | -12.2 |
| ~03.04.19 | Mikko Sinisalo Proffa 2 |
1561 | 8 | 3–1 | +19.1 |
| ~27.03.19 | Jaakko Heino Proffa 2 |
1460 | 8 | 1–3 | -18.3 |
| ~20.03.19 | Nina Pekkarinen Proffa 2 |
1540 | 8 | 3–0 | +18.2 |
| ~06.03.19 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1661 | 8 | 0–3 | -9.1 |
| ~27.02.19 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1653 | 8 | 0–3 | -9.8 |
| ~06.02.19 | Janne Saaristo Skipo1 |
1662 | 8 | 2–3 | -9.9 |
| ~23.01.19 | Kimmo Paldanius Fox |
1447 | 8 | 3–0 | +13.2 |
Päivitetty 05.11.26 12:29