Hannu Idström
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1444
136 peliä
8-pallo
1512
96 peliä
9-pallo
1347
20 peliä
10-pallo
1407
20 peliä
Ura
Pelit
136
Voitto-%
43 %
58–78
Erä-%
45 %
236–290
Vire (10 viimeisintä)
HHHHVHVHHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Korona 1 1. divisioona |
1 | 0 % | 40 % | 1444 |
| 2025 Korona 1 Mestaruussarja |
9 | 22 % | 29 % | 1458 |
| 2024 Korona 1 1. divisioona |
10 | 50 % | 46 % | 1489 |
| 2023 Korona 1 1. divisioona |
13 | 46 % | 46 % | 1453 |
| 2022 Korona 1 Mestaruussarja |
15 | 20 % | 35 % | 1419 |
| 2020–21 Korona 1 II-Divisioona |
8 | 38 % | 40 % | 1430 |
| 2019–20 korona 1 I-Divisioona |
8 | 38 % | 45 % | 1436 |
| 2018–19 korona 1 Mestaruussarja |
16 | 12 % | 27 % | 1424 |
| 2017–18 korona1 I-Divisioona |
16 | 50 % | 52 % | 1575 |
| 2016–17 Korona 1 II-Divisioona |
13 | 69 % | 62 % | 1595 |
| 2015–16 Bar Korona 1 III-Divisioona A-lohko |
15 | 60 % | 61 % | 1551 |
| 2014–15 Ihan vaan pubi 2 III-Divisioona |
12 | 67 % | 60 % | 1546 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 96 | 50 % | 49 % | 1512 |
| 9-pallo | 20 | 15 % | 34 % | 1347 |
| 10-pallo | 20 | 35 % | 43 % | 1407 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| ~20.01.21 | Jaani Snellman Eku |
1510 | 8 | 3–1 | +18.9 |
| ~18.11.20 | Iisko Toivonen Basso 3 |
1538 | 8 | 0–3 | -12.4 |
| ~04.11.20 | Olli-Pekka Vaimala Eku |
1490 | 8 | 3–0 | +18.3 |
| ~28.10.20 | Jesse Laine Raision Keilis |
1588 | 8 | 2–3 | -10.0 |
| ~21.10.20 | Tero Loimovuori Bar Koivu 2 |
1677 | 8 | 0–3 | -7.0 |
| ~30.09.20 | Juho Jalo Basso 3 |
1567 | 8 | 3–2 | +21.8 |
| ~11.03.20 | Reko Suomi Härkä V |
1575 | 8 | 3–1 | +23.0 |
| ~04.03.20 | Janne Valtonen Raision Keilis |
1615 | 10 | 0–3 | -7.9 |
| ~22.01.20 | Mats Lindström Par Rocks |
1481 | 8 | 0–3 | -13.9 |
| ~15.01.20 | Rami Tulonen Aura III |
1517 | 8 | 3–1 | +20.6 |
| ~27.11.19 | Timo Huhta Jaska2 |
1439 | 10 | 2–3 | -15.5 |
| ~13.11.19 | Manu Randell Raision Keilis |
1489 | 10 | 1–3 | -13.9 |
| ~06.11.19 | Mika "Mäxä" Mäkilä Poimari 1 |
1635 | 10 | 3–0 | +24.9 |
| ~23.10.19 | Timo Leiniö Pocket X |
1687 | 8 | 2–3 | -5.8 |
| ~10.04.19 | Ari Niemelä Bar Koivu 1 |
1517 | 8 | 1–3 | -12.4 |
| ~03.04.19 | Risto Kankaanpää Bar Koivu 1 |
1491 | 8 | 2–3 | -14.1 |
| ~27.03.19 | Ari Niemelä Bar Koivu 1 |
1487 | 10 | 0–3 | -15.0 |
| ~20.03.19 | Jani Jokiniemi Bar Koivu 1 |
1469 | 10 | 0–3 | -16.6 |
| ~13.03.19 | Ville Rinkinen Pocket 1 |
1625 | 10 | 0–3 | -10.2 |
| ~06.03.19 | Hannu Moilanen Bilis ja Meininki |
1489 | 10 | 2–3 | -16.9 |
| ~27.02.19 | Juho-Antti Uusipere Proffa |
1789 | 10 | 0–3 | -5.5 |
| ~13.02.19 | Iivo Gylden Härkä2 |
1633 | 10 | 1–3 | -11.2 |
| ~30.01.19 | Pötkö Väisänen Gbilis |
1587 | 10 | 3–2 | +19.7 |
| ~23.01.19 | Tien "Hani" Hoan Lam Basso1 |
1666 | 10 | 2–3 | -9.5 |
| ~28.11.18 | Juha Bergius Bar Koivu 1 |
1509 | 8 | 0–3 | -17.1 |
| ~21.11.18 | Rasmus Kordelin Pocket 1 |
1576 | 8 | 0–3 | -14.7 |
| ~07.11.18 | Niko Tuominen Proffa |
1496 | 10 | 1–3 | -19.2 |
| ~24.10.18 | Jussi Haapasaari Galaxie 1 |
1689 | 10 | 2–3 | -11.0 |
| ~17.10.18 | Heikki Vainikka Gbilis |
1515 | 10 | 3–2 | +13.8 |
| ~03.10.18 | Henri Tähtinen Jaska1 |
1685 | 8 | 0–3 | -11.1 |
| ~11.04.18 | Erkka Kettunen Iloinen Härkä 1 |
1601 | 10 | 3–0 | +18.0 |
| ~04.04.18 | Jari "Peku" Viljanen Iloinen Härkä 1 |
1592 | 8 | 1–3 | -15.1 |
| ~28.03.18 | Jari "Peku" Viljanen Iloinen Härkä 1 |
1611 | 10 | 3–1 | +18.6 |
| ~21.03.18 | Petri Vahtera Bar Koivu2 |
1474 | 8 | 3–0 | +13.0 |
| ~14.03.18 | Miika Merta Pocket X |
1552 | 8 | 2–3 | -16.2 |
| ~07.03.18 | Jussi Lehto Team Apaja |
1449 | 10 | 3–0 | +11.7 |
| ~14.02.18 | Jani Lehtonen Iloinen Härkä 1 |
1592 | 8 | 3–2 | +19.0 |
| ~07.02.18 | Mikko Nieminen GBilis |
1551 | 10 | 3–1 | +18.0 |
| ~31.01.18 | Mikko Andersson Cotton |
1533 | 8 | 1–3 | -15.6 |
| ~22.11.17 | Miika Merta Pocket X |
1506 | 8 | 1–3 | -17.6 |
| ~15.11.17 | Janne Valtonen Team Apaja |
1496 | 8 | 0–3 | -18.9 |
| ~08.11.17 | Juha Hirvonen Moision Olkkari 1 |
1486 | 8 | 2–3 | -20.3 |
| ~01.11.17 | Jaakko Numminen Iloinen Härkä 1 |
1488 | 8 | 1–3 | -21.1 |
| ~25.10.17 | Janne Vulli GBilis |
1534 | 8 | 1–3 | -19.9 |
| ~11.10.17 | Henri Laaksonen Tapper`s Inn |
1529 | 8 | 3–0 | +12.4 |
| ~04.10.17 | Joni Laiho Pub Jaska 2 |
1548 | 8 | 3–2 | +13.8 |
| ~12.04.17 | Tomy Salo Höveli2 |
1553 | 8 | 3–0 | +14.7 |
| ~05.04.17 | Tomy Salo Höveli2 |
1534 | 8 | 1–3 | -19.0 |
| ~22.03.17 | Erkko Lehtonen Old Smuggler |
1472 | 8 | 3–2 | +10.8 |
| ~08.03.17 | Marko Poikolainen Pub Jaska 2 |
1570 | 8 | 3–2 | +15.9 |
Päivitetty 05.11.26 12:29