Janne Haltia
Basso 3
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1531
149 peliä
8-pallo
1533
115 peliä
9-pallo
1524
20 peliä
10-pallo
1451
14 peliä
Ura
Pelit
149
Voitto-%
50 %
75–74
Erä-%
50 %
301–298
Vire (10 viimeisintä)
HHHHHVHVVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Basso 3 2. divisioona |
6 | 17 % | 36 % | 1531 |
| 2024 Basso 3 3. divisioona |
18 | 56 % | 51 % | 1597 |
| 2023 Basso 3 4. divisioona |
18 | 72 % | 64 % | 1585 |
| 2022 Viskibassot 2. divisioona |
11 | 45 % | 45 % | 1492 |
| 2020–21 Basso 1 I-Divisioona |
10 | 40 % | 48 % | 1490 |
| 2019–20 Basso1 Mestaruussarja |
17 | 35 % | 42 % | 1493 |
| 2018–19 Basso1 Mestaruussarja |
11 | 45 % | 49 % | 1561 |
| 2017–18 Basso II Mestaruussarja |
13 | 46 % | 43 % | 1542 |
| 2016–17 Basso II Mestaruussarja |
17 | 41 % | 44 % | 1547 |
| 2015–16 Basso 2 I-Divisioona |
14 | 71 % | 61 % | 1614 |
| 2014–15 Basso 2 II-Divisioona |
14 | 57 % | 56 % | 1530 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 115 | 52 % | 52 % | 1533 |
| 9-pallo | 20 | 55 % | 52 % | 1524 |
| 10-pallo | 14 | 29 % | 35 % | 1451 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 17.11.22 | Mikael Granholm Raision Keilis |
1652 | 8 | 3–1 | +22.4 |
| 25.10.22 | Kai Laine Höveli 1 |
1704 | 8 | 3–1 | +25.1 |
| 05.10.22 | Antti Toivonen Bar Koivu 2 |
1646 | 8 | 0–3 | -9.2 |
| ~17.02.21 | Mikko Jokinen Poimari 1 |
1566 | 8 | 3–1 | +20.3 |
| ~10.02.21 | Joni Salovaara Pub Jaska 2 |
1510 | 8 | 3–1 | +18.7 |
| ~27.01.21 | Jussi Laakso Pirate V |
1582 | 8 | 1–3 | -10.6 |
| ~20.01.21 | Erkka Kettunen Grillihärkä |
1654 | 8 | 1–3 | -8.2 |
| ~09.12.20 | Teja Kotilainen GBilis |
1500 | 8 | 1–3 | -15.3 |
| ~02.12.20 | Mika "Mäxä" Mäkilä Poimari 1 |
1616 | 8 | 2–3 | -10.7 |
| ~11.11.20 | Teemu Levonen Pirate V |
1667 | 8 | 1–3 | -9.0 |
| ~28.10.20 | Juha Vuorenpää Moision Rokkari |
1325 | 8 | 3–2 | +8.7 |
| ~14.10.20 | Pekka Kytösaho Poimari 1 |
1479 | 8 | 3–0 | +16.0 |
| ~30.09.20 | Ville Kyynäräinen Aura III |
1549 | 8 | 2–3 | -13.4 |
| ~11.03.20 | Iivo Gylden Härkä2 |
1707 | 8 | 0–3 | -7.5 |
| ~04.03.20 | Pertti Muurainen Bar Koivu 1 |
1666 | 8 | 0–3 | -9.3 |
| ~26.02.20 | Tapio Kuusela Galaxie |
1558 | 8 | 0–3 | -14.5 |
| ~12.02.20 | Hans Roine Pocket 1 |
1572 | 8 | 1–3 | -14.5 |
| ~05.02.20 | Juha Vuorenpää Moision Olkkari 1 |
1358 | 8 | 3–1 | +8.7 |
| ~22.01.20 | Janne Järvelä Jaska 1 |
1545 | 8 | 1–3 | -16.0 |
| ~15.01.20 | Ari Sinervo Härkä2 |
1744 | 10 | 2–3 | -8.0 |
| ~08.01.20 | Pertti Muurainen Bar Koivu 1 |
1631 | 8 | 0–3 | -13.1 |
| ~11.12.19 | Martin Langford Galaxie |
1663 | 8 | 0–3 | -12.2 |
| ~04.12.19 | Jarno Sillvan Pocket 1 |
1500 | 8 | 2–3 | -20.5 |
| ~27.11.19 | Jani Nurmio Moision Olkkari 1 |
1408 | 8 | 3–0 | +8.3 |
| ~20.11.19 | Tero Konstari Proffa |
1487 | 8 | 3–0 | +11.8 |
| ~06.11.19 | Juho Kelhu Härkä2 |
1649 | 8 | 3–1 | +20.0 |
| ~30.10.19 | Juha Bergius Bar Koivu 1 |
1483 | 8 | 3–2 | +13.1 |
| ~16.10.19 | Ville Rinkinen Pocket 1 |
1698 | 8 | 2–3 | -9.8 |
| ~09.10.19 | Juha Vuorenpää Moision Olkkari 1 |
1387 | 8 | 3–1 | +9.1 |
| ~02.10.19 | Petteri Forsström Proffa |
1618 | 8 | 2–3 | -13.4 |
| ~20.03.19 | Kai Keihola Jaska1 |
1777 | 8 | 0–3 | -7.4 |
| ~06.03.19 | Kristian Lunden Bar Koivu 1 |
1692 | 8 | 2–3 | -11.0 |
| ~27.02.19 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1678 | 8 | 3–2 | +21.3 |
| ~13.02.19 | Ville Rinkinen Pocket 1 |
1617 | 10 | 3–2 | +19.6 |
| ~06.02.19 | Jari Kakko Gbilis |
1595 | 10 | 3–0 | +19.5 |
| ~23.01.19 | Matias Sutinen korona 1 |
1500 | 8 | 3–0 | +15.9 |
| ~21.11.18 | Sami Laaksonen Härkä2 |
1521 | 10 | 1–3 | -15.9 |
| ~14.11.18 | Jarno Suhonen Bar Koivu 1 |
1625 | 8 | 0–3 | -11.7 |
| ~31.10.18 | Hans Roine Pocket 1 |
1563 | 10 | 3–0 | +18.3 |
| ~10.10.18 | Olli-Pekka Virho korona 1 |
1544 | 8 | 1–3 | -15.3 |
| ~03.10.18 | Tony Silvan Proffa |
1564 | 8 | 2–3 | -15.0 |
| ~04.04.18 | Jesse Huhtanen Höveli 1 |
1496 | 8 | 3–0 | +14.5 |
| ~28.03.18 | Jesse Huhtanen Höveli 1 |
1492 | 8 | 0–3 | -18.5 |
| ~28.02.18 | Hannu Moilanen Bilis ja Meininki |
1565 | 8 | 0–3 | -15.9 |
| ~14.02.18 | Jesse Huhtanen Höveli 1 |
1486 | 8 | 3–1 | +13.1 |
| ~07.02.18 | Ari Niemelä Bar Koivu 1 |
1625 | 8 | 3–1 | +20.3 |
| ~31.01.18 | Petri "Tami" Tamminen Pub Jaska 1 |
1682 | 10 | 0–3 | -9.8 |
| ~24.01.18 | Hannu Pekkanen Iloinen Härkä 2 |
1737 | 8 | 0–3 | -8.0 |
| ~17.01.18 | Dennis Hellström Par Rocks |
1397 | 8 | 3–0 | +9.9 |
| ~08.11.17 | Eetu Fromholdt Bilis ja Meininki |
1532 | 8 | 3–1 | +16.6 |
Päivitetty 05.11.26 12:29