Santtu Penttilä
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1724
175 peliä
8-pallo
1739
92 peliä
9-pallo
1530
16 peliä
10-pallo
1499
54 peliä
Ura
Pelit
175
Voitto-%
59 %
104–71
Erä-%
55 %
401–323
Vire (10 viimeisintä)
HVVVVHVHVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Taimon Krouvi 1. divisioona |
7 | 71 % | 55 % | 1724 |
| 2025 Flex 1. divisioona |
14 | 64 % | 60 % | 1722 |
| 2024 Flex Mestaruussarja |
14 | 43 % | 45 % | 1650 |
| 2023 Flex 1. divisioona |
13 | 54 % | 53 % | 1663 |
| 2022 Flex 2. divisioona |
13 | 85 % | 73 % | 1701 |
| 2020–21 Jaska 1 Mestaruussarja |
3 | 33 % | 38 % | 1588 |
| 2019–20 Jaska 1 Mestaruussarja |
6 | 50 % | 52 % | 1584 |
| 2018–19 Jaska1 Mestaruussarja |
12 | 42 % | 47 % | 1597 |
| 2017–18 Pub Jaska 2 I-Divisioona |
18 | 61 % | 58 % | 1626 |
| 2016–17 Höveli 1 Mestaruussarja |
24 | 54 % | 52 % | 1612 |
| 2015–16 Höveli1 Mestaruussarja |
23 | 52 % | 52 % | 1623 |
| 2014–15 Pocket 1 Mestaruussarja |
15 | 73 % | 59 % | 1661 |
| 2013–14 Pocket Bar 1 Mestaruussarja |
13 | 77 % | 65 % | 1606 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 13 | 77 % | 65 % | |
| 8-pallo | 92 | 64 % | 59 % | 1739 |
| 9-pallo | 16 | 56 % | 53 % | 1530 |
| 10-pallo | 54 | 48 % | 48 % | 1499 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| 22.04.23 | Markus Kanervo Talli |
1610 | 8 | 3–0 | +13.8 |
| 23.03.23 | Sami Laaksonen Iloinen Härkä |
1581 | 8 | 2–3 | -20.3 |
| 14.03.23 | Antti Toivonen Bar Koivu 2 |
1673 | 9 | 0–3 | -17.0 |
| 09.03.23 | Sami Nurmela Höveli 1 |
1612 | 9 | 3–2 | +12.8 |
| 16.02.23 | Jonne Järvi Viskibassot |
1364 | 8 | 3–1 | +4.5 |
| 09.02.23 | Pekka Lindholm Fox |
1512 | 9 | 3–1 | +9.3 |
| 26.01.23 | Esa "Essi" Aho Iloinen Härkä |
1567 | 8 | 3–0 | +12.0 |
| 15.12.22 | Paavo Vaari Raision Keilis |
1681 | 8 | 3–1 | +18.0 |
| 16.11.22 | Petri Lehto Iloinen Härkä |
1666 | 8 | 3–1 | +18.1 |
| 03.11.22 | Sami Nurmela Höveli 1 |
1687 | 8 | 3–0 | +20.0 |
| 19.10.22 | Olli Närvälä Viskibassot |
1488 | 9 | 3–0 | +11.5 |
| ~27.01.21 | Lassi Heiskanen Bar Koivu 1 |
1798 | 8 | 1–3 | -7.6 |
| ~18.11.20 | Arto Henriksson Proffa |
1662 | 10 | 1–3 | -13.6 |
| ~07.10.20 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1801 | 8 | 3–2 | +24.9 |
| ~11.03.20 | Joakim Salminen Bar Koivu 1 |
1615 | 10 | 1–3 | -15.3 |
| ~04.03.20 | Iivo Gylden Härkä2 |
1695 | 8 | 1–3 | -12.2 |
| ~29.01.20 | Jussi Haapasaari Galaxie |
1728 | 10 | 1–3 | -11.3 |
| ~04.12.19 | Juha Vuorenpää Moision Olkkari 1 |
1381 | 10 | 3–0 | +6.5 |
| ~13.11.19 | Elisa Tolppanen Basso1 |
1407 | 8 | 3–0 | +7.6 |
| ~16.10.19 | Joni Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1515 | 10 | 3–2 | +12.3 |
| ~10.04.19 | Arto Henriksson Proffa |
1599 | 8 | 3–0 | +16.9 |
| ~20.03.19 | Tien "Hani" Hoan Lam Basso1 |
1693 | 8 | 1–3 | -11.4 |
| ~13.03.19 | Risto Kankaanpää Bar Koivu 1 |
1511 | 8 | 3–1 | +12.9 |
| ~06.03.19 | Ville Rinkinen Pocket 1 |
1610 | 10 | 1–3 | -15.2 |
| ~27.02.19 | Hannu Moilanen Bilis ja Meininki |
1502 | 8 | 3–2 | +12.4 |
| ~28.11.18 | Markus Fyhr Basso1 |
1643 | 10 | 1–3 | -13.8 |
| ~21.11.18 | Jani Jokiniemi Bar Koivu 1 |
1492 | 10 | 2–3 | -21.5 |
| ~07.11.18 | Tuomas Lindberg Bilis ja Meininki |
1638 | 8 | 2–3 | -15.7 |
| ~31.10.18 | Juho-Antti Uusipere Proffa |
1807 | 10 | 3–2 | +24.3 |
| ~24.10.18 | Hannu Pekkanen Härkä2 |
1813 | 8 | 1–3 | -7.8 |
| ~10.10.18 | Mika Lindström Gbilis |
1500 | 8 | 3–0 | +11.3 |
| ~03.10.18 | Jimmy Wikman korona 1 |
1500 | 10 | 0–3 | -21.6 |
| ~21.03.18 | Eero Junnila Moision Olkkari 1 |
1397 | 8 | 3–0 | +7.0 |
| ~14.03.18 | Jari "Peku" Viljanen Iloinen Härkä 1 |
1615 | 8 | 2–3 | -17.0 |
| ~07.03.18 | Pötkö Väisänen GBilis |
1547 | 8 | 0–3 | -20.9 |
| ~28.02.18 | Olli-Pekka Lehtinen Cotton |
1552 | 10 | 3–2 | +11.8 |
| ~14.02.18 | Atte Paloniemi Tapper`s Inn |
1686 | 10 | 2–3 | -14.8 |
| ~07.02.18 | Risto Vainio Team Apaja |
1400 | 8 | 3–1 | +6.0 |
| ~31.01.18 | Kristian Lunden Bar Koivu2 |
1742 | 10 | 2–3 | -12.6 |
| ~24.01.18 | Karoliina Taipale Pocket X |
1429 | 10 | 3–1 | +6.7 |
| ~17.01.18 | Juha Mehtälä korona1 |
1833 | 8 | 1–3 | -8.9 |
| ~29.11.17 | Jani Nurmio Moision Olkkari 1 |
1441 | 8 | 3–2 | +7.0 |
| ~22.11.17 | Jesse Laihonen Iloinen Härkä 1 |
1735 | 8 | 2–3 | -13.3 |
| ~15.11.17 | Mika Malmlund GBilis |
1554 | 8 | 3–1 | +11.1 |
| ~08.11.17 | Karita Suvanto Cotton |
1430 | 8 | 3–1 | +6.8 |
| ~01.11.17 | Atte Paloniemi Tapper`s Inn |
1641 | 8 | 1–3 | -17.5 |
| ~25.10.17 | Paavo Vaari Team Apaja |
1594 | 8 | 3–1 | +12.9 |
| ~18.10.17 | Kristian Lunden Bar Koivu2 |
1733 | 8 | 3–1 | +20.1 |
| ~11.10.17 | Markku "Tonni" Mäkelä Pocket X |
1681 | 8 | 3–0 | +18.6 |
| ~04.10.17 | Erkki Purola korona1 |
1500 | 8 | 3–0 | +11.0 |
Päivitetty 05.11.26 12:29