Jarkko Kylander
Vanha Elo: voitto tai tappio, alku 1500. Alle 10 pelin luokitus on alustava. Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1608
89 peliä
8-pallo
1635
76 peliä
9-pallo
1512
4 peliä · alustava
10-pallo
1424
9 peliä · alustava
Ura
Pelit
89
Voitto-%
53 %
47–42
Erä-%
53 %
191–171
Vire (10 viimeisintä)
HHHVHVVVHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Moision Olkkari 1 Mestaruussarja |
2 | 0 % | 33 % | 1608 |
| 2025 Moision Olkkari 1 1. divisioona |
22 | 59 % | 54 % | 1640 |
| 2019–20 Härkä1 I-Divisioona |
5 | 60 % | 63 % | 1590 |
| 2018–19 Härkä2 Mestaruussarja |
5 | 20 % | 33 % | 1577 |
| 2017–18 Iloinen Härkä 2 Mestaruussarja |
10 | 50 % | 50 % | 1607 |
| 2016–17 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
21 | 81 % | 72 % | 1616 |
| 2015–16 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
13 | 38 % | 44 % | 1464 |
| 2014–15 Pocket 1 Mestaruussarja |
11 | 27 % | 36 % | 1452 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Elo |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 76 | 57 % | 54 % | 1635 |
| 9-pallo | 4 | 50 % | 61 % | 1512 |
| 10-pallo | 9 | 22 % | 36 % | 1424 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. Elo | Peli | Erät | Elo ± |
|---|---|---|---|---|---|
| ~01.03.17 | Joni Laine Eku bilis |
1469 | 8 | 3–0 | +8.7 |
| ~22.02.17 | Jarno Suhonen Bar Koivu 1 |
1650 | 8 | 3–0 | +17.3 |
| ~15.02.17 | Niko Heiskala Basso 3 |
1523 | 8 | 1–3 | -21.3 |
| ~08.02.17 | Mika Malmlund GBilis United |
1565 | 8 | 3–0 | +13.0 |
| ~01.02.17 | Mika Lavi FOX 2 |
1537 | 8 | 3–2 | +12.3 |
| ~11.01.17 | Toni Kallio Pub Mänty 2 |
1590 | 8 | 3–0 | +15.4 |
| ~07.12.16 | Eero Junnila Moision Olkkari |
1342 | 8 | 3–2 | +6.0 |
| ~30.11.16 | Timo Laakso Cotton Pub |
1660 | 8 | 3–2 | +19.7 |
| ~23.11.16 | Joni Laine Eku bilis |
1483 | 8 | 3–0 | +12.3 |
| ~16.11.16 | Jarno Suhonen Bar Koivu 1 |
1642 | 8 | 3–2 | +20.4 |
| ~09.11.16 | Toni Junkkarinen Basso 3 |
1515 | 8 | 3–1 | +15.3 |
| ~26.10.16 | Harri Heikkilä FOX 2 |
1411 | 8 | 3–0 | +11.2 |
| ~19.10.16 | Kimi Toivonen Basso10 |
1448 | 8 | 3–0 | +13.4 |
| ~12.10.16 | Nina Pekkarinen Proffa |
1566 | 8 | 3–0 | +19.7 |
| ~05.10.16 | Marko Savolainen Pub Mänty 2 |
1582 | 8 | 3–1 | +21.3 |
| ~06.04.16 | Onni Vaininen Aura B |
1497 | 8 | 0–3 | -15.2 |
| ~30.03.16 | Max Johansson Aura B |
1556 | 8 | 3–0 | +20.4 |
| ~23.03.16 | Lauri Linden Bar Puoliaika |
1566 | 8 | 1–3 | -11.7 |
| ~02.03.16 | Kai Kolehmainen Basso 2 |
1720 | 8 | 2–3 | -6.3 |
| ~24.02.16 | Jouni Tähti Aura B |
1744 | 8 | 0–3 | -5.8 |
| ~17.02.16 | Eetu Fromholdt Pocket 4 |
1658 | 8 | 2–3 | -8.9 |
| ~03.02.16 | Janne Valtonen Team Cassu |
1626 | 8 | 1–3 | -10.5 |
| ~25.11.15 | Esa Juvala Bar Puoliaika |
1598 | 8 | 3–1 | +21.2 |
| ~11.11.15 | Miika Kyynäräinen Tapper`s InnToo |
1453 | 8 | 0–3 | -18.1 |
| ~28.10.15 | Tommi Leppänen Aura B |
1471 | 8 | 3–1 | +15.4 |
| ~21.10.15 | Hannu Moilanen Pocket 4 |
1602 | 8 | 3–1 | +22.2 |
| ~07.10.15 | Ari Sinervo Team Cassu |
1500 | 8 | 3–0 | +18.6 |
| ~30.09.15 | Sami Laaksonen Iloinen Härkä 2 |
1602 | 8 | 0–3 | -9.5 |
| ~01.04.15 | Sami Vuorisalo Tapper´s Inn |
1615 | 8 | 3–1 | +23.9 |
| ~18.03.15 | Tero Salminen Taimon Krouvi |
1590 | 10 | 2–3 | -9.4 |
| ~11.03.15 | Aki Mundolin Pub Jaska 1 |
1631 | 10 | 1–3 | -8.2 |
| ~04.03.15 | Jesse Laihonen Iloinen Härkä 1 |
1490 | 8 | 0–3 | -14.6 |
| ~25.02.15 | Jukka Limo Proffa 1 |
1469 | 10 | 3–2 | +17.2 |
| ~18.02.15 | Kari Johansson Galaxie 1 |
1567 | 8 | 2–3 | -11.0 |
| ~28.01.15 | Markus Kanervo Tapper´s Inn |
1463 | 8 | 1–3 | -16.3 |
| ~12.11.14 | Joonas Lallo Galaxie 1 |
1422 | 8 | 0–3 | -19.1 |
| ~05.11.14 | Joona Koivisto Pelimies |
1656 | 8 | 0–3 | -9.2 |
| ~29.10.14 | Toni Hannula Aura |
1410 | 10 | 3–2 | +12.5 |
| ~15.10.14 | Hans Roine Pocket 2 |
1544 | 10 | 1–3 | -14.0 |
Päivitetty 05.11.26 12:29