Vesa Sjöblom
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1723
101 peliä
8-pallo
1785
64 peliä
9-pallo
~1493
11 peliä
10-pallo
~1438
12 peliä
Ura
Pelit
101
Voitto-%
65 %
66–35
Erä-%
61 %
238–150
Vire (10 viimeisintä)
HVVVVVVHVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Tuopin Bilis 2. divisioona |
5 | 80 % | 68 % | 1723 |
| 2025 Tuopin Bilis 4. divisioona |
22 | 91 % | 79 % | 1723 |
| 2024 Tuopin Bilis 4. divisioona |
17 | 76 % | 68 % | 1718 |
| 2023 Tuopin Bilis 5. divisioona |
14 | 86 % | 82 % | 1713 |
| 2016–17 Satama III-Divisioona A-lohko |
7 | 86 % | 77 % | 1658 |
| 2015–16 Satama 1 Mestaruussarja |
14 | 36 % | 42 % | 1646 |
| 2014–15 Satama I-Divisioona |
8 | 38 % | 42 % | ~1638 |
| 2013–14 Satama Mestaruussarja |
14 | 21 % | 33 % | ~1633 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 14 | 21 % | 33 % | |
| 8-pallo | 64 | 83 % | 73 % | 1785 |
| 9-pallo | 11 | 55 % | 60 % | ~1493 |
| 10-pallo | 12 | 33 % | 40 % | ~1438 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 28.10.26 | Antti Jyrkinen Aura III |
1496 | 8 | 1–3 | 81 % |
| 14.10.26 | Samuli Siimes Korona 2 |
1547 | 8 | 3–0 | 75 % |
| 07.10.26 | Mudi Al-Dulaimi Empty Pockets |
~1389 | 8 | 3–0 | 87 % |
| 30.09.26 | Pasi Suominen Poimari |
1418 | 8 | 3–2 | 86 % |
| 23.09.26 | Kristian Roth Proffa 2 |
~1393 | 8 | 3–1 | 88 % |
| 11.04.26 | Marcus Frimodig Cantina Pirate |
1540 | 8 | 3–0 | 71 % |
| 11.04.26 | Sami Tähtinen Cantina Pirate |
1576 | 8 | 3–2 | 79 % |
| 01.04.26 | Jan Saarinen Iloinen Härkä 3 |
~1470 | 8 | 2–3 | 84 % |
| 25.03.26 | Jan Saarinen Iloinen Härkä 3 |
~1470 | 8 | 3–0 | 83 % |
| 11.02.26 | Oiva Nyman Iloinen Härkä 3 |
1239 | 8 | 3–0 | 95 % |
| 04.02.26 | Daniel Stenlund Galaxie 3 |
1436 | 8 | 3–1 | 86 % |
| 28.01.26 | Vesa Lahtinen Pulina |
1260 | 8 | 3–0 | 94 % |
| 22.01.26 | Reino Sirén Galaxie Shooters |
1470 | 8 | 3–0 | 81 % |
| 14.01.26 | Ville Tuomi O'bass |
1471 | 8 | 3–1 | 77 % |
| 06.01.26 | Marcus Frimodig Cantina Pirate |
1540 | 8 | 3–1 | 73 % |
| 17.12.25 | Ari Laakso Eku |
~1385 | 8 | 3–1 | 90 % |
| 10.12.25 | Jari Hassel Iloinen Härkä 3 |
1213 | 8 | 3–0 | 96 % |
| 02.12.25 | Merike "Meppis" Sorsa Galaxie 3 |
1276 | 9 | 3–0 | 92 % |
| 26.11.25 | Antti Pietola Pulina |
1216 | 8 | 3–0 | 95 % |
| 19.11.25 | Niklas Elomaa Galaxie Shooters |
1537 | 8 | 3–0 | 71 % |
| 13.11.25 | Ville Tuomi O'bass |
1471 | 8 | 3–2 | 73 % |
| 05.11.25 | Lauri "Lape" Koski Cantina Pirate |
1413 | 9 | 2–3 | 84 % |
| 29.10.25 | Mika Hiekkamäki Eku |
1402 | 8 | 3–1 | 87 % |
| 22.10.25 | Ari Nieminen Iloinen Härkä 3 |
1369 | 8 | 3–1 | 86 % |
| 08.10.25 | Henry Mäkilä Pulina |
~1307 | 8 | 3–0 | 86 % |
| 02.10.25 | Niklas Elomaa Galaxie Shooters |
1537 | 8 | 3–1 | 71 % |
| 16.09.25 | Mika Keto Cantina Pirate |
1450 | 8 | 3–0 | 79 % |
| 09.04.25 | Mika Inermo Bar Koivu 3 |
1480 | 8 | 3–2 | 76 % |
| 03.04.25 | Samuli Siimes Bar Koivu 3 |
1543 | 9 | 0–3 | 79 % |
| 26.03.25 | Janne Valsta Bar Koivu 3 |
1308 | 9 | 3–1 | 89 % |
| 26.02.25 | Janne Ruohonen Galaxie Shooters |
1361 | 8 | 3–0 | 85 % |
| 11.02.25 | Henri Laiho Pub Linnunrata 1 |
1549 | 8 | 3–2 | 72 % |
| 05.02.25 | Nico "Hauttis" Hautamäki Phoenix |
1362 | 8 | 3–1 | 85 % |
| 29.01.25 | Markku Taurula Eku |
1364 | 8 | 3–1 | 86 % |
| 22.01.25 | Janne Valsta Bar Koivu 3 |
1308 | 8 | 3–1 | 88 % |
| 09.01.25 | Jerry Tuominen Jams |
1487 | 9 | 3–0 | 70 % |
| 11.12.24 | Teijo Heikkinen Pub Linnunrata 1 |
1596 | 9 | 1–3 | 62 % |
| 04.12.24 | Anders Sandell Phoenix |
1484 | 9 | 3–0 | 72 % |
| 21.11.24 | Samu Lahti Bar Koivu 3 |
1191 | 8 | 3–0 | 97 % |
| 30.10.24 | Tomi Niemi Galaxie Shooters |
1504 | 9 | 1–3 | 74 % |
| 16.10.24 | Toni Pajunen Phoenix |
~1058 | 9 | 3–0 | 95 % |
| 09.10.24 | Mika Hiekkamäki Eku |
1402 | 8 | 3–0 | 79 % |
| 02.10.24 | Jeremi "dj" Roivas Bar Koivu 3 |
1438 | 8 | 2–3 | 82 % |
| 19.09.24 | Teemu Loponen Jams |
1400 | 8 | 3–0 | 90 % |
| 20.04.24 | Jeremi "dj" Roivas Koivu 3 |
1437 | 8 | 3–0 | 77 % |
| 20.04.24 | Samu Lahti Koivu 3 |
1188 | 8 | 3–0 | 96 % |
| 20.04.24 | Juho Lehto Poimari II |
1492 | 8 | 3–1 | 60 % |
| 20.04.24 | Juha Soronen Poimari II |
~1363 | 8 | 3–0 | 82 % |
| 20.03.24 | Joni Peippo Poimari II |
1380 | 9 | 2–3 | 86 % |
| 06.03.24 | Samu Lahti Koivu 3 |
1188 | 9 | 3–0 | 96 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29