Ranking
Sarjat kauden 2026 mukaan (pelaajan viimeisin joukkue). Luokitus on koko uran ajalta (myös arkiston kaudet 2013–21). Listalla pelaajat, jotka ovat pelanneet kaudella 2022 tai myöhemmin. 132 alustavaa pelaajaa (alle 10 peliä) piilotettu – näytä.
| # | Pelaaja | Elo | Pelit | Voitto-% |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Sami Jokinen
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1861 | 43 | 91 % |
| 2 | Kim Laaksonen
Pocket 1 |
1779 | 24 | 100 % |
| 3 | Johannes Kauhanen
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1756 | 52 | 85 % |
| 4 | Nuno Francisco
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1728 | 87 | 70 % |
| 5 | Kai Keihola
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1717 | 46 | 83 % |
| 6 | Atte Paloniemi
Talli · 1. divisioona |
1715 | 35 | 83 % |
| 7 | Jussi Haapasaari
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1699 | 129 | 65 % |
| 8 | Ari Sinervo
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1686 | 25 | 76 % |
| 9 | Juho-Antti Uusipere
Proffa · Mestaruussarja |
1682 | 73 | 75 % |
| 10 | Mathias Willstedt
Par Rocks · Mestaruussarja |
1680 | 77 | 69 % |
| 11 | Aku Nordblom
Galaxie 13 |
1680 | 30 | 77 % |
| 12 | Hannu Pekkanen
Härkä 2 |
1674 | 28 | 75 % |
| 13 | Joona Koivisto
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1651 | 44 | 70 % |
| 14 | Petri "Tami" Tamminen
Härkä 2 |
1639 | 43 | 67 % |
| 15 | Mikko Tuomi
Proffa · Mestaruussarja |
1631 | 33 | 64 % |
| 16 | Janne Wiss
Korona 1 |
1631 | 34 | 62 % |
| 17 | Kari Johansson
Galaxie 1 |
1628 | 20 | 75 % |
| 18 | Saku Tuominen
Pub Mänty |
1628 | 50 | 74 % |
| 19 | Tomi Kangas
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1628 | 66 | 67 % |
| 20 | Jouko Hiltunen
Flex |
1625 | 35 | 71 % |
| 21 | Lassi Heiskanen
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1604 | 41 | 56 % |
| 22 | Antti Kuopio
Iloinen Härkä |
1600 | 26 | 65 % |
| 23 | Martin Langford
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1595 | 41 | 61 % |
| 24 | Pasi Mettälä
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1592 | 25 | 60 % |
| 25 | Samppa Kemppinen
Proffa 2 |
1592 | 32 | 59 % |
| 26 | Iivo Gylden
Satama 1 · 1. divisioona |
1590 | 35 | 60 % |
| 27 | Ville Lintula
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1588 | 19 | 63 % |
| 28 | Joonas Lallo
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1584 | 28 | 57 % |
| 29 | Ville Rinkinen
Pocket X · 1. divisioona |
1580 | 41 | 51 % |
| 30 | Teemu Levonen
Pirate V · 1. divisioona |
1574 | 10 | 80 % |
| 31 | Aki Mundolin
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1571 | 56 | 64 % |
| 32 | Jens Eriksson
Par Rocks |
1565 | 32 | 62 % |
| 33 | Pertti Muurainen
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1565 | 21 | 57 % |
| 34 | Lauri Linden
Taimon Krouvi · 1. divisioona |
1564 | 21 | 62 % |
| 35 | Tommi Laine
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1560 | 55 | 53 % |
| 36 | Jesse Laine
Empty Pockets |
1559 | 31 | 58 % |
| 37 | Jaakko Ruohisto
Aura III · 2. divisioona |
1558 | 15 | 67 % |
| 38 | Paavo Vaari
Raision Keilis · 3. divisioona |
1556 | 25 | 52 % |
| 39 | Jesse Mattila
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1556 | 43 | 51 % |
| 40 | Tien "Honkki" Hoang Lam
Basso 3 · Mestaruussarja |
1553 | 63 | 56 % |
| 41 | Jouni Tähti
Korona 1 |
1551 | 13 | 69 % |
| 42 | Petri Lempinen
Höveli 1 · 3. divisioona |
1545 | 43 | 58 % |
| 43 | Niko Mäki
Proffa · Mestaruussarja |
1545 | 17 | 59 % |
| 44 | Juho Kelhu
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1543 | 29 | 52 % |
| 45 | Tien "Hani" Hoan Lam
Basso 3 |
1541 | 38 | 55 % |
| 46 | Petteri Forsström
Proffa · Mestaruussarja |
1541 | 21 | 52 % |
| 47 | Jukka Limo
Proffa · Mestaruussarja |
1539 | 48 | 48 % |
| 48 | Oskari Päiviö
Galaxie 1 |
1536 | 37 | 46 % |
| 49 | Jari "Peku" Viljanen
Jams · 3. divisioona |
1531 | 11 | 64 % |
| 50 | Markus Ylitalo
Satama 1 · 1. divisioona |
1530 | 12 | 50 % |
| 51 | Jussi Salovaara
Pirate V · 1. divisioona |
1530 | 34 | 53 % |
| 52 | Tom Rantanen
Pub Jaska · 3. divisioona |
1528 | 17 | 53 % |
| 53 | Jere Salminen
Pocket X · 1. divisioona |
1526 | 15 | 47 % |
| 54 | Johan Sjödahl
Par Rocks · Mestaruussarja |
1522 | 10 | 50 % |
| 55 | Miikkael "Miksu" Söderlund
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
1521 | 29 | 52 % |
| 56 | Janne Valtonen
Pocket 1 |
1515 | 15 | 53 % |
| 57 | Roni Silvennoinen
Proffa · Mestaruussarja |
1514 | 28 | 54 % |
| 58 | Joni Louhela
Satama 1 · 1. divisioona |
1511 | 10 | 50 % |
| 59 | Jesper Jakobsson
Par Rocks · Mestaruussarja |
1509 | 50 | 48 % |
| 60 | Marko Kolehmainen
Satama 1 · 1. divisioona |
1508 | 13 | 54 % |
| 61 | Joni Aaltonen
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1506 | 63 | 44 % |
| 62 | Tuomas Lindberg
Pirate V · 1. divisioona |
1506 | 40 | 52 % |
| 63 | Markku "Tonni" Mäkelä
Pocket X · 1. divisioona |
1506 | 11 | 45 % |
| 64 | Jesse Aaltonen
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1506 | 20 | 45 % |
| 65 | Mikko Nousiainen
Korona 1 · 1. divisioona |
1505 | 16 | 50 % |
| 66 | Tony Silvan
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1501 | 15 | 47 % |
| 67 | Esa Oksa
Korona 1 · 1. divisioona |
1500 | 15 | 47 % |
| 68 | Santtu Penttilä
Taimon Krouvi · 1. divisioona |
1499 | 54 | 48 % |
| 69 | Ilir Durmishaj
Viskibassot |
1498 | 27 | 41 % |
| 70 | Risto Kankaanpää
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1498 | 49 | 41 % |
| 71 | Ville Aholainen
Flex Pub · 5. divisioona |
1497 | 45 | 44 % |
| 72 | Minh Su Tran
Basson pelimiehet |
1490 | 36 | 50 % |
| 73 | Esa "Essi" Aho
Habby Bull |
1490 | 10 | 40 % |
| 74 | Niko Sjölund
Galaxie 3 · 4. divisioona |
1489 | 31 | 48 % |
| 75 | Jami Müller
Proffa · Mestaruussarja |
1488 | 22 | 41 % |
| 76 | Jari "JT" Tamminen
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1488 | 25 | 44 % |
| 77 | Niko Mäkelä
Pocket X · 1. divisioona |
1485 | 25 | 48 % |
| 78 | Juha Bergius
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1485 | 27 | 44 % |
| 79 | Mikko Jokinen
Poimari · 2. divisioona |
1484 | 15 | 47 % |
| 80 | Rickard Malm
Par Rocks |
1482 | 18 | 39 % |
| 81 | Timo Huhta
Pub Jaska · 3. divisioona |
1481 | 18 | 44 % |
| 82 | Rami Nurmi
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1481 | 17 | 41 % |
| 83 | Toni Miettinen
Satama 1 · 1. divisioona |
1478 | 16 | 50 % |
| 84 | Santeri Alanko
Pirate V · 1. divisioona |
1471 | 19 | 42 % |
| 85 | Tero Konstari
Proffa · Mestaruussarja |
1469 | 24 | 46 % |
| 86 | Jani Lehtonen
OMG! · 1. divisioona |
1468 | 12 | 42 % |
| 87 | Jussi Korhonen
Talli · 1. divisioona |
1467 | 10 | 30 % |
| 88 | Mikael Granholm
Raision Keilis · 3. divisioona |
1462 | 28 | 43 % |
| 89 | Joni Salovaara
Korona 1 · 1. divisioona |
1460 | 16 | 38 % |
| 90 | Mika "Mäxä" Mäkilä
Talli · 1. divisioona |
1459 | 40 | 38 % |
| 91 | Dennis Hellström
Par Rocks |
1457 | 30 | 37 % |
| 92 | Vesa Sjöblom
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
1456 | 12 | 33 % |
| 93 | Joni Laiho
Pub Jaska · 3. divisioona |
1456 | 19 | 42 % |
| 94 | Sami Vuorisalo
Talli |
1455 | 31 | 48 % |
| 95 | Janne Haltia
Basso 3 |
1451 | 14 | 29 % |
| 96 | Timo Leiniö
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1449 | 25 | 36 % |
| 97 | Esa Juvala
Taimon Krouvi · 1. divisioona |
1435 | 20 | 40 % |
| 98 | Petteri Räty
Habby Bull · 2. divisioona |
1433 | 10 | 30 % |
| 99 | Janne Järvelä
Flex Pub · 5. divisioona |
1431 | 17 | 24 % |
| 100 | Jimi Yli-Pohja
Galaxie 13 |
1431 | 15 | 27 % |
| 101 | Rasmus Kordelin
Pocket X |
1428 | 17 | 35 % |
| 102 | Eero Junnila
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1422 | 14 | 21 % |
| 103 | Olli-Pekka Lehtinen
Pocket 1 |
1419 | 22 | 27 % |
| 104 | Kristian Aaltonen
Par Rocks 2 |
1416 | 11 | 18 % |
| 105 | Hannu Idström
Korona 1 · 1. divisioona |
1407 | 20 | 35 % |
| 106 | Jouni Niemelä
Flex |
1400 | 47 | 30 % |
| 107 | Ari Lågas
Korona 1 · 1. divisioona |
1397 | 15 | 20 % |
| 108 | Toni Hannula
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
1396 | 22 | 27 % |
| 109 | Esa Järvinen
Höveli 2 · 5. divisioona |
1391 | 15 | 13 % |
| 110 | Hannu Moilanen
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1391 | 12 | 8 % |
| 111 | Ralf Brass
Satama 1 · 1. divisioona |
1387 | 15 | 20 % |
| 112 | Tony Hellström
Par Rocks · Mestaruussarja |
1383 | 22 | 27 % |
| 113 | Sami Ek
Satama 2 · 4. divisioona |
1382 | 11 | 9 % |
| 114 | Kari Sinisalo
Basso 3 |
1380 | 17 | 12 % |
| 115 | Pasi Haaslahti
OMG! · 1. divisioona |
1380 | 22 | 23 % |
| 116 | Ari Niemelä
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1368 | 36 | 25 % |
| 117 | Markus Kanervo
Talli · 1. divisioona |
1365 | 19 | 16 % |
| 118 | Jesse Huhtanen
Pirate V · 1. divisioona |
1361 | 22 | 18 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29