Ranking
Sarjat kauden 2026 mukaan (pelaajan viimeisin joukkue). Luokitus on koko uran ajalta (myös arkiston kaudet 2013–21).
| # | Pelaaja | Luokitus | Pelit | Voitto-% |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Marko Palmula | 1619 | 33 | 82 % |
| 2 | Niko Manner | ~1612 | 14 | 71 % |
| 3 | Jari Kakko | 1611 | 142 | 62 % |
| 4 | Jimi Lehto | 1599 | 74 | 64 % |
| 5 | Niko Sjölund | 1599 | 69 | 46 % |
| 6 | Juha Hirvonen | 1592 | 91 | 62 % |
| 7 | Toni Ojala | 1577 | 67 | 60 % |
| 8 | Henri Laiho | 1554 | 72 | 74 % |
| 9 | Niklas Elomaa | 1539 | 67 | 64 % |
| 10 | Sami Maisalo | 1531 | 72 | 56 % |
| 11 | Juuso Raita | 1526 | 88 | 59 % |
| 12 | Joonas Takala | ~1525 | 19 | 68 % |
| 13 | Iisko Toivonen | 1517 | 161 | 55 % |
| 14 | Petri Elo | 1493 | 76 | 49 % |
| 15 | Wang Tianen | ~1493 | 5 | 100 % |
| 16 | Jorma Saari | 1489 | 85 | 61 % |
| 17 | Martin Markkanen | 1489 | 59 | 63 % |
| 18 | Anders Sandell | 1488 | 81 | 60 % |
| 19 | Make Lintula | 1485 | 75 | 60 % |
| 20 | Timo Takala | 1482 | 58 | 57 % |
| 21 | Janne "Nalle" Malmberg | 1478 | 42 | 52 % |
| 22 | Reino Sirén | 1472 | 92 | 54 % |
| 23 | Jan Saarinen | ~1469 | 23 | 65 % |
| 24 | Jere Lehtilä | 1458 | 76 | 53 % |
| 25 | Riku Mattila | 1457 | 126 | 59 % |
| 26 | Jyri Nurmi | 1446 | 171 | 54 % |
| 27 | Ninni Heikkilä | 1432 | 29 | 45 % |
| 28 | Nääki Nieminen | 1429 | 42 | 62 % |
| 29 | Jussi Nohkola | 1424 | 107 | 47 % |
| 30 | Mika Miikkulainen | 1424 | 52 | 54 % |
| 31 | Jouni Lassander | ~1412 | 4 | 50 % |
| 32 | Jani Heikkilä | 1405 | 59 | 47 % |
| 33 | Kalle Lahtinen | ~1402 | 6 | 50 % |
| 34 | Kimmo Jaakkola | 1399 | 82 | 35 % |
| 35 | Tuomas Manninen | 1395 | 78 | 44 % |
| 36 | Olli Manninen | ~1392 | 3 | 67 % |
| 37 | Juha Vuorenpää | 1392 | 146 | 29 % |
| 38 | Lauri Randell | 1387 | 51 | 51 % |
| 39 | Miska Kivimäki | 1384 | 54 | 46 % |
| 40 | Niko Fromholdt | 1384 | 28 | 54 % |
| 41 | Jari Piira | ~1382 | 1 | 100 % |
| 42 | Ari "Arska" Tiistola | 1370 | 31 | 42 % |
| 43 | Ere Ervasti | 1370 | 44 | 48 % |
| 44 | Cim Sundin | 1363 | 42 | 55 % |
| 45 | Veikka Lundelin | 1361 | 30 | 47 % |
| 46 | Janne Rusi | ~1359 | 6 | 17 % |
| 47 | Janne Ruohonen | 1358 | 91 | 44 % |
| 48 | Mikael Karjalainen | 1356 | 42 | 33 % |
| 49 | Robert Nuberg | ~1353 | 1 | 0 % |
| 50 | Jari Kraft | 1348 | 40 | 32 % |
| 51 | Jani "Kantsa" Kallio | 1344 | 28 | 39 % |
| 52 | Sami Kivimäki | ~1339 | 9 | 33 % |
| 53 | Jaakko Laine | ~1338 | 18 | 33 % |
| 54 | Jari Sipilä | ~1330 | 3 | 33 % |
| 55 | Riku Laine | 1314 | 34 | 32 % |
| 56 | Tuomas Karmisto | 1311 | 57 | 32 % |
| 57 | Jere Gröndahl | 1307 | 35 | 43 % |
| 58 | Henry Mäkilä | ~1306 | 22 | 41 % |
| 59 | Sami Ek | 1306 | 37 | 14 % |
| 60 | Kari Liikanen | ~1303 | 1 | 0 % |
| 61 | Markku Ali-Keskikylä | ~1301 | 2 | 0 % |
| 62 | Santtu Kiviniemi | ~1299 | 14 | 21 % |
| 63 | Sami Gyalog | 1298 | 41 | 32 % |
| 64 | Miikka Miki Salonen | ~1288 | 3 | 33 % |
| 65 | Jouko Laakso | ~1287 | 5 | 40 % |
| 66 | Mikko Säteri | 1279 | 34 | 32 % |
| 67 | Merike "Meppis" Sorsa | 1277 | 93 | 27 % |
| 68 | Shane White | ~1274 | 3 | 33 % |
| 69 | Jesse Virtanen | ~1274 | 2 | 50 % |
| 70 | Jussi Kulonen | ~1263 | 5 | 20 % |
| 71 | Vesa Lahtinen | 1259 | 47 | 34 % |
| 72 | Miia Lausmäki | 1241 | 75 | 35 % |
| 73 | Toni Laine | ~1241 | 3 | 0 % |
| 74 | Oiva Nyman | 1240 | 125 | 34 % |
| 75 | Juha Thamsen | 1237 | 48 | 40 % |
| 76 | Ville Koskinen | 1231 | 36 | 33 % |
| 77 | Krista Tolvanen | ~1221 | 5 | 60 % |
| 78 | Antti Pietola | 1216 | 27 | 22 % |
| 79 | Julia Rautsala | 1214 | 45 | 18 % |
| 80 | Teppo Laine | 1206 | 25 | 12 % |
| 81 | Sami Peltoniemi | ~1184 | 19 | 21 % |
| 82 | Anni Vartiainen | ~1159 | 15 | 33 % |
| 83 | Jouni Kulonen | ~1143 | 19 | 26 % |
| 84 | Sanna Saarinen | 1140 | 54 | 17 % |
| 85 | Erkki Lotsari | ~1076 | 22 | 9 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29