Ranking
Sarjat kauden 2026 mukaan (pelaajan viimeisin joukkue). Luokitus on koko uran ajalta (myös arkiston kaudet 2013–21). Piilota alustavat.
| # | Pelaaja | Elo | Pelit | Voitto-% |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Sami Jokinen
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1861 | 43 | 91 % |
| 2 | Johannes Kauhanen
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1756 | 52 | 85 % |
| 3 | Nuno Francisco
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1728 | 87 | 70 % |
| 4 | Kai Keihola
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1717 | 46 | 83 % |
| 5 | Atte Paloniemi
Talli · 1. divisioona |
1715 | 35 | 83 % |
| 6 | Jussi Haapasaari
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1699 | 129 | 65 % |
| 7 | Ari Sinervo
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1686 | 25 | 76 % |
| 8 | Juho-Antti Uusipere
Proffa · Mestaruussarja |
1682 | 73 | 75 % |
| 9 | Mathias Willstedt
Par Rocks · Mestaruussarja |
1680 | 77 | 69 % |
| 10 | Joona Koivisto
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1651 | 44 | 70 % |
| 11 | Mikko Tuomi
Proffa · Mestaruussarja |
1631 | 33 | 64 % |
| 12 | Tomi Kangas
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1628 | 66 | 67 % |
| 13 | Lassi Heiskanen
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1604 | 41 | 56 % |
| 14 | Martin Langford
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1595 | 41 | 61 % |
| 15 | Pasi Mettälä
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1592 | 25 | 60 % |
| 16 | Iivo Gylden
Satama 1 · 1. divisioona |
1590 | 35 | 60 % |
| 17 | Ville Lintula
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1588 | 19 | 63 % |
| 18 | Joonas Lallo
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1584 | 28 | 57 % |
| 19 | Ville Rinkinen
Pocket X · 1. divisioona |
1580 | 41 | 51 % |
| 20 | Teemu Levonen
Pirate V · 1. divisioona |
1574 | 10 | 80 % |
| 21 | Aki Mundolin
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1571 | 56 | 64 % |
| 22 | Pertti Muurainen
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1565 | 21 | 57 % |
| 23 | Lauri Linden
Taimon Krouvi · 1. divisioona |
1564 | 21 | 62 % |
| 24 | Kimmo Lamminen · alustava
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
1561 | 4 | 100 % |
| 25 | Tommi Laine
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1560 | 55 | 53 % |
| 26 | Kristian Mahnala · alustava
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1559 | 8 | 75 % |
| 27 | Jaakko Ruohisto
Aura III · 2. divisioona |
1558 | 15 | 67 % |
| 28 | Paavo Vaari
Raision Keilis · 3. divisioona |
1556 | 25 | 52 % |
| 29 | Jesse Mattila
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1556 | 43 | 51 % |
| 30 | Tien "Honkki" Hoang Lam
Basso 3 · Mestaruussarja |
1553 | 63 | 56 % |
| 31 | Arto Henriksson · alustava
Proffa · Mestaruussarja |
1551 | 7 | 71 % |
| 32 | Petri Lempinen
Höveli 1 · 3. divisioona |
1545 | 43 | 58 % |
| 33 | Niko Mäki
Proffa · Mestaruussarja |
1545 | 17 | 59 % |
| 34 | Jarno Suhonen · alustava
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1544 | 7 | 71 % |
| 35 | Juho Toivonen · alustava
Habby Bull · 2. divisioona |
1544 | 3 | 100 % |
| 36 | Juho Kelhu
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1543 | 29 | 52 % |
| 37 | Bryan Dela Cruz · alustava
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1542 | 3 | 100 % |
| 38 | Boris Parkkunen · alustava
Poimari · 2. divisioona |
1542 | 7 | 71 % |
| 39 | Petteri Forsström
Proffa · Mestaruussarja |
1541 | 21 | 52 % |
| 40 | Jukka Limo
Proffa · Mestaruussarja |
1539 | 48 | 48 % |
| 41 | Henri Tähtinen · alustava
OMG! · 1. divisioona |
1532 | 4 | 75 % |
| 42 | Jari "Peku" Viljanen
Jams · 3. divisioona |
1531 | 11 | 64 % |
| 43 | Sami Vanne · alustava
Raision Keilis · 3. divisioona |
1531 | 2 | 100 % |
| 44 | Markus Ylitalo
Satama 1 · 1. divisioona |
1530 | 12 | 50 % |
| 45 | Jussi Salovaara
Pirate V · 1. divisioona |
1530 | 34 | 53 % |
| 46 | Tom Rantanen
Pub Jaska · 3. divisioona |
1528 | 17 | 53 % |
| 47 | Jere Salminen
Pocket X · 1. divisioona |
1526 | 15 | 47 % |
| 48 | Jesse Saajala · alustava
OMG! · 1. divisioona |
1523 | 6 | 67 % |
| 49 | Manu Randell · alustava
Raision Keilis · 3. divisioona |
1523 | 6 | 67 % |
| 50 | Johan Sjödahl
Par Rocks · Mestaruussarja |
1522 | 10 | 50 % |
| 51 | Marko Linke · alustava
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1521 | 3 | 67 % |
| 52 | Tuomas Timisjärvi · alustava
Aura III · 2. divisioona |
1521 | 5 | 60 % |
| 53 | Miikkael "Miksu" Söderlund
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
1521 | 29 | 52 % |
| 54 | Mats Lindström · alustava
Par Rocks · Mestaruussarja |
1520 | 1 | 100 % |
| 55 | Niklas Hörkkö · alustava
Satama 1 · 1. divisioona |
1517 | 1 | 100 % |
| 56 | Henrik Holmroos · alustava
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1517 | 1 | 100 % |
| 57 | Vesa Nieminen · alustava
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1517 | 1 | 100 % |
| 58 | Lassi Hujanen · alustava
Proffa 2 · 2. divisioona |
1516 | 1 | 100 % |
| 59 | Sami Harjula · alustava
Cotton 1 · 2. divisioona |
1516 | 1 | 100 % |
| 60 | Sami Hovi · alustava
Taurus Iloinen Härkä · 1. divisioona |
1516 | 1 | 100 % |
| 61 | Johannes Heinävaara · alustava
Aura III · 2. divisioona |
1516 | 1 | 100 % |
| 62 | Jussi Rautiainen · alustava
Bar Koivu 2 · 3. divisioona |
1515 | 1 | 100 % |
| 63 | Antti Kallioinen · alustava
Proffa · Mestaruussarja |
1515 | 7 | 43 % |
| 64 | Lauri Salmi · alustava
Empty Pockets · 2. divisioona |
1515 | 1 | 100 % |
| 65 | Riku Hautamäki · alustava
Basso 3 · Mestaruussarja |
1515 | 1 | 100 % |
| 66 | Otto Haaki · alustava
Proffa 2 · 2. divisioona |
1515 | 1 | 100 % |
| 67 | Marko "Tikko" Hietikko · alustava
Taurus Iloinen Härkä · 1. divisioona |
1514 | 1 | 100 % |
| 68 | Roni Silvennoinen
Proffa · Mestaruussarja |
1514 | 28 | 54 % |
| 69 | Joni Rautajoki · alustava
Korona 1 · 1. divisioona |
1514 | 3 | 67 % |
| 70 | Tony Launilahti · alustava
Bar Koivu 2 · 3. divisioona |
1512 | 5 | 60 % |
| 71 | Elias Kaartosalmi · alustava
Poimari · 2. divisioona |
1512 | 3 | 67 % |
| 72 | Reko Suomi · alustava
Höveli 1 · 3. divisioona |
1511 | 1 | 100 % |
| 73 | Rami Tulonen · alustava
Aura III · 2. divisioona |
1511 | 6 | 50 % |
| 74 | Mikael Haapaniemi · alustava
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1511 | 3 | 67 % |
| 75 | Joni Louhela
Satama 1 · 1. divisioona |
1511 | 10 | 50 % |
| 76 | Jesper Jakobsson
Par Rocks · Mestaruussarja |
1509 | 50 | 48 % |
| 77 | Marko Kolehmainen
Satama 1 · 1. divisioona |
1508 | 13 | 54 % |
| 78 | Joni Aaltonen
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1506 | 63 | 44 % |
| 79 | Tuomas Lindberg
Pirate V · 1. divisioona |
1506 | 40 | 52 % |
| 80 | Markku "Tonni" Mäkelä
Pocket X · 1. divisioona |
1506 | 11 | 45 % |
| 81 | Jesse Aaltonen
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1506 | 20 | 45 % |
| 82 | Mikko Nousiainen
Korona 1 · 1. divisioona |
1505 | 16 | 50 % |
| 83 | Jonne Vilja · alustava
Empty Pockets · 2. divisioona |
1504 | 4 | 50 % |
| 84 | Tony Silvan
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1501 | 15 | 47 % |
| 85 | Mika Keto · alustava
Cantina Pirate · 3. divisioona |
1501 | 2 | 50 % |
| 86 | Lauri Raittio · alustava
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1501 | 2 | 50 % |
| 87 | Toni Kallio · alustava
Korona 2 · 2. divisioona |
1501 | 2 | 50 % |
| 88 | Antton Laine · alustava
Habby Bull · 2. divisioona |
1501 | 2 | 50 % |
| 89 | Esa Oksa
Korona 1 · 1. divisioona |
1500 | 15 | 47 % |
| 90 | Jani Korhonen · alustava
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1499 | 2 | 50 % |
| 91 | Mikko Sinisalo · alustava
Proffa 2 · 2. divisioona |
1499 | 2 | 50 % |
| 92 | Petri Kalliokorpi · alustava
Taurus Iloinen Härkä · 1. divisioona |
1499 | 4 | 50 % |
| 93 | Heikki Vainikka · alustava
Taurus Iloinen Härkä · 1. divisioona |
1499 | 5 | 40 % |
| 94 | Santtu Penttilä
Taimon Krouvi · 1. divisioona |
1499 | 54 | 48 % |
| 95 | Petri Elo · alustava
Galaxie Shooters · 4. divisioona |
1498 | 2 | 50 % |
| 96 | Risto Kankaanpää
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1498 | 49 | 41 % |
| 97 | Tuomas Salonen · alustava
Proffa 2 · 2. divisioona |
1498 | 2 | 50 % |
| 98 | Ville Aholainen
Flex Pub · 5. divisioona |
1497 | 45 | 44 % |
| 99 | Linus Weppling · alustava
Par Rocks · Mestaruussarja |
1497 | 3 | 33 % |
| 100 | Miro Leino · alustava
Basso 3 · Mestaruussarja |
1496 | 4 | 50 % |
| 101 | Jarno Heinonen · alustava
Talli · 1. divisioona |
1493 | 2 | 50 % |
| 102 | Mikael Karjalainen · alustava
Galaxie Shooters · 4. divisioona |
1493 | 2 | 50 % |
| 103 | Sami Aaltonen · alustava
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1493 | 4 | 25 % |
| 104 | Robin Aaltonen · alustava
Basso 3 · Mestaruussarja |
1492 | 1 | 0 % |
| 105 | Niko Sjölund
Galaxie 3 · 4. divisioona |
1489 | 31 | 48 % |
| 106 | Jami Müller
Proffa · Mestaruussarja |
1488 | 22 | 41 % |
| 107 | Jari "JT" Tamminen
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1488 | 25 | 44 % |
| 108 | Jere Peltonen · alustava
Taimon Krouvi · 1. divisioona |
1486 | 1 | 0 % |
| 109 | Fransic Jay de Leon · alustava
Cotton 1 · 2. divisioona |
1486 | 1 | 0 % |
| 110 | Torsti Haapio · alustava
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1486 | 3 | 33 % |
| 111 | Janne Tolonen · alustava
Bar Koivu 2 · 3. divisioona |
1486 | 1 | 0 % |
| 112 | Niko Mäkelä
Pocket X · 1. divisioona |
1485 | 25 | 48 % |
| 113 | Juha Bergius
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1485 | 27 | 44 % |
| 114 | Samuli Siimes · alustava
Korona 2 · 2. divisioona |
1485 | 3 | 33 % |
| 115 | Niko Karhu · alustava
Empty Pockets · 2. divisioona |
1485 | 1 | 0 % |
| 116 | Ville Virtanen · alustava
Cantina Pirate · 3. divisioona |
1485 | 3 | 33 % |
| 117 | Tero Kangasjärvi · alustava
Korona 2 · 2. divisioona |
1484 | 1 | 0 % |
| 118 | Mikko Jokinen
Poimari · 2. divisioona |
1484 | 15 | 47 % |
| 119 | Antti Jyrkinen · alustava
Aura III · 2. divisioona |
1484 | 1 | 0 % |
| 120 | Kasper Grönroos · alustava
Empty Pockets · 2. divisioona |
1484 | 1 | 0 % |
| 121 | Roni Ruohonen · alustava
Basso 3 · Mestaruussarja |
1484 | 1 | 0 % |
| 122 | Mikko Korvenala · alustava
Par Rocks · Mestaruussarja |
1484 | 1 | 0 % |
| 123 | Jan Salminen · alustava
Pocket X · 1. divisioona |
1484 | 1 | 0 % |
| 124 | Tommi Peltonen · alustava
Semafori · 3. divisioona |
1483 | 1 | 0 % |
| 125 | Miika Laukkanen · alustava
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1483 | 1 | 0 % |
| 126 | Tomi Aho · alustava
Basso 3 · Mestaruussarja |
1483 | 2 | 0 % |
| 127 | Riku Laine · alustava
Basso 4 · 4. divisioona |
1482 | 1 | 0 % |
| 128 | Iisko Toivonen · alustava
Basso 4 · 4. divisioona |
1482 | 6 | 33 % |
| 129 | Onni Vaininen · alustava
Aura III · 2. divisioona |
1481 | 1 | 0 % |
| 130 | Timo Huhta
Pub Jaska · 3. divisioona |
1481 | 18 | 44 % |
| 131 | Rami Nurmi
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1481 | 17 | 41 % |
| 132 | Joona Ståhlstöm · alustava
Korona 2 · 2. divisioona |
1481 | 1 | 0 % |
| 133 | Harto Saarinen · alustava
Proffa 2 · 2. divisioona |
1479 | 1 | 0 % |
| 134 | Tomi Hämälainen · alustava
Satama 1 · 1. divisioona |
1479 | 6 | 33 % |
| 135 | Toni Miettinen
Satama 1 · 1. divisioona |
1478 | 16 | 50 % |
| 136 | Eetu Fromholdt · alustava
Pirate V · 1. divisioona |
1477 | 6 | 33 % |
| 137 | Jari Kakko · alustava
Pub Linnunpönttö · 4. divisioona |
1476 | 3 | 33 % |
| 138 | Erkka Kettunen · alustava
Raision Keilis · 3. divisioona |
1475 | 6 | 33 % |
| 139 | Jaakko Numminen · alustava
OMG! · 1. divisioona |
1475 | 2 | 0 % |
| 140 | Antti Toivonen · alustava
Bar Koivu 2 · 3. divisioona |
1472 | 2 | 0 % |
| 141 | Santeri Alanko
Pirate V · 1. divisioona |
1471 | 19 | 42 % |
| 142 | Kari Hautamäki · alustava
Höveli 1 · 3. divisioona |
1470 | 4 | 25 % |
| 143 | Ville Hiltunen · alustava
Proffa 2 · 2. divisioona |
1470 | 2 | 0 % |
| 144 | Tero Konstari
Proffa · Mestaruussarja |
1469 | 24 | 46 % |
| 145 | Jani Lehtonen
OMG! · 1. divisioona |
1468 | 12 | 42 % |
| 146 | Tero Loimovuori · alustava
Pocket X · 1. divisioona |
1468 | 2 | 0 % |
| 147 | Sami Ollila · alustava
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1468 | 6 | 33 % |
| 148 | Jussi Korhonen
Talli · 1. divisioona |
1467 | 10 | 30 % |
| 149 | Miika Merta · alustava
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1466 | 7 | 29 % |
| 150 | Mikael Granholm
Raision Keilis · 3. divisioona |
1462 | 28 | 43 % |
| 151 | Nuutti Uusitalo · alustava
Pocket X · 1. divisioona |
1461 | 3 | 0 % |
| 152 | Niko Hörkkö · alustava
Poimari · 2. divisioona |
1461 | 5 | 20 % |
| 153 | Juho Jalo · alustava
Basso 3 · Mestaruussarja |
1461 | 5 | 20 % |
| 154 | Joni Salovaara
Korona 1 · 1. divisioona |
1460 | 16 | 38 % |
| 155 | Henri "Möyne" Vesterinen · alustava
Habby Bull · 2. divisioona |
1459 | 7 | 29 % |
| 156 | Henri Toivonen · alustava
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1459 | 6 | 17 % |
| 157 | Mika "Mäxä" Mäkilä
Talli · 1. divisioona |
1459 | 40 | 38 % |
| 158 | Ville Sarkki · alustava
Satama 1 · 1. divisioona |
1458 | 5 | 20 % |
| 159 | Jesse Strömberg · alustava
Habby Bull · 2. divisioona |
1457 | 3 | 0 % |
| 160 | Lauri Kauppinen · alustava
Cotton 1 · 2. divisioona |
1456 | 5 | 20 % |
| 161 | Vesa Sjöblom
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
1456 | 12 | 33 % |
| 162 | Joni Laiho
Pub Jaska · 3. divisioona |
1456 | 19 | 42 % |
| 163 | Teemu Pursiainen · alustava
Höveli 1 · 3. divisioona |
1455 | 3 | 0 % |
| 164 | Toni Johansson · alustava
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1455 | 3 | 0 % |
| 165 | Roope Vähätalo · alustava
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1454 | 3 | 0 % |
| 166 | Timo Leiniö
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1449 | 25 | 36 % |
| 167 | Karoliina Taipale · alustava
Pocket X · 1. divisioona |
1448 | 4 | 0 % |
| 168 | Jesse Laihonen · alustava
Proffa · Mestaruussarja |
1445 | 6 | 17 % |
| 169 | Nico Vuorinen · alustava
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
1444 | 8 | 25 % |
| 170 | Esa Juvala
Taimon Krouvi · 1. divisioona |
1435 | 20 | 40 % |
| 171 | Petteri Räty
Habby Bull · 2. divisioona |
1433 | 10 | 30 % |
| 172 | Janne Järvelä
Flex Pub · 5. divisioona |
1431 | 17 | 24 % |
| 173 | Aleksi Kojo · alustava
Cotton 1 · 2. divisioona |
1427 | 5 | 0 % |
| 174 | Jarkko Kylander · alustava
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1424 | 9 | 22 % |
| 175 | Eero Junnila
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1422 | 14 | 21 % |
| 176 | Xhavit Matoshi · alustava
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1419 | 7 | 0 % |
| 177 | Juha Vuorenpää · alustava
Moision Olkkari 2 · 4. divisioona |
1419 | 9 | 11 % |
| 178 | Tuomas Rantasalo · alustava
Pocket X · 1. divisioona |
1411 | 7 | 0 % |
| 179 | Hannu Idström
Korona 1 · 1. divisioona |
1407 | 20 | 35 % |
| 180 | Jari Palonen · alustava
Pub Jaska · 3. divisioona |
1399 | 7 | 0 % |
| 181 | Ari Lågas
Korona 1 · 1. divisioona |
1397 | 15 | 20 % |
| 182 | Toni Hannula
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
1396 | 22 | 27 % |
| 183 | Esa Järvinen
Höveli 2 · 5. divisioona |
1391 | 15 | 13 % |
| 184 | Hannu Moilanen
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1391 | 12 | 8 % |
| 185 | Ralf Brass
Satama 1 · 1. divisioona |
1387 | 15 | 20 % |
| 186 | Tony Hellström
Par Rocks · Mestaruussarja |
1383 | 22 | 27 % |
| 187 | Sami Ek
Satama 2 · 4. divisioona |
1382 | 11 | 9 % |
| 188 | Pasi Haaslahti
OMG! · 1. divisioona |
1380 | 22 | 23 % |
| 189 | Ari Niemelä
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1368 | 36 | 25 % |
| 190 | Markus Kanervo
Talli · 1. divisioona |
1365 | 19 | 16 % |
| 191 | Jesse Huhtanen
Pirate V · 1. divisioona |
1361 | 22 | 18 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29