Esa "Essi" Aho
Habby Bull
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1538
97 peliä
8-pallo
1571
80 peliä
9-pallo
~1478
7 peliä
10-pallo
~1432
10 peliä
Ura
Pelit
97
Voitto-%
43 %
42–55
Erä-%
44 %
174–218
Vire (10 viimeisintä)
HVHHHHVVHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Habby Bull 1. divisioona |
8 | 38 % | 39 % | 1538 |
| 2024 Iloinen Härkä Mestaruussarja |
2 | 0 % | 22 % | 1539 |
| 2023 Iloinen Härkä 1. divisioona |
9 | 33 % | 42 % | 1539 |
| 2022 Iloinen Härkä 2. divisioona |
11 | 45 % | 48 % | 1541 |
| 2020–21 Iloinen Härkä III-Divisioona |
8 | 62 % | 55 % | 1540 |
| 2019–20 Härkä V I-Divisioona |
14 | 36 % | 34 % | 1537 |
| 2018–19 Härkä V I-Divisioona |
10 | 50 % | 47 % | 1541 |
| 2017–18 Bilis ja Meininki Mestaruussarja |
5 | 20 % | 24 % | 1545 |
| 2016–17 Pocket - Bilis ja Meininki I-Divisioona |
16 | 62 % | 60 % | 1549 |
| 2015–16 Iloinen Härkä 2 I-Divisioona |
14 | 36 % | 42 % | ~1548 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 80 | 45 % | 46 % | 1571 |
| 9-pallo | 7 | 29 % | 41 % | ~1478 |
| 10-pallo | 10 | 40 % | 37 % | ~1432 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| ~16.10.19 | Petteri Hagström Aura III |
1774 | 10 | 3–2 | 20 % |
| ~09.10.19 | Jussi Salovaara Jaska2 |
1699 | 8 | 0–3 | 30 % |
| ~02.10.19 | Atte Paloniemi Poimari 1 |
1863 | 10 | 0–3 | 25 % |
| ~20.03.19 | Ari Lågas Satama 1 |
1432 | 10 | 3–1 | 69 % |
| ~06.03.19 | Niko Mäki Iloinen Härkä 1 |
1633 | 10 | 3–2 | 40 % |
| ~27.02.19 | Arto Mustikkamaa Bar Koivu 2 |
~1421 | 10 | 3–1 | 64 % |
| ~06.02.19 | Jesse Laine Team Apaja |
1698 | 10 | 0–3 | 29 % |
| ~16.01.19 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1832 | 10 | 2–3 | 24 % |
| ~14.11.18 | Niko Mäki Iloinen Härkä 1 |
1632 | 8 | 1–3 | 43 % |
| ~07.11.18 | Rami Nurmi Bar Koivu 2 |
1730 | 8 | 3–2 | 25 % |
| ~24.10.18 | Tommi Uusitalo Team Apaja |
~1347 | 8 | 3–2 | 67 % |
| ~10.10.18 | Markus Ylitalo Pocket X |
1658 | 8 | 2–3 | 53 % |
| ~03.10.18 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1828 | 10 | 0–3 | 28 % |
| ~31.01.18 | Sami Aaltonen Pocket 1/2 |
1912 | 8 | 0–3 | 28 % |
| ~17.01.18 | Joonas Lallo Galaxie 1 |
1695 | 8 | 1–3 | 37 % |
| ~22.11.17 | Janne Nieminen Höveli 1 |
~1462 | 8 | 3–1 | 64 % |
| ~18.10.17 | Sami Jokinen Pocket 1/2 |
2016 | 8 | 0–3 | 12 % |
| ~11.10.17 | Niko Tuominen Proffa |
~1650 | 10 | 0–3 | 39 % |
| ~12.04.17 | Kimmo Herne FOX 2 |
1477 | 8 | 3–0 | 64 % |
| ~05.04.17 | Mika Lavi FOX 2 |
1681 | 8 | 1–3 | 43 % |
| ~29.03.17 | Tony Jaekel FOX 2 |
1626 | 8 | 3–0 | 37 % |
| ~22.03.17 | Niko Mäki Iloinen Härkä 1 |
1633 | 8 | 2–3 | 44 % |
| ~08.03.17 | Antti Toivonen Bar Koivu 1 |
1679 | 8 | 0–3 | 36 % |
| ~15.02.17 | Marko Savolainen Pub Mänty 2 |
1512 | 8 | 3–0 | 57 % |
| ~08.02.17 | Kari Haapanen Moision Olkkari |
1542 | 8 | 1–3 | 59 % |
| ~01.02.17 | Juhani Myllyniemi Eku bilis |
1498 | 8 | 3–2 | 64 % |
| ~18.01.17 | Marko Nurmi FOX 2 |
1647 | 8 | 3–0 | 39 % |
| ~11.01.17 | Petteri Forsström Proffa |
1681 | 8 | 1–3 | 33 % |
| ~14.12.16 | Jani Lehtonen Iloinen Härkä 1 |
1618 | 8 | 3–1 | 47 % |
| ~30.11.16 | Antti Toivonen Bar Koivu 1 |
1680 | 8 | 3–2 | 28 % |
| ~16.11.16 | Toni Ojala Basso10 |
1610 | 8 | 3–0 | 35 % |
| ~09.11.16 | Miika Koivikko Pub Mänty 2 |
1603 | 8 | 3–1 | 44 % |
| ~26.10.16 | Jouko Heikkinen Eku bilis |
1610 | 8 | 2–3 | 38 % |
| ~12.10.16 | Mika Lavi FOX 2 |
1679 | 8 | 3–1 | 28 % |
| ~06.04.16 | Lauri Linden Bar Puoliaika |
1754 | 8 | 0–3 | 26 % |
| ~30.03.16 | Tero Salminen Bar Puoliaika |
1673 | 8 | 2–3 | 25 % |
| ~16.03.16 | Tommi Peltonen Tapper`s InnToo |
1459 | 8 | 1–3 | 49 % |
| ~09.03.16 | Janne Haltia Basso 2 |
1609 | 8 | 1–3 | 37 % |
| ~02.03.16 | Onni Vaininen Aura B |
1593 | 8 | 3–2 | 55 % |
| ~24.02.16 | Eetu Fromholdt Pocket 4 |
1617 | 8 | 1–3 | 32 % |
| ~17.02.16 | Eero Junnila Moision Olkkari 1 |
1396 | 8 | 3–1 | 77 % |
| ~03.02.16 | Nico Vuorinen Bar Puoliaika |
1677 | 8 | 3–2 | 22 % |
| ~25.11.15 | Mikael Stenfors Cotton pub |
~1555 | 8 | 3–1 | 46 % |
| ~18.11.15 | Ville Kalasniemi Tapper`s InnToo |
1389 | 8 | 3–1 | 47 % |
| ~04.11.15 | Max Johansson Aura B |
~1639 | 8 | 1–3 | 33 % |
| ~21.10.15 | Ville Aholainen Moision Olkkari 1 |
1626 | 8 | 2–3 | 36 % |
| ~07.10.15 | Tero Salminen Bar Puoliaika |
1675 | 8 | 1–3 | 16 % |
| ~30.09.15 | Jani Lehtonen Iloinen Härkä 1 |
1614 | 8 | 1–3 | 37 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29