Jussi Salovaara
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1697
222 peliä
8-pallo
1737
118 peliä
9-pallo
1623
49 peliä
10-pallo
1558
34 peliä
Ura
Pelit
222
Voitto-%
53 %
118–104
Erä-%
53 %
521–465
Vire (10 viimeisintä)
VVHHVVVHVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Pirate V 1. divisioona |
7 | 71 % | 59 % | 1697 |
| 2025 Pirate V Mestaruussarja |
16 | 31 % | 44 % | 1697 |
| 2024 Pirate V Mestaruussarja |
20 | 70 % | 62 % | 1699 |
| 2023 Pirate V Mestaruussarja |
13 | 31 % | 43 % | 1694 |
| 2022 Pirate V 1. divisioona |
23 | 48 % | 50 % | 1690 |
| 2020–21 Pirate V I-Divisioona |
17 | 59 % | 55 % | 1694 |
| 2019–20 Jaska2 I-Divisioona |
16 | 56 % | 56 % | 1697 |
| 2018–19 Pub Jaska 2 I-Divisioona |
19 | 68 % | 59 % | 1699 |
| 2017–18 Pub Jaska 2 I-Divisioona |
18 | 78 % | 66 % | 1700 |
| 2016–17 Pub Jaska 1 Mestaruussarja |
9 | 67 % | 59 % | 1692 |
| 2015–16 Galaxie Kakkonen Mestaruussarja |
22 | 45 % | 48 % | 1681 |
| 2014–15 Galaxie kakkonen I-Divisioona |
21 | 48 % | 50 % | 1672 |
| 2013–14 Show Time Mestaruussarja |
21 | 33 % | 45 % | ~1670 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 21 | 33 % | 45 % | – |
| 8-pallo | 118 | 58 % | 56 % | 1737 |
| 9-pallo | 49 | 49 % | 50 % | 1623 |
| 10-pallo | 34 | 53 % | 52 % | 1558 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.26 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1815 | 8 | 3–1 | 32 % |
| 29.10.26 | Arttu Wahlström Talli |
1720 | 8 | 3–0 | 43 % |
| 13.10.26 | Marko "Tikko" Hietikko Taurus Iloinen Härkä |
1570 | 8 | 2–3 | 70 % |
| 07.10.26 | Mikko Nousiainen Korona 1 |
1660 | 9 | 0–4 | 56 % |
| 01.10.26 | Mikko Kaarmela Satama 1 |
1385 | 9 | 4–1 | 90 % |
| 23.09.26 | Antti Välilä OMG! |
1666 | 9 | 4–2 | 53 % |
| 17.09.26 | Aleksi Helin Taimon Krouvi |
1565 | 9 | 4–3 | 68 % |
| 19.03.26 | Jussi Haapasaari Galaxie 1 |
1914 | 9 | 1–4 | 20 % |
| 11.03.26 | Tommi Laine Galaxie 1 |
1852 | 9 | 4–1 | 25 % |
| 25.02.26 | Ari Lågas Korona 1 |
1452 | 9 | 1–4 | 84 % |
| 12.02.26 | Miika Laukkanen Bar Koivu |
1613 | 8 | 2–3 | 62 % |
| 20.01.26 | Sammy Järnström Proffa |
1738 | 8 | 2–3 | 43 % |
| 15.01.26 | Andreas Lindström Par Rocks |
1663 | 9 | 4–2 | 57 % |
| 08.01.26 | Sebastian Jokinen Iloinen Härkä |
~1650 | 8 | 2–3 | 60 % |
| 04.12.25 | Sami Ollila Galaxie 1 |
1776 | 8 | 1–3 | 40 % |
| 27.11.25 | Sami Aaltonen Pocket 1 |
1955 | 8 | 2–3 | 20 % |
| 20.11.25 | Mikko Tuomi Proffa |
1831 | 9 | 2–4 | 32 % |
| 06.11.25 | Aleksi Sippola Iloinen Härkä |
1814 | 9 | 1–4 | 33 % |
| 30.10.25 | Ilkka Helajärvi Korona 1 |
1457 | 9 | 4–1 | 84 % |
| 22.10.25 | Roope Vähätalo Bar Koivu |
1605 | 9 | 2–4 | 68 % |
| 16.10.25 | Toni Johansson Galaxie 1 |
1616 | 9 | 4–2 | 74 % |
| 30.09.25 | Petteri Forsström Proffa |
1681 | 8 | 3–1 | 53 % |
| 18.09.25 | Niko Virta Iloinen Härkä |
1662 | 9 | 1–4 | 61 % |
| 20.03.25 | Ville Riihimäki Galaxie 1 |
1508 | 9 | 4–2 | 77 % |
| 13.03.25 | Joonas Lallo Galaxie 1 |
1719 | 9 | 4–1 | 58 % |
| 04.03.25 | Joonas Lallo Galaxie 1 |
1718 | 8 | 3–0 | 54 % |
| 26.02.25 | Henri Toivonen Iloinen Härkä |
1675 | 9 | 4–1 | 52 % |
| 13.02.25 | Pasi Mettälä Flex |
1729 | 9 | 4–1 | 31 % |
| 06.02.25 | Mattias Bäck Par Rocks |
1528 | 9 | 4–1 | 59 % |
| 29.01.25 | Jesse Mattila Pocket 1 |
1733 | 8 | 3–1 | 44 % |
| 23.01.25 | Henrik Holmroos Galaxie 1 |
1689 | 9 | 4–3 | 59 % |
| 14.01.25 | Antti Kallioinen Proffa |
1534 | 8 | 3–0 | 70 % |
| 09.01.25 | Toni Ahlvik Taimon Krouvi |
1599 | 9 | 4–2 | 66 % |
| 19.12.24 | Ari Sinervo Iloinen Härkä |
1795 | 8 | 3–0 | 31 % |
| 12.12.24 | Joni Salovaara Flex |
1548 | 8 | 3–1 | 65 % |
| 04.12.24 | Mattias Bäck Par Rocks |
1530 | 8 | 1–3 | 58 % |
| 21.11.24 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1807 | 8 | 0–3 | 35 % |
| 07.11.24 | Toni Ahlvik Taimon Krouvi |
1598 | 9 | 3–4 | 63 % |
| 24.10.24 | Aki Mundolin Flex |
1848 | 8 | 0–3 | 27 % |
| 16.10.24 | Rickard Malm Par Rocks |
1504 | 8 | 3–0 | 70 % |
| 10.10.24 | Nuno Francisco Pocket 1 |
1883 | 9 | 0–4 | 16 % |
| 24.09.24 | Juho-Antti Uusipere Proffa |
1848 | 9 | 3–4 | 25 % |
| 19.09.24 | Jere Peltonen Taimon Krouvi |
1642 | 9 | 4–1 | 55 % |
| 10.04.24 | Jussi Haapasaari Galaxie 1 |
1917 | 9 | 1–4 | 18 % |
| 19.03.24 | Xhavit Matoshi Pocket 1 |
1699 | 8 | 3–2 | 56 % |
| 05.03.24 | Ari Sinervo Härkä 2 |
1796 | 9 | 2–4 | 28 % |
| 28.02.24 | Joonas Lallo Galaxie 1 |
1709 | 8 | 3–1 | 50 % |
| 07.02.24 | Sammy Järnström Proffa |
1740 | 8 | 3–2 | 34 % |
| 17.01.24 | Mats Lindström Par Rocks |
1483 | 8 | 1–3 | 77 % |
| 10.01.24 | Sami Ollila Härkä 2 |
1761 | 8 | 2–3 | 48 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29