Esa "Essi" Aho
Habby Bull
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1538
97 peliä
8-pallo
1571
80 peliä
9-pallo
~1480
7 peliä
10-pallo
~1430
10 peliä
Ura
Pelit
97
Voitto-%
43 %
42–55
Erä-%
44 %
174–218
Vire (10 viimeisintä)
HVHHHHVVHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Habby Bull 1. divisioona |
8 | 38 % | 39 % | 1538 |
| 2024 Iloinen Härkä Mestaruussarja |
2 | 0 % | 22 % | 1539 |
| 2023 Iloinen Härkä 1. divisioona |
9 | 33 % | 42 % | 1539 |
| 2022 Iloinen Härkä 2. divisioona |
11 | 45 % | 48 % | 1541 |
| 2020–21 Iloinen Härkä III-Divisioona |
8 | 62 % | 55 % | 1540 |
| 2019–20 Härkä V I-Divisioona |
14 | 36 % | 34 % | 1537 |
| 2018–19 Härkä V I-Divisioona |
10 | 50 % | 47 % | 1541 |
| 2017–18 Bilis ja Meininki Mestaruussarja |
5 | 20 % | 24 % | 1545 |
| 2016–17 Pocket - Bilis ja Meininki I-Divisioona |
16 | 62 % | 60 % | 1549 |
| 2015–16 Iloinen Härkä 2 I-Divisioona |
14 | 36 % | 42 % | ~1550 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 80 | 45 % | 46 % | 1571 |
| 9-pallo | 7 | 29 % | 41 % | ~1480 |
| 10-pallo | 10 | 40 % | 37 % | ~1430 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 26.02.26 | Tomi Salminen Talli |
1705 | 8 | 0–3 | 29 % |
| 10.02.26 | Jouko Hiltunen Flex |
1938 | 8 | 3–2 | 8 % |
| 13.01.26 | Markku "Tonni" Mäkelä Pocket X |
1678 | 8 | 2–3 | 28 % |
| 02.12.25 | Juho Kelhu Moision Olkkari 1 |
1709 | 9 | 1–4 | 25 % |
| 25.11.25 | Niklas Hörkkö Fox 1 |
1717 | 8 | 0–3 | 29 % |
| 06.11.25 | Jere Peltonen Taimon Krouvi |
1645 | 8 | 1–3 | 39 % |
| 30.10.25 | Juuso Kuopila Talli |
1350 | 8 | 3–0 | 78 % |
| 21.10.25 | Valtteri Rautio Flex |
1486 | 8 | 3–2 | 60 % |
| 16.01.25 | Jesse Mattila Pocket 1 |
1733 | 8 | 2–3 | 26 % |
| 05.11.24 | Jussi Haapasaari Galaxie 1 |
1917 | 9 | 0–4 | 7 % |
| 20.04.24 | Pasi Mettälä Flex |
1741 | 9 | 2–4 | 12 % |
| 20.04.24 | Santtu Penttilä Flex |
1740 | 8 | 3–2 | 21 % |
| 20.04.24 | Henri Toivonen BullShit! |
1675 | 8 | 1–3 | 35 % |
| 04.04.24 | Jarno Suhonen Bar Koivu |
1685 | 8 | 0–3 | 37 % |
| 05.03.24 | Risto Kankaanpää Bar Koivu |
1626 | 8 | 3–2 | 37 % |
| 24.01.24 | Lauri Vaininen Aura III |
1590 | 8 | 2–3 | 56 % |
| 29.11.23 | Antton Laine Korona 1 |
1573 | 9 | 3–4 | 53 % |
| 23.11.23 | Toni Miettinen BullShit! |
1563 | 8 | 3–2 | 40 % |
| 04.10.23 | Henri Toivonen BullShit! |
1673 | 8 | 2–3 | 40 % |
| 22.04.23 | Aki Mundolin Flex |
1850 | 8 | 0–3 | 14 % |
| 22.04.23 | Jarno Suhonen Bar Koivu 2 |
1679 | 8 | 3–1 | 33 % |
| 22.04.23 | Lassi Heiskanen Bar Koivu 2 |
1824 | 8 | 1–3 | 12 % |
| 23.03.23 | Ville Aholainen Flex |
1675 | 8 | 2–3 | 36 % |
| 16.03.23 | – Höveli 1 |
8 | luovutus | ||
| 16.02.23 | Jarno Suhonen Bar Koivu 2 |
1678 | 8 | 3–1 | 31 % |
| 26.01.23 | Santtu Penttilä Flex |
1747 | 8 | 0–3 | 21 % |
| 19.01.23 | Kari Hautamäki Höveli 1 |
1384 | 9 | 3–0 | 57 % |
| 13.12.22 | Jarno Heinonen Talli |
1586 | 9 | 1–3 | 39 % |
| 01.12.22 | Teppo Veikkanen Raision Keilis |
~1470 | 8 | 3–1 | 72 % |
| 22.11.22 | Kim Lundahn Fox |
~1230 | 9 | 3–0 | 73 % |
| 18.10.22 | Antti Toivonen Bar Koivu 2 |
1669 | 8 | 0–3 | 28 % |
| ~03.03.21 | Ralf Brass Satama 1 |
1448 | 8 | 3–1 | 62 % |
| ~17.02.21 | Markus Andersson Talli |
1360 | 8 | 3–0 | 77 % |
| ~03.02.21 | Jani Suokas Taimon Krouvi |
1598 | 8 | 3–1 | 50 % |
| ~27.01.21 | Pertti Vigren Naapuri 2 |
1461 | 8 | 3–1 | 55 % |
| ~13.01.21 | Ilkka Helajärvi Korona 2 |
1435 | 8 | 3–2 | 73 % |
| ~02.12.20 | Jarno Heinonen Talli |
1591 | 8 | 2–3 | 38 % |
| ~28.10.20 | Juha Iltanen Korona 2 |
1361 | 8 | 0–3 | 75 % |
| ~30.09.20 | Esa Juvala Taimon Krouvi |
1777 | 8 | 0–3 | 22 % |
| ~11.03.20 | Matias Sutinen korona 1 |
~1340 | 8 | 3–1 | 49 % |
| ~26.02.20 | Jere Salminen Pocket X |
1577 | 8 | 2–3 | 34 % |
| ~12.02.20 | Miika Merta Härkä1 |
1618 | 8 | 0–3 | 45 % |
| ~05.02.20 | Jesper Jakobsson Par Rocks |
1714 | 8 | 0–3 | 27 % |
| ~29.01.20 | Jaakko Ruohisto Aura III |
1749 | 10 | 0–3 | 26 % |
| ~22.01.20 | Joni Salovaara Jaska2 |
1551 | 8 | 0–3 | 52 % |
| ~15.01.20 | Pekka Kytösaho Poimari 1 |
1453 | 8 | 3–2 | 67 % |
| ~27.11.19 | Janne Valtonen Raision Keilis |
1713 | 8 | 3–1 | 27 % |
| ~20.11.19 | Teemu Mononen korona 1 |
1522 | 8 | 3–2 | 47 % |
| ~13.11.19 | Janne Vulli GBilis |
1675 | 8 | 1–3 | 34 % |
| ~30.10.19 | Jarkko Kylander Härkä1 |
1686 | 8 | 0–3 | 31 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29