Jesse Laihonen
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1783
218 peliä
8-pallo
1826
166 peliä
9-pallo
1671
27 peliä
10-pallo
~1403
6 peliä
Ura
Pelit
218
Voitto-%
63 %
138–80
Erä-%
57 %
522–392
Vire (10 viimeisintä)
HHVVVHVHVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Proffa Mestaruussarja |
4 | 50 % | 50 % | 1783 |
| 2025 Proffa Mestaruussarja |
16 | 62 % | 59 % | 1784 |
| 2024 Proffa Mestaruussarja |
20 | 60 % | 54 % | 1782 |
| 2023 Proffa Mestaruussarja |
22 | 59 % | 49 % | 1780 |
| 2022 Proffa Mestaruussarja |
23 | 61 % | 54 % | 1782 |
| 2020–21 Grillihärkä I-Divisioona |
16 | 56 % | 59 % | 1782 |
| 2019–20 Härkä1 I-Divisioona |
16 | 75 % | 62 % | 1784 |
| 2018–19 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
18 | 78 % | 67 % | 1786 |
| 2017–18 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
14 | 57 % | 55 % | 1784 |
| 2016–17 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
21 | 81 % | 71 % | 1783 |
| 2015–16 Iloinen Härkä 1 I-Divisioona |
14 | 71 % | 63 % | 1779 |
| 2014–15 Iloinen Härkä 1 Mestaruussarja |
15 | 27 % | 38 % | 1772 |
| 2013–14 Iloinen Härkä 1 Mestaruussarja |
19 | 68 % | 58 % | ~1772 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 19 | 68 % | 58 % | |
| 8-pallo | 166 | 66 % | 60 % | 1826 |
| 9-pallo | 27 | 52 % | 50 % | 1671 |
| 10-pallo | 6 | 17 % | 33 % | ~1403 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.26 | Mikko Korvenala Par Rocks |
1809 | 9 | 3–4 | 46 % |
| 29.10.26 | Lauri Raittio Iloinen Härkä |
~1708 | 8 | 0–3 | 70 % |
| 15.10.26 | Timo Leiniö Moision Olkkari 1 |
1723 | 9 | 4–3 | 61 % |
| 22.09.26 | Tomi Aho Basso 3 |
1493 | 9 | 4–1 | 89 % |
| 11.04.26 | Vesa Nieminen Iloinen Härkä |
1720 | 8 | 3–1 | 58 % |
| 11.04.26 | Kai Keihola Iloinen Härkä |
1931 | 8 | 1–3 | 27 % |
| 11.04.26 | Vesa Nieminen Iloinen Härkä |
1720 | 8 | 3–1 | 58 % |
| 26.03.26 | Sami Jokinen Pocket 1 |
2025 | 9 | 1–4 | 15 % |
| 17.03.26 | Mattias Bäck Par Rocks |
1519 | 8 | 3–0 | 82 % |
| 11.03.26 | Mikko Korvenala Par Rocks |
1809 | 8 | 2–3 | 46 % |
| 04.03.26 | Tony Hellström Par Rocks |
1476 | 8 | 3–1 | 85 % |
| 24.02.26 | Antti Koivula Bar Koivu |
1659 | 9 | 4–1 | 69 % |
| 11.02.26 | Rickard Malm Par Rocks |
1505 | 8 | 3–0 | 82 % |
| 04.02.26 | Pertti Muurainen Iloinen Härkä |
1856 | 8 | 3–1 | 35 % |
| 16.12.25 | Risto Kankaanpää Bar Koivu |
1627 | 8 | 2–3 | 73 % |
| 04.12.25 | Aleksi Sippola Iloinen Härkä |
1814 | 8 | 3–2 | 46 % |
| 06.11.25 | Sami Aaltonen Pocket 1 |
1954 | 8 | 3–2 | 26 % |
| 22.10.25 | Jesper Jakobsson Par Rocks |
1721 | 8 | 3–0 | 57 % |
| 16.10.25 | Kai Keihola Iloinen Härkä |
1933 | 8 | 1–3 | 25 % |
| 09.10.25 | Joona Ståhlstöm Korona 1 |
1452 | 9 | 3–4 | 87 % |
| 01.04.25 | Tommi Laine Galaxie 1 |
1849 | 8 | 1–3 | 43 % |
| 25.03.25 | Tommi Laine Galaxie 1 |
1849 | 8 | 3–2 | 42 % |
| 27.02.25 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1813 | 8 | 2–3 | 44 % |
| 11.02.25 | Markus Hänninen Pocket 1 |
1789 | 8 | 1–3 | 55 % |
| 06.02.25 | Tomi Kangas Iloinen Härkä |
1844 | 8 | 3–2 | 41 % |
| 28.01.25 | Ville Riihimäki Galaxie 1 |
1509 | 8 | 3–2 | 79 % |
| 23.01.25 | Aki Mundolin Flex |
1848 | 8 | 1–3 | 41 % |
| 14.01.25 | Santeri Alanko Pirate V |
1560 | 8 | 3–0 | 78 % |
| 08.01.25 | Rickard Malm Par Rocks |
1504 | 8 | 3–0 | 83 % |
| 10.12.24 | Xhavit Matoshi Pocket 1 |
1706 | 8 | 1–3 | 68 % |
| 28.11.24 | Ville Riihimäki Galaxie 1 |
1509 | 8 | 3–0 | 81 % |
| 19.11.24 | Santtu Penttilä Flex |
1740 | 8 | 3–1 | 48 % |
| 13.11.24 | Tuomas Lindberg Pirate V |
1760 | 9 | 1–4 | 51 % |
| 05.11.24 | Mikko Korvenala Par Rocks |
1803 | 9 | 2–4 | 70 % |
| 31.10.24 | Juuso Randell Taimon Krouvi |
1565 | 8 | 3–2 | 80 % |
| 24.10.24 | Martin Langford Pocket 1 |
1839 | 8 | 1–3 | 49 % |
| 08.10.24 | Sami Ollila Galaxie 1 |
1769 | 8 | 3–0 | 57 % |
| 03.10.24 | Aki Mundolin Flex |
1848 | 8 | 3–2 | 38 % |
| 24.09.24 | Jesse Huhtanen Pirate V |
1687 | 8 | 3–2 | 70 % |
| 18.09.24 | Andreas Lindström Par Rocks |
1655 | 8 | 3–0 | 64 % |
| 20.04.24 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1801 | 8 | 1–0 | 50 % |
| 20.04.24 | Joonas Lallo Galaxie 1 |
1711 | 8 | 3–0 | 65 % |
| 20.04.24 | Henrik Holmroos Galaxie 1 |
1675 | 8 | 3–2 | 75 % |
| 20.04.24 | Sami Jokinen Pocket 1 |
2034 | 9 | 0–4 | 12 % |
| 20.04.24 | Johannes Kauhanen Pocket 1 |
1996 | 8 | 1–3 | 23 % |
| 04.04.24 | Jesse "pappa" Aaltonen Taimon Krouvi |
1547 | 8 | 1–3 | 78 % |
| 26.03.24 | Jere Peltonen Taimon Krouvi |
1642 | 9 | 1–4 | 76 % |
| 20.03.24 | Tony Hellström Par Rocks |
1478 | 8 | 3–0 | 85 % |
| 13.03.24 | Petri "Tami" Tamminen Härkä 2 |
1878 | 8 | 3–2 | 33 % |
| 07.03.24 | Henrik Holmroos Galaxie 1 |
1673 | 8 | 3–2 | 75 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29