Sami Ollila
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1775
126 peliä
8-pallo
1789
109 peliä
9-pallo
~1660
11 peliä
10-pallo
~1460
6 peliä
Ura
Pelit
126
Voitto-%
65 %
82–44
Erä-%
56 %
297–238
Vire (10 viimeisintä)
VVHHVHVVHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Iloinen Härkä Mestaruussarja |
4 | 50 % | 40 % | 1775 |
| 2025 Galaxie 1 Mestaruussarja |
16 | 69 % | 59 % | 1776 |
| 2024 Galaxie 1 Mestaruussarja |
19 | 74 % | 61 % | 1774 |
| 2023 Härkä 2 Mestaruussarja |
12 | 75 % | 59 % | 1764 |
| 2022 Galaxie 1 Mestaruussarja |
21 | 62 % | 52 % | 1751 |
| 2020–21 Proffa Mestaruussarja |
8 | 38 % | 47 % | 1719 |
| 2019–20 Aura III I-Divisioona |
10 | 60 % | 53 % | 1705 |
| 2018–19 Satama 2 IV-Divisioona |
10 | 90 % | 75 % | 1692 |
| 2017–18 AURA III II-Divisioona |
5 | 60 % | 53 % | 1676 |
| 2016–17 AURA III III-Divisioona A-lohko |
6 | 50 % | 52 % | ~1660 |
| 2015–16 Aura B I-Divisioona |
15 | 60 % | 49 % | ~1660 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 109 | 68 % | 56 % | 1789 |
| 9-pallo | 11 | 55 % | 52 % | ~1660 |
| 10-pallo | 6 | 33 % | 50 % | ~1460 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.26 | Arto Henriksson Proffa |
1775 | 8 | 3–2 | 48 % |
| 15.10.26 | Tony Hellström Par Rocks |
1474 | 8 | 3–2 | 86 % |
| 24.09.26 | Kristian Mahnala Moision Olkkari 1 |
1877 | 9 | 1–4 | 30 % |
| 16.09.26 | Sami Jokinen Pocket 1 |
2024 | 9 | 1–4 | 15 % |
| 11.04.26 | Johannes Kauhanen Pocket 1 |
1998 | 8 | 3–2 | 23 % |
| 11.04.26 | Johannes Kauhanen Pocket 1 |
1998 | 8 | 1–3 | 23 % |
| 02.04.26 | Vesa Nieminen Iloinen Härkä |
1720 | 8 | 3–2 | 57 % |
| 25.03.26 | Kai Keihola Iloinen Härkä |
1931 | 8 | 3–2 | 25 % |
| 29.01.26 | Risto Kankaanpää Bar Koivu |
1627 | 8 | 2–3 | 72 % |
| 13.01.26 | Roni Silvennoinen Proffa |
1660 | 9 | 4–1 | 67 % |
| 07.01.26 | Mikko Korvenala Par Rocks |
1809 | 8 | 1–3 | 44 % |
| 18.12.25 | Henri Toivonen Iloinen Härkä |
1677 | 8 | 2–3 | 63 % |
| 11.12.25 | Mikko Nousiainen Korona 1 |
1661 | 8 | 3–2 | 63 % |
| 04.12.25 | Jussi Salovaara Pirate V |
1697 | 8 | 3–1 | 60 % |
| 27.11.25 | Ari Niemelä Bar Koivu |
1608 | 8 | 3–1 | 68 % |
| 20.11.25 | Markus Hänninen Pocket 1 |
1795 | 8 | 3–0 | 48 % |
| 06.11.25 | Andreas Lindström Par Rocks |
1662 | 8 | 3–2 | 71 % |
| 23.10.25 | Miika Merta Korona 1 |
1672 | 8 | 3–0 | 68 % |
| 07.10.25 | Juha Bergius Bar Koivu |
1596 | 8 | 3–0 | 69 % |
| 23.09.25 | Mikko Tuomi Proffa |
1831 | 9 | 2–4 | 38 % |
| 12.04.25 | Sami Aaltonen Pocket 1 |
1953 | 8 | 3–1 | 25 % |
| 12.04.25 | Xhavit Matoshi Pocket 1 |
1707 | 8 | 3–2 | 59 % |
| 12.04.25 | Jesse Mattila Pocket 1 |
1734 | 8 | 3–1 | 54 % |
| 08.04.25 | Arto Henriksson Proffa |
1781 | 8 | 1–3 | 44 % |
| 25.03.25 | Arto Henriksson Proffa |
1782 | 8 | 3–2 | 43 % |
| 13.03.25 | Eetu Fromholdt Pirate V |
1635 | 8 | 3–1 | 64 % |
| 04.03.25 | Ville Rapala Pirate V |
1516 | 9 | 4–2 | 82 % |
| 25.02.25 | Ville Aholainen Flex |
1674 | 9 | 4–0 | 54 % |
| 06.02.25 | Bryan Dela Cruz Pocket 1 |
~1690 | 8 | 3–0 | 53 % |
| 09.01.25 | Vesa Nieminen Iloinen Härkä |
1713 | 8 | 3–2 | 59 % |
| 19.12.24 | Arttu Wahlström Flex |
1725 | 8 | 3–2 | 46 % |
| 12.12.24 | Johan Sjödahl Par Rocks |
1702 | 8 | 2–3 | 48 % |
| 04.12.24 | Martin Langford Pocket 1 |
1841 | 8 | 0–3 | 40 % |
| 14.11.24 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1812 | 8 | 3–1 | 41 % |
| 05.11.24 | Sami Laaksonen Iloinen Härkä |
1654 | 8 | 0–3 | 58 % |
| 31.10.24 | Aki Mundolin Flex |
1848 | 8 | 3–1 | 31 % |
| 08.10.24 | Jesse Laihonen Proffa |
1781 | 8 | 0–3 | 43 % |
| 02.10.24 | Marianne Rusi Pirate V |
1400 | 8 | 3–0 | 89 % |
| 24.09.24 | Jesse "pappa" Aaltonen Taimon Krouvi |
1545 | 8 | 3–0 | 69 % |
| 20.04.24 | Jesse Mattila Pocket 1 |
1734 | 8 | 3–2 | 46 % |
| 20.04.24 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1801 | 9 | 4–2 | 39 % |
| 13.03.24 | Mikko Tuomi Proffa |
1829 | 9 | 3–4 | 30 % |
| 14.02.24 | Mats Lindström Par Rocks |
1483 | 8 | 3–0 | 76 % |
| 01.02.24 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1800 | 8 | 3–1 | 36 % |
| 10.01.24 | Jussi Salovaara Pirate V |
1693 | 8 | 3–2 | 52 % |
| 13.12.23 | Jesse Mattila Pocket 1 |
1735 | 8 | 2–3 | 43 % |
| 07.12.23 | Jens Eriksson Par Rocks |
1717 | 8 | 0–3 | 46 % |
| 22.11.23 | Tommi Laine Galaxie 1 |
1841 | 8 | 3–2 | 32 % |
| 16.11.23 | Jesse "pappa" Aaltonen Taimon Krouvi |
1546 | 8 | 3–1 | 71 % |
| 09.11.23 | Roni Silvennoinen Proffa |
1659 | 8 | 3–1 | 52 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29