Pasi Mettälä
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1714
115 peliä
8-pallo
1777
43 peliä
9-pallo
1639
47 peliä
10-pallo
1653
25 peliä
Ura
Pelit
115
Voitto-%
58 %
67–48
Erä-%
54 %
281–239
Vire (10 viimeisintä)
HHHHHHVVHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Galaxie 1 Mestaruussarja |
5 | 0 % | 18 % | 1714 |
| 2025 Flex 1. divisioona |
19 | 42 % | 49 % | 1718 |
| 2024 Flex Mestaruussarja |
13 | 46 % | 41 % | 1728 |
| 2023 Flex 1. divisioona |
15 | 73 % | 60 % | 1741 |
| 2020–21 Jaska 1 Mestaruussarja |
14 | 43 % | 47 % | 1774 |
| 2018–19 Pocket 1 Mestaruussarja |
14 | 71 % | 62 % | 1794 |
| 2017–18 Pocket 1/2 Mestaruussarja |
7 | 57 % | 58 % | 1805 |
| 2016–17 Pocket kakkonen Mestaruussarja |
19 | 79 % | 69 % | 1812 |
| 2015–16 BK kakkonen Mestaruussarja |
9 | 78 % | 62 % | ~1810 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 43 | 65 % | 60 % | 1777 |
| 9-pallo | 47 | 51 % | 50 % | 1639 |
| 10-pallo | 25 | 60 % | 56 % | 1653 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.26 | Timo Leiniö Moision Olkkari 1 |
1723 | 9 | 1–4 | 51 % |
| 22.10.26 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1890 | 9 | 2–4 | 25 % |
| 06.10.26 | Vesa Nieminen Iloinen Härkä |
1720 | 9 | 1–4 | 53 % |
| 24.09.26 | Jarno Suhonen Bar Koivu 1 |
1700 | 8 | 0–3 | 57 % |
| 17.09.26 | Roni Ruohonen Basso 3 |
1664 | 8 | 0–3 | 62 % |
| 11.04.26 | Juho Kelhu Moision Olkkari 1 |
1709 | 9 | 3–4 | 54 % |
| 11.04.26 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1701 | 9 | 4–2 | 59 % |
| 09.04.26 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1814 | 9 | 4–2 | 38 % |
| 26.03.26 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1814 | 8 | 0–3 | 42 % |
| 12.03.26 | Atte Paloniemi Talli |
1879 | 9 | 4–2 | 23 % |
| 03.03.26 | Atte Paloniemi Talli |
1879 | 9 | 0–4 | 25 % |
| 26.02.26 | Janne Mickelsson Fox 1 |
1608 | 9 | 3–4 | 75 % |
| 29.01.26 | Jerry Lastunen Taimon Krouvi |
~1560 | 9 | 2–4 | 83 % |
| 22.01.26 | Niilo Kesälä Talli |
1439 | 8 | 3–0 | 88 % |
| 14.01.26 | Jaakko Ruohisto Aura III |
1744 | 9 | 4–0 | 49 % |
| 08.01.26 | Joni Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1665 | 9 | 4–2 | 64 % |
| 16.12.25 | Miika Koivikko Fox 1 |
1625 | 9 | 3–4 | 71 % |
| 02.12.25 | Timo Leiniö Pocket X |
1724 | 9 | 2–4 | 57 % |
| 27.11.25 | Jani Suokas Taimon Krouvi |
1617 | 9 | 3–4 | 73 % |
| 20.11.25 | Atte Paloniemi Talli |
1880 | 9 | 3–4 | 29 % |
| 06.11.25 | Joni Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1664 | 8 | 0–3 | 67 % |
| 30.10.25 | Joonas Gumberg Fox 1 |
~1450 | 9 | 4–3 | 92 % |
| 02.10.25 | Atte Paloniemi Talli |
1881 | 9 | 1–4 | 32 % |
| 24.09.25 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1742 | 9 | 4–1 | 49 % |
| 25.02.25 | Henrik Holmroos Galaxie 1 |
1691 | 9 | 0–4 | 78 % |
| 13.02.25 | Jussi Salovaara Pirate V |
1700 | 9 | 1–4 | 69 % |
| 06.02.25 | Esa Juvala Taimon Krouvi |
1752 | 9 | 4–2 | 51 % |
| 30.01.25 | Ari Sinervo Iloinen Härkä |
1795 | 9 | 0–4 | 53 % |
| 23.01.25 | Niko Mäki Proffa |
1614 | 9 | 4–0 | 77 % |
| 15.01.25 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1886 | 9 | 1–4 | 42 % |
| 19.12.24 | Jussi Haapasaari Galaxie 1 |
1917 | 9 | 4–1 | 29 % |
| 19.11.24 | Mikko Tuomi Proffa |
1832 | 9 | 0–4 | 47 % |
| 06.11.24 | Veli-Pekka Heinonen Pocket 1 |
1659 | 9 | 4–1 | 72 % |
| 24.10.24 | Jesse Huhtanen Pirate V |
1688 | 9 | 4–3 | 77 % |
| 17.10.24 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1812 | 9 | 0–4 | 59 % |
| 10.10.24 | Aleksi Sippola Iloinen Härkä |
1812 | 9 | 4–2 | 47 % |
| 03.10.24 | Mikko Tuomi Proffa |
1832 | 9 | 0–4 | 54 % |
| 20.04.24 | Esa "Essi" Aho Iloinen Härkä |
1539 | 9 | 4–2 | 88 % |
| 20.04.24 | Jesse Strömberg Iloinen Härkä |
1592 | 9 | 4–3 | 84 % |
| 20.04.24 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1748 | 9 | 4–0 | 63 % |
| 20.04.24 | Jaakko Ruohisto Aura III |
1744 | 9 | 4–3 | 62 % |
| 14.03.24 | Jesse Aaltonen BullShit! |
1684 | 9 | 4–1 | 73 % |
| 07.03.24 | Jaakko Ruohisto Aura III |
1744 | 9 | 4–1 | 60 % |
| 29.02.24 | Antti Kuopio Iloinen Härkä |
1816 | 9 | 4–3 | 38 % |
| 15.02.24 | Miika Laukkanen Bar Koivu |
1612 | 9 | 3–4 | 80 % |
| 01.02.24 | Markus Ylitalo Pocket X |
1681 | 9 | 2–4 | 85 % |
| 24.01.24 | Niko Mäkelä Korona 1 |
1586 | 9 | 4–1 | 76 % |
| 18.01.24 | Juho Toivonen BullShit! |
1526 | 9 | 4–0 | 91 % |
| 14.12.23 | Antti Kuopio Iloinen Härkä |
1817 | 9 | 1–4 | 45 % |
| 07.12.23 | Juha Bergius Bar Koivu |
1601 | 9 | 4–2 | 82 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29