Jarno Suhonen
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1701
157 peliä
8-pallo
1723
141 peliä
9-pallo
~1527
6 peliä
10-pallo
~1563
7 peliä
Ura
Pelit
157
Voitto-%
65 %
102–55
Erä-%
58 %
358–259
Vire (10 viimeisintä)
VVVHVHVVVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
6 | 67 % | 60 % | 1701 |
| 2025 Cotton 1 3. divisioona |
21 | 86 % | 70 % | 1699 |
| 2024 Bar Koivu 1. divisioona |
16 | 69 % | 58 % | 1692 |
| 2023 Bar Koivu 1. divisioona |
11 | 45 % | 45 % | 1685 |
| 2022 Bar Koivu 2 2. divisioona |
9 | 44 % | 50 % | 1679 |
| 2020–21 Bar Koivu 2 II-Divisioona |
15 | 67 % | 57 % | 1680 |
| 2019–20 Bar Koivu 2 II-Divisioona |
14 | 71 % | 66 % | 1684 |
| 2018–19 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
9 | 56 % | 50 % | 1683 |
| 2017–18 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
12 | 58 % | 49 % | 1683 |
| 2016–17 Bar Koivu 1 I-Divisioona |
19 | 58 % | 58 % | 1682 |
| 2015–16 Bar Koivu 1 II-Divisioona |
22 | 77 % | 65 % | 1683 |
| 2013–14 Pub Jaska 1 Mestaruussarja |
3 | 0 % | 25 % | ~1676 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 3 | 0 % | 25 % | |
| 8-pallo | 141 | 67 % | 59 % | 1723 |
| 9-pallo | 6 | 50 % | 56 % | ~1527 |
| 10-pallo | 7 | 71 % | 55 % | ~1563 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 03.11.26 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1702 | 8 | 3–2 | 49 % |
| 27.10.26 | Ville Lintula Pocket 1 |
1702 | 8 | 3–0 | 46 % |
| 20.10.26 | Petteri Forsström Proffa |
1681 | 8 | 3–2 | 51 % |
| 07.10.26 | Mats Lindström Par Rocks |
1485 | 8 | 2–3 | 79 % |
| 24.09.26 | Pasi Mettälä Galaxie 1 |
1715 | 8 | 3–0 | 43 % |
| 17.09.26 | Kristian Mahnala Moision Olkkari 1 |
1877 | 8 | 1–3 | 22 % |
| 11.04.26 | Jonne Vilja Empty Pockets |
1639 | 8 | 3–0 | 55 % |
| 11.04.26 | Toni Nurmi Empty Pockets |
1375 | 8 | 3–0 | 86 % |
| 09.04.26 | Mathias Okko Korona 2 |
~1408 | 8 | 3–1 | 84 % |
| 31.03.26 | Toni Kallio Korona 2 |
1601 | 8 | 3–2 | 59 % |
| 26.03.26 | Mathias Okko Korona 2 |
~1408 | 8 | 3–0 | 82 % |
| 26.02.26 | Pasi Terävä Empty Pockets |
1378 | 8 | 3–1 | 85 % |
| 05.02.26 | Toni Kallio Korona 2 |
1601 | 8 | 0–3 | 61 % |
| 15.01.26 | Tony Launilahti Bar Koivu 3 |
1459 | 8 | 3–1 | 76 % |
| 08.01.26 | Juuso Silfverhuth Höveli 1 |
1506 | 8 | 3–0 | 72 % |
| 17.12.25 | Toni Nurmi Empty Pockets |
1375 | 8 | 3–2 | 86 % |
| 11.12.25 | Joonas Grönberg Semafori |
1436 | 8 | 3–0 | 78 % |
| 04.12.25 | Toni Kallio Korona 2 |
1601 | 8 | 3–2 | 61 % |
| 26.11.25 | Kimmo Pelkonen Proffa 2 |
1455 | 8 | 3–2 | 76 % |
| 20.11.25 | Teemu Vastamäki Jams |
~1567 | 8 | 1–3 | 67 % |
| 11.11.25 | Hannu Moilanen Bar Koivu 3 |
1650 | 8 | 3–2 | 51 % |
| 30.10.25 | Mudi Al-Dulaimi Empty Pockets |
~1390 | 8 | 3–0 | 85 % |
| 22.10.25 | Joonas Grönberg Semafori |
1436 | 8 | 3–0 | 77 % |
| 09.10.25 | Tuomas Salonen Proffa 2 |
1633 | 8 | 3–1 | 55 % |
| 02.10.25 | Juho Sipilä Jams |
1635 | 8 | 2–3 | 55 % |
| 25.09.25 | Riku Muuriaisniemi Bar Koivu 3 |
~1353 | 8 | 3–1 | 87 % |
| 18.09.25 | Tony Launilahti Höveli 1 |
1460 | 8 | 3–0 | 71 % |
| 08.04.25 | Torsti Haapio Galaxie 13 |
1794 | 8 | 3–2 | 26 % |
| 03.04.25 | Torsti Haapio Galaxie 13 |
1794 | 8 | 0–3 | 28 % |
| 26.03.25 | Antti Koivula Galaxie 13 |
1662 | 9 | 0–4 | 53 % |
| 26.02.25 | Kimmo Passoja Korona 2 |
1407 | 9 | 4–1 | 81 % |
| 13.02.25 | Onni Vaininen Aura III |
1590 | 8 | 3–0 | 48 % |
| 30.01.25 | Mikko Jokinen Poimari |
1637 | 8 | 1–3 | 57 % |
| 22.01.25 | Henri "Pötkö" Väisänen Galaxie 13 |
1780 | 8 | 1–3 | 33 % |
| 14.01.25 | Esa Oksa Korona 1 |
1667 | 8 | 3–2 | 44 % |
| 18.12.24 | Ilkka Helajärvi Korona 2 |
1460 | 8 | 3–1 | 74 % |
| 11.12.24 | Johannes Heinävaara Aura III |
1625 | 8 | 3–2 | 55 % |
| 05.12.24 | Mika Nguyen Pocket X |
1497 | 8 | 3–2 | 70 % |
| 31.10.24 | Juha Jokinen Korona 2 |
1286 | 9 | 4–0 | 95 % |
| 23.10.24 | Antti Jyrkinen Aura III |
1495 | 8 | 3–0 | 71 % |
| 09.10.24 | Janne Mickelsson Poimari |
1607 | 8 | 0–3 | 60 % |
| 03.10.24 | Matti Simolin Galaxie 13 |
1506 | 8 | 3–1 | 73 % |
| 24.09.24 | Jan Rantanen Korona 1 |
1356 | 8 | 3–0 | 82 % |
| 11.04.24 | Henri Tähtinen Iloinen Härkä |
1678 | 8 | 0–3 | 50 % |
| 04.04.24 | Esa "Essi" Aho Iloinen Härkä |
1539 | 8 | 3–0 | 63 % |
| 27.03.24 | Jesse Strömberg Iloinen Härkä |
1592 | 8 | 3–0 | 55 % |
| 13.03.24 | Onni Vaininen Aura III |
1604 | 8 | 1–3 | 44 % |
| 05.03.24 | Sami Laaksonen Iloinen Härkä |
1654 | 8 | 3–0 | 45 % |
| 15.02.24 | Arttu Wahlström Flex |
1729 | 8 | 1–3 | 30 % |
| 08.02.24 | Timo Leiniö Pocket X |
1702 | 8 | 3–1 | 47 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29