Jaakko Ruohisto
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1745
86 peliä
8-pallo
1815
57 peliä
9-pallo
~1566
14 peliä
10-pallo
~1563
15 peliä
Ura
Pelit
86
Voitto-%
66 %
57–29
Erä-%
62 %
219–135
Vire (10 viimeisintä)
HVVVVHHVHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Aura III 2. divisioona |
5 | 80 % | 74 % | 1745 |
| 2025 Aura III 1. divisioona |
8 | 50 % | 56 % | 1744 |
| 2024 Aura III 1. divisioona |
8 | 75 % | 60 % | 1744 |
| 2023 Aura III 1. divisioona |
12 | 58 % | 57 % | 1744 |
| 2022 Aura III 1. divisioona |
10 | 50 % | 56 % | 1744 |
| 2020–21 Aura III I-Divisioona |
9 | 56 % | 55 % | 1747 |
| 2019–20 Aura III I-Divisioona |
8 | 88 % | 71 % | 1749 |
| 2018–19 Aura III II-Divisioona |
6 | 50 % | 55 % | 1746 |
| 2017–18 AURA III II-Divisioona |
8 | 75 % | 71 % | ~1745 |
| 2016–17 AURA III III-Divisioona A-lohko |
12 | 83 % | 72 % | ~1741 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 57 | 72 % | 67 % | 1815 |
| 9-pallo | 14 | 43 % | 49 % | ~1566 |
| 10-pallo | 15 | 67 % | 61 % | ~1563 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 28.10.26 | Kimmo Lamminen Tuopin Bilis |
1644 | 10 | 2–3 | 66 % |
| 08.10.26 | Jesse Strömberg Habby Bull |
1592 | 10 | 3–2 | 72 % |
| 30.09.26 | Fransic Jay de Leon Cotton 1 |
~1393 | 10 | 3–0 | 88 % |
| 24.09.26 | Lauri Salmi Empty Pockets |
1412 | 8 | 3–0 | 87 % |
| 16.09.26 | Ville Hiltunen Proffa 2 |
1409 | 10 | 3–0 | 87 % |
| 26.02.26 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1701 | 8 | 2–3 | 57 % |
| 05.02.26 | Marko Kolehmainen Fox 1 |
1607 | 9 | 3–4 | 68 % |
| 28.01.26 | Tomi Salminen Talli |
1705 | 8 | 3–0 | 55 % |
| 14.01.26 | Pasi Mettälä Flex |
1720 | 9 | 0–4 | 51 % |
| 03.12.25 | Jarek Szymecki Fox 1 |
~1561 | 8 | 3–0 | 68 % |
| 19.11.25 | Sami Laaksonen Habby Bull |
1652 | 8 | 1–3 | 66 % |
| 05.11.25 | Tuomas Rantasalo Pocket X |
1577 | 8 | 3–1 | 72 % |
| 08.10.25 | Jarno Heinonen Talli |
1572 | 9 | 4–0 | 74 % |
| 19.03.25 | Tom Rantanen Korona 1 |
1642 | 8 | 3–2 | 57 % |
| 05.03.25 | Jouko Hiltunen Korona 1 |
1937 | 8 | 0–3 | 25 % |
| 26.02.25 | Jan Rantanen Korona 1 |
1354 | 8 | 3–0 | 89 % |
| 09.01.25 | Roope Vähätalo Galaxie 13 |
1605 | 9 | 0–4 | 77 % |
| 19.12.24 | Tom Rantanen Korona 1 |
1644 | 8 | 3–1 | 58 % |
| 20.11.24 | Joni Hongisto Pocket X |
1447 | 8 | 3–0 | 83 % |
| 16.10.24 | Toni Kallio Korona 2 |
1595 | 8 | 3–1 | 75 % |
| 25.09.24 | Elias Kaartosalmi Poimari |
1570 | 8 | 3–1 | 76 % |
| 20.04.24 | Juho Toivonen BullShit! |
1527 | 9 | 4–2 | 85 % |
| 20.04.24 | Jani Korhonen BullShit! |
1718 | 8 | 2–3 | 55 % |
| 20.04.24 | Joni Salovaara Flex |
1549 | 8 | 3–1 | 76 % |
| 20.04.24 | Pasi Mettälä Flex |
1741 | 9 | 3–4 | 38 % |
| 10.04.24 | Mikko Nousiainen Korona 1 |
1679 | 8 | 3–0 | 50 % |
| 03.04.24 | Mikko Nousiainen Korona 1 |
1679 | 9 | 3–4 | 51 % |
| 27.03.24 | Antton Laine Korona 1 |
1575 | 8 | 3–0 | 75 % |
| 07.03.24 | Pasi Mettälä Flex |
1742 | 9 | 1–4 | 40 % |
| 15.02.24 | Marko Kolehmainen Korona 1 |
1612 | 9 | 4–0 | 64 % |
| 16.01.24 | Miika Laukkanen Bar Koivu |
1612 | 9 | 2–4 | 78 % |
| 02.11.23 | Joni Salovaara Flex |
1550 | 9 | 4–3 | 80 % |
| 19.10.23 | Hannu Idström Korona 1 |
1495 | 9 | 4–2 | 84 % |
| 12.04.23 | Jani Korhonen Satama 2 |
1720 | 8 | 1–3 | 59 % |
| 05.04.23 | Toni Miettinen Satama 2 |
1568 | 8 | 3–0 | 68 % |
| 29.03.23 | Mika Lavi Satama 2 |
1683 | 8 | 3–1 | 54 % |
| 09.03.23 | Niko Virta Satama 2 |
1661 | 9 | 4–0 | 67 % |
| 01.03.23 | Teemu Levonen Pirate V |
1719 | 8 | 1–3 | 52 % |
| 09.02.23 | Lauri Kauppinen Cotton 1 |
1469 | 8 | 3–1 | 83 % |
| 08.12.22 | Jarkko Vehviläinen Pub Mänty |
1592 | 8 | 2–3 | 68 % |
| 22.11.22 | Tuomas Rantasalo Pocket X |
1574 | 9 | 2–4 | 82 % |
| 17.11.22 | Esa Juvala Taimon Krouvi |
1772 | 8 | 1–3 | 48 % |
| 13.10.22 | Aleksi Kojo Cotton 1 |
1572 | 8 | 3–0 | 73 % |
| ~03.03.21 | Jussi Laakso Pirate V |
1631 | 8 | 3–2 | 67 % |
| ~17.02.21 | Joni Aaltonen Grillihärkä |
1644 | 10 | 2–3 | 70 % |
| ~03.02.21 | Tien "Honkki" Hoang Lam Basso 1 |
1759 | 10 | 3–1 | 43 % |
| ~09.12.20 | Jouni Tähti Pirate V |
1868 | 8 | 2–3 | 26 % |
| ~18.11.20 | Xhavit Matoshi Basso 1 |
1673 | 10 | 3–2 | 71 % |
| ~28.10.20 | Antti Fabre GBilis |
1767 | 10 | 2–3 | 59 % |
| ~21.10.20 | Pyry Hautamäki Pirate V |
1887 | 10 | 1–3 | 28 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29