Ari Sinervo
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1791
113 peliä
8-pallo
1821
49 peliä
9-pallo
1694
39 peliä
10-pallo
1677
25 peliä
Ura
Pelit
113
Voitto-%
65 %
73–40
Erä-%
57 %
288–220
Vire (10 viimeisintä)
HHVHVVHHVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Iloinen Härkä Mestaruussarja |
3 | 33 % | 44 % | 1791 |
| 2025 Iloinen Härkä Mestaruussarja |
17 | 59 % | 54 % | 1792 |
| 2024 Iloinen Härkä Mestaruussarja |
10 | 50 % | 55 % | 1795 |
| 2023 Härkä 2 Mestaruussarja |
12 | 58 % | 57 % | 1796 |
| 2022 Härkä 2 Mestaruussarja |
12 | 50 % | 50 % | 1796 |
| 2020–21 Härkä 2 Mestaruussarja |
5 | 100 % | 68 % | 1802 |
| 2019–20 Härkä2 Mestaruussarja |
11 | 82 % | 60 % | 1803 |
| 2018–19 Härkä2 Mestaruussarja |
5 | 40 % | 48 % | 1801 |
| 2017–18 Team Apaja I-Divisioona |
13 | 92 % | 73 % | 1800 |
| 2016–17 Team Cassu Mestaruussarja |
11 | 64 % | 58 % | 1794 |
| 2015–16 Team Cassu I-Divisioona |
14 | 64 % | 54 % | ~1790 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 49 | 69 % | 60 % | 1821 |
| 9-pallo | 39 | 51 % | 52 % | 1694 |
| 10-pallo | 25 | 76 % | 60 % | 1677 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.26 | Antti Kallioinen Proffa |
1535 | 9 | 2–4 | 88 % |
| 15.10.26 | Mikko Korvenala Par Rocks |
1809 | 9 | 1–4 | 52 % |
| 24.09.26 | Juho Kelhu Moision Olkkari 1 |
1707 | 9 | 4–1 | 64 % |
| 11.04.26 | Arto Henriksson Proffa |
1778 | 8 | 1–3 | 53 % |
| 11.04.26 | Mikko Tuomi Proffa |
1833 | 9 | 4–2 | 46 % |
| 11.04.26 | Jukka Limo Proffa |
1732 | 9 | 4–3 | 67 % |
| 02.04.26 | Jussi Haapasaari Galaxie 1 |
1914 | 9 | 2–4 | 34 % |
| 12.02.26 | Nuno Francisco Pocket 1 |
1880 | 8 | 1–3 | 40 % |
| 29.01.26 | Mikko Korvenala Par Rocks |
1809 | 9 | 4–2 | 49 % |
| 15.01.26 | Hannu Idström Korona 1 |
1486 | 9 | 4–1 | 89 % |
| 08.01.26 | Petri Lempinen Pirate V |
1720 | 9 | 4–1 | 60 % |
| 18.12.25 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1811 | 8 | 3–1 | 49 % |
| 11.12.25 | Sami Jokinen Pocket 1 |
2027 | 9 | 1–4 | 15 % |
| 26.11.25 | Jesper Jakobsson Par Rocks |
1721 | 9 | 2–4 | 66 % |
| 13.11.25 | Joni Rautajoki Korona 1 |
1383 | 9 | 4–1 | 95 % |
| 23.10.25 | Nuno Francisco Pocket 1 |
1881 | 8 | 0–3 | 40 % |
| 16.10.25 | Roni Silvennoinen Proffa |
1660 | 9 | 4–1 | 70 % |
| 09.10.25 | Mikko Korvenala Par Rocks |
1809 | 9 | 0–4 | 55 % |
| 02.10.25 | Juha Bergius Bar Koivu |
1596 | 8 | 3–1 | 76 % |
| 18.09.25 | Santeri Alanko Pirate V |
1560 | 9 | 4–1 | 86 % |
| 06.03.25 | Mikko Korvenala Par Rocks |
1805 | 9 | 3–4 | 62 % |
| 13.02.25 | Toni Ahlvik Taimon Krouvi |
1599 | 9 | 4–0 | 85 % |
| 30.01.25 | Pasi Mettälä Flex |
1729 | 9 | 4–0 | 47 % |
| 23.01.25 | Johan Sjödahl Par Rocks |
1701 | 8 | 3–1 | 59 % |
| 16.01.25 | Sami Jokinen Pocket 1 |
2030 | 9 | 2–4 | 14 % |
| 19.12.24 | Jussi Salovaara Pirate V |
1699 | 8 | 0–3 | 69 % |
| 05.12.24 | Mikko Tuomi Proffa |
1832 | 9 | 1–4 | 45 % |
| 28.11.24 | Santtu Penttilä Flex |
1739 | 9 | 4–0 | 55 % |
| 10.10.24 | Aki Mundolin Flex |
1848 | 9 | 3–4 | 41 % |
| 03.10.24 | Mattias Bäck Par Rocks |
1531 | 8 | 3–2 | 80 % |
| 20.04.24 | Sami Jokinen Pocket 1 |
2034 | 9 | 0–4 | 17 % |
| 20.04.24 | Henrik Holmroos Galaxie 1 |
1675 | 8 | 2–3 | 80 % |
| 05.03.24 | Jussi Salovaara Pirate V |
1694 | 9 | 4–2 | 72 % |
| 29.02.24 | Jesse Mattila Pocket 1 |
1734 | 8 | 3–1 | 59 % |
| 18.01.24 | Jesse Laihonen Proffa |
1780 | 9 | 2–4 | 56 % |
| 10.01.24 | Eetu Fromholdt Pirate V |
1636 | 8 | 3–0 | 71 % |
| 13.12.23 | Sami Jokinen Pocket 1 |
2035 | 9 | 1–4 | 17 % |
| 07.12.23 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1873 | 9 | 2–4 | 51 % |
| 16.11.23 | Topias Lehtovaara Taimon Krouvi |
1503 | 9 | 4–1 | 91 % |
| 09.11.23 | Arto Henriksson Proffa |
1782 | 9 | 4–0 | 57 % |
| 01.11.23 | Eetu Fromholdt Pirate V |
1636 | 8 | 3–0 | 70 % |
| 03.10.23 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1798 | 8 | 3–0 | 51 % |
| 22.04.23 | Sami Jokinen Pocket 1 |
2034 | 8 | 2–3 | 19 % |
| 22.04.23 | Jesse Mattila Pocket 1 |
1733 | 8 | 3–0 | 63 % |
| 22.04.23 | Mikko Tuomi Proffa |
1829 | 9 | 0–4 | 41 % |
| 23.03.23 | Joni Salovaara Korona 1 |
1549 | 9 | 4–1 | 84 % |
| 14.03.23 | Tommi Laine Galaxie 1 |
1835 | 9 | 3–4 | 46 % |
| 08.03.23 | Tony Hellström Par Rocks |
1479 | 9 | 3–4 | 92 % |
| 02.03.23 | Jesse Laihonen Proffa |
1782 | 9 | 0–4 | 59 % |
| 09.02.23 | Joni Rautajoki Korona 1 |
1379 | 9 | 4–0 | 91 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29