Mika "Mäxä" Mäkilä
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1690
197 peliä
8-pallo
1714
137 peliä
9-pallo
~1500
4 peliä
10-pallo
1512
40 peliä
Ura
Pelit
197
Voitto-%
56 %
111–86
Erä-%
52 %
412–381
Vire (10 viimeisintä)
VVVHVVVHVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Talli 1. divisioona |
6 | 83 % | 70 % | 1690 |
| 2025 Talli 1. divisioona |
19 | 58 % | 53 % | 1688 |
| 2024 Talli 2. divisioona |
17 | 82 % | 65 % | 1685 |
| 2023 Talli 2. divisioona |
16 | 62 % | 58 % | 1676 |
| 2022 Talli 2. divisioona |
15 | 53 % | 52 % | 1667 |
| 2020–21 Poimari 1 I-Divisioona |
14 | 50 % | 45 % | 1649 |
| 2019–20 Poimari 1 I-Divisioona |
11 | 45 % | 48 % | 1646 |
| 2018–19 Talli II-Divisioona |
17 | 82 % | 67 % | 1643 |
| 2017–18 Tapper`s Inn I-Divisioona |
18 | 56 % | 51 % | 1637 |
| 2016–17 Tapper`s Inn Mestaruussarja |
12 | 33 % | 42 % | 1628 |
| 2015–16 Tapper`s Inn Mestaruussarja |
20 | 40 % | 41 % | 1621 |
| 2014–15 Tapper´s Inn Mestaruussarja |
16 | 31 % | 41 % | 1616 |
| 2013–14 Tapper`s Inn I-Divisioona |
16 | 62 % | 50 % | ~1610 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 16 | 62 % | 50 % | – |
| 8-pallo | 137 | 62 % | 55 % | 1714 |
| 9-pallo | 4 | 25 % | 45 % | ~1500 |
| 10-pallo | 40 | 38 % | 45 % | 1512 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.26 | Santeri Alanko Pirate V |
1558 | 10 | 3–0 | 66 % |
| 20.10.26 | Jussi Laaksonen Taurus Iloinen Härkä |
1687 | 8 | 3–0 | 47 % |
| 15.10.26 | Toni Miettinen Satama 1 |
1541 | 10 | 3–1 | 68 % |
| 08.10.26 | Jere Peltonen Taimon Krouvi |
1648 | 9 | 0–4 | 59 % |
| 01.10.26 | Jan Salminen Pocket X |
1572 | 9 | 4–0 | 70 % |
| 17.09.26 | Joni Juurinen OMG! |
~1450 | 8 | 3–2 | 78 % |
| 12.03.26 | Valtteri Rautio Flex |
1487 | 8 | 3–2 | 78 % |
| 03.03.26 | Aki Mundolin Flex |
1847 | 8 | 1–3 | 26 % |
| 26.02.26 | Jesse Strömberg Habby Bull |
1592 | 8 | 3–2 | 62 % |
| 11.02.26 | Tuomas Rantasalo Pocket X |
1576 | 8 | 3–1 | 65 % |
| 05.02.26 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1814 | 8 | 2–3 | 32 % |
| 28.01.26 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1740 | 8 | 2–3 | 40 % |
| 22.01.26 | Aki Mundolin Flex |
1848 | 9 | 3–4 | 20 % |
| 15.01.26 | Joona Koivisto Moision Olkkari 1 |
1816 | 8 | 0–3 | 33 % |
| 08.01.26 | Jarek Szymecki Fox 1 |
~1560 | 8 | 3–1 | 62 % |
| 16.12.25 | Henri "Möyne" Vesterinen Habby Bull |
1431 | 8 | 3–2 | 82 % |
| 11.12.25 | Jere Salminen Pocket X |
1503 | 8 | 3–0 | 66 % |
| 04.12.25 | Toni Ahlvik Taimon Krouvi |
1607 | 8 | 3–2 | 68 % |
| 27.11.25 | Rami Tulonen Aura III |
1580 | 8 | 3–1 | 62 % |
| 20.11.25 | Valtteri Rautio Flex |
1486 | 8 | 3–1 | 74 % |
| 13.11.25 | Joona Koivisto Moision Olkkari 1 |
1816 | 8 | 2–3 | 28 % |
| 06.11.25 | Mika Lavi Fox 1 |
1673 | 8 | 3–2 | 44 % |
| 21.10.25 | Markku "Tonni" Mäkelä Pocket X |
1679 | 8 | 1–3 | 51 % |
| 16.10.25 | Toni Ahlvik Taimon Krouvi |
1606 | 8 | 3–1 | 66 % |
| 08.10.25 | Johannes Heinävaara Aura III |
1629 | 8 | 1–3 | 59 % |
| 12.04.25 | Joona Koivisto Moision Olkkari 1 |
1818 | 8 | 3–0 | 24 % |
| 12.04.25 | Joona Koivisto Moision Olkkari 1 |
1818 | 8 | 3–2 | 24 % |
| 12.04.25 | Kristian Mahnala Moision Olkkari 1 |
1885 | 8 | 1–3 | 20 % |
| 02.04.25 | Jesse Saajala OMG! |
1615 | 8 | 3–0 | 55 % |
| 27.03.25 | Jesse Saajala OMG! |
1615 | 8 | 3–2 | 55 % |
| 27.02.25 | Mikko Nissilä Fox |
1610 | 8 | 3–0 | 57 % |
| 06.02.25 | Petri Lehto Taurus Iloinen Härkä |
1574 | 8 | 3–2 | 57 % |
| 30.01.25 | Pasi Haaslahti OMG! |
1579 | 8 | 0–3 | 60 % |
| 23.01.25 | Miika Kaunisto Moision Olkkari 1 |
1530 | 8 | 3–1 | 68 % |
| 09.01.25 | Toni Finnholm Cotton 1 |
1618 | 8 | 3–2 | 53 % |
| 12.12.24 | Jaakko Numminen Raision Keilis |
1402 | 8 | 3–0 | 82 % |
| 03.12.24 | Jari Saarinen Taurus Iloinen Härkä |
1432 | 8 | 3–1 | 76 % |
| 21.11.24 | Kristian Mahnala Moision Olkkari 1 |
1885 | 8 | 0–3 | 21 % |
| 07.11.24 | Mikko Andersson Cotton 1 |
1405 | 8 | 3–2 | 76 % |
| 31.10.24 | Harry Vihervirta Fox |
1601 | 8 | 3–0 | 54 % |
| 10.10.24 | Pasi Haaslahti OMG! |
1579 | 8 | 3–0 | 56 % |
| 19.09.24 | Mikko Andersson Cotton 1 |
1406 | 8 | 3–2 | 74 % |
| 20.04.24 | Paavo Vaari Raision Keilis 2 |
1672 | 8 | 0–3 | 44 % |
| 20.04.24 | Valtteri Kulmala Raision Keilis 2 |
1363 | 8 | 3–1 | 78 % |
| 20.04.24 | Torsti Haapio Galaxie 3 |
1803 | 8 | 1–3 | 20 % |
| 09.04.24 | Mikko Andersson Cotton 1 |
1409 | 8 | 3–1 | 75 % |
| 26.03.24 | Sami Harjula Cotton 1 |
1509 | 8 | 3–1 | 72 % |
| 19.03.24 | Kristian "Krisu" Stenroos Galaxie 3 |
1486 | 9 | 2–3 | 77 % |
| 14.03.24 | Toni Finnholm Cotton 1 |
1623 | 8 | 3–2 | 46 % |
| 06.03.24 | Elias Kaartosalmi Poimari |
1569 | 8 | 3–1 | 58 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29